poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Obraz kwitnącego miasta

Obraz kwitnącego miasta

Obraz kwitnącego miasta
Data publikacji: 2016-03-25 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1891 125893

Jest szansa na odrobinę wiosennego szaleństwa: na polowanie z obiektywem na szczecińskie krokusy. Okazję dają kwiatowe kobierce, które właśnie rozkwitają w różnych punktach miasta, a także nasz „Kurier" - konkursem fotograficznym ph. „Krokusy za krokusy". Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Jesienią przez Szczecin przeszła kolejna - już IV - „krokusowa rewolucja". Co znaczy, że wraz z Czytelnikami posadziliśmy ponad 100 tysięcy kwiatowych cebul. Zainspirowani autorskim pomysłem Marii Myśliwiec, przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, która zamarzyła o przeniesieniu kwiatowych kobierców z Jasnych Błoni w różne inne punkty miasta. To dzięki temu - czyli naszej szczecinian wspólnej społecznej pracy - na mapie miasta już nie ma osiedla, gdzie teraz nie kwitłyby te wiosenne kwiaty. Wspaniały efekt: kolorami i mocą pozytywnej energii budzą nam Szczecin na wiosnę. Chcemy ten niezwykły efekt kwitnącego miasta zatrzymać w kadrze. Stąd pomysł na fotograficzny konkurs.

„Krokusy za krokusy" - to jego hasło. Nieprzypadkowe. Bowiem głównymi laurami będą właśnie kwiatowe cebule: 300 za I miejsce, 200 - za II oraz 100 - za zajęcie trzeciej lokaty. Ich sponsorem jest Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów", współtwórca „krokusowej rewolucji" w Szczecinie.


Nagród będzie więcej. Praktycznie każdy ma szansę zdobyć albumy i książki, wśród których nie zabraknie wydanych przez „Kurier".

Jak je zdobyć? Wystarczy: przysłać zdjęcie (zapis cyfrowy, do 5 MB) na adres mailowy „Kuriera": konkurs@kurier.szczecin.pl. Jedno (!), ale za to opatrzone krótkim opisem, a najlepiej ciekawą historią związaną np. z miejscem, w jakim powstało czy z ludźmi, którzy w jakiś sposób są związani z uwiecznionymi w kadrze krokusami. Oczywiście, należy podać również podstawowe dane autora fotografii: imię, nazwisko, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy).

Uwaga: na konkursowe amatorskie zdjęcia oczekujemy jeszcze tylko przez kilka dni - do najbliższego (28 bm.), czyli „lanego poniedziałku" (włącznie). Wszystkie - już 1 kwietnia - zostaną opublikowane na stronie internetowej „Kuriera": w zakładce pt. „Krokusy za krokusy". To na nie będą mogli głosować nasi Czytelnicy - wskazać zwycięzcę.

Zdjęcie, które uzyska najwięcej SMS-ów, zdobędzie nagrodę publiczności. Co ważne, także głosujący będą mogli liczyć na prezenty.

Równolegle konkursowe jury dokona niezależnej oceny nadesłanych fotografii i wybierze zwycięzców: wskazując laureatów miejsc I-III, przyznając im odrębne nagrody. Wprawdzie rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dopiero 10 kwietnia, jednak aby liczyć na nagrody i udział w finale zdjęcia warto nadsyłać jak najszybciej: nie czekając, jak pewnie konkurenci, do ostatniej chwili. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI


Ideą „krokusowej rewolucji" było przeniesienie kwiatowych kobierców z Jasnych Błoni. Co - jak widać wokół - efektownie nam się udało. Warto zatrzymać w kadrze ów niepowtarzalny obraz kwitnącego Szczecina. A fotografie przesłać do naszego „Kuriera" - na konkurs!

Komentarze

zebo82
ale sie ładnie ta pani wypięła :)
2016-03-25 16:23:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie