sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej

Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej [GALERIA]

Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej
Data publikacji: 2019-06-16 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 12109 397389

Puszcza Bukowa stała się ulubionym miejscem, gdzie wielu posiadaczy motocykli i quadów urządza sobie przejażdżki po leśnych duktach i bezdrożach. Motocykliści straszą zwierzynę, są postrachem dla spacerowiczów i niszczą lasy. W niedzielę (16 czerwca) do puszczy przyjechało kilkadziesiąt samochodów terenowych Straży Leśnej z całego województwa i kilkadziesiąt radiowozów policyjnych. Razem przeszło setka funkcjonariuszy, którzy postanowili „zapolować” na łamiących przepisy motocyklistów. Niestety, nie zatrzymano ani jednego, gdyż zapewne piraci, którzy codziennie jeżdżą po lesie, dowiedzieli się o akcji i pojechali gdzie indziej. Jednym słowa cała para poszła w gwizdek. 

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej Obława na motocyklistów w Puszczy Bukowej

Komentarze

Crf450
To teraz strach zesrac się w lesie...
2019-06-18 18:17:14
misiu
W swoich zakutych łbach, uciskanych kaskami, nie rozumieją, że pędzą na maksa wśród spacerowiczów i straszą zwierzynę. Dawcy nerek są mile widziani na transplantologii, ale nie jak zagrażają innym ludziom.
2019-06-18 15:04:47
Xd
Xdddddddddd xddddddd xd
2019-06-18 14:20:01
Kk
Największe szkody robią ciężkie maszyny leśników! W lasach powinno być miejsce dla wszystkich!
2019-06-18 13:25:21
Danczes
Panowie nie dajcie się złapać Alleluja i do przodu jakby to powiedział Łojciec Derektor z Torunia
2019-06-18 02:34:50
:) tak tak :)
Ci co tak bronią tych LP niech się najpierw douczą i dowiedzą co dlaja lasy mieszkańcom naszego kraju a co sobie. Aby was oświecic bez szukania to tylko małych kilka % drzewa z naszych lasów idzie na polski rynek a reszta fiu fiu w świat. :) i kasa z tego nie jest dla państwa tylko dla LP. Stąd właśnie dziwne twory typu piękna droga w środku LP którą nie mozna jechać a na jej końcu mega leśniczówka wypasiona w najlepsze gadzety. Nie wchodzcie do lasu bo zobaczycie co tam sie dzieje naprawdę.
2019-06-18 01:35:37
Rider KTMA
Policja niech się zajmie łapaniem przestępców i gwałcicieli a nie porządnym ludźmi którzy mają swoją pasję🖕🏻🖕🏻🖕🏻
2019-06-18 01:15:23
nas nie dogonią
więcej gazu ... pozdrawiam wszystkich crossowców quadowców i offroadowców ... wszyscy którzy są anty proponuje włożyć głowę między nogi i pocałować się w D...
2019-06-17 21:50:24
TO jest żałosne
Niszczymy lasy??TO JEST SMIESZNE ! Cross wazący max 120 kg robi większe szkody niż 5 tonowy traktor ciągnący drzewo ?:) Logika BRAWO POLSKA POLICJA zamiast ścigać prawdziwych przestępców scigają chłopaków , którzy rozwijają swoje pasje.Chłopaków co wolą swoje pieniądze przeznaczyć na moto niż używki typu alko papierosy a czasem i narkotyki !
2019-06-17 20:55:26
Być może
jakieś UFO, będzie przelatywać niedaleko Ziemi, chętnie się zabiorę. Nie chcę umierać z tą bandą idiotów. Dobrze zapłacę.
2019-06-17 20:05:25
Arek
To, że jakiś niekompetentny dziennikarz wbija kij w mrowisko chwytliwym tytułem "Obława na motocyklistów" świadczy tylko o jego niskim poziomie profesjonalizmu i nie potrzebnie nakręca co niektórych. Działania miały charakter prewencyjny i skupiały się na zabezpieczeniu terenu puszczy, gdzie odbywały się dwie imprezy: Maraton MTB i zawody harcerzy. Obywatel w dzisiejszych czasach chce robić to co mu się podoba, więc po co prawo? niech każdy robi to co chce...zgodnie z prawem gospodarka leśna nie jest zabroniona a jazda pojazdem silnikowym po lesie już tak i albo wszyscy przestrzegamy przepisów albo należy je zmienić, a nie winić instytucje, które są zobligowane do egzekwowania prawa. LP działają już 95 lat zapewniając obywatelom najlepszy surowiec naturalny jakim jest drewno, jednocześnie sadząc nowe pokolenia drzew, chroniąc cenne gatunki i fragmenty przyrody. Lasów mamy coraz więcej i mówienie o niej, że jest rabunkowa jest tylko brakiem wiedzy ludzi i pokłosiem kłamstw emitowanych w tv i sieci przez pseudoekologów, którzy robią to dla kasy a nie dobra przyrody, ludzie obudźcie się!!!
2019-06-17 18:42:48
Lagavulin
Tor dla motocyklistów za autostradą w Kluczu nie podoba się mieszkańcom, na tor w innych miejscach nie ma pieniędzy ale na akcję pieniądze zawsze się znajdą. To wygląda spektakularnie. Powodzenia życzę służbom porządkowym. Zamiast zapobiegać wolicie leczyć objawy.
2019-06-17 15:56:35
Frajernia
Okey tak gracie? chcecie łapać normapnych obywatelow i robić z nich przestępców? a nie raz widzialem wycinkę gdzie lądowały drzewa z gniazdami legowymi i traktor ryl kolejną 5m szerokosci " ścieżkę " niszczac w tym czasie nory, ściółke leśną 50cm w głąb. Jak zobacze jeszcze raz w lesie wyrab drzew i harvestery z pilami spalinowymi które robia tyle samo hałasu ale rzez 8h dziennie 5 dni w tygodniu...żal mi tego lasu...jazda enduro to sport i chłopaki ciężko trenują więc odwalcie sie od nich!!!
2019-06-17 14:14:34
:D
SZCZECIŃSKA MILICJA bueehehhe
2019-06-17 14:13:55
Kocham jeździć po lesie
No i bardzo dobrze że nikt nie dał się złapać takim idiotom z polskiej policji 🌲🛵🌲
2019-06-17 13:29:39
moturzysta
A wiecie państwo, że zwierzęta się nas wcale nie boją? Dziki ryją razem z nami te same górki, czasem nawet potrafią być agresywne jak ich nie poczęstujemy kabanosem (nomen omen z dzika)
2019-06-17 13:24:39
Miłośnik puszczy
Może nasza dzielna policja pochwali się jakie były koszty ich niedzielnego spaceru? Czy ci straszni krosowcy są aż takim zagrożeniem aby mobilizować całe województwo?
2019-06-17 13:19:58
Mati
Zabierzcie sie do roboty i łapcie tych którzy zagrażają innym a nie robicie wycieczki po lasach.
2019-06-17 12:11:38
EVO29
Motocykliści niszczą las? Ploszą zwierzęta?? Litości... Niemal codziennie trenuję w lesie i to co wyprawia ALP, firmy kontaktowe i myśliwi, to nic innego jak gangsterka. Kiedyś jechaliśmy w grupie, wszyscy na rowerach MTB, dogonił nas podpity jegomość informując, że jest ze straży Leśnej i wszystkim wlepia mandat za wjazd do lasu. Rowerem! Wysmialismy delikwenta, pojechaliśmy dalej, a tam mimo że niedziela trzy tiry były ładowane w towarzystwie leśnika. Resztę odpowiedzcie sobie sami
2019-06-17 12:00:15
Moto Man
Jak chcą się poganiac to niech się ustawia z nami crossowcami... Szanse marne niebiescy macie a chociaż trochę uśmiechu nam dacie..... Zapraszamy wnast tygodniu
2019-06-17 11:53:02
Z.K.
Puszczę, i piękne niegdyś brukowane drogi, w największym stopniu niszczą Harwestery i ciężarówki wywożące "urobek".
2019-06-17 11:41:37
Rowerzysta z puszczy
Do forrest i Maciek. Macie rację z tym co się dzieje w Puszczy Bukowej. Motory i quady robią mniejsze szkody niż to co leśnicy. Jednak leśnicy nie wycinają tego co rośnie w rezerwatach mimo, że sam hałas powoduje duże szkody dla fauny. Wariaci na motorach i quadach mają gdzieś tabliczki "Rezerwat przyrody" i tam są najbardziej widoczne efekty ich zabawy. I jeżdżąc dużo znajduję kolejne miejsca. I pytanie czy zgłoszenie i ewentualne zainteresowanie sprawą służb spotka się z szybką reakcją
2019-06-17 11:34:46
3fuuuuw
wystarczylo pojechac bez mundorow i nieoznakowanym taborem, crossowcy maja komorki, jeden zobaczyl i powiadomil kolegow. osoba ktora wydawala rozkazy o tej akcji powinna byc zdegradowana za zmarnowanie paliwa i czasu fukcjonariuszy, ktorzy w tym czasie mogli byc gdzies indziej. tu tego, przepraszam ze tak powiedzialem uguem.
2019-06-17 11:34:43
Debile
Jak czytam wypowiedzi "anty crossowców" to zastanawiam się jak wyeliminują ten "problem" zrobią nagonkę, chwila spokoju i dalej będą jeździć,tego sportu się nie wyeliminuje, chłopaki jeździły, jeżdżą i jeździć będą
2019-06-17 11:28:56
Harry
Państwo raz kolejny raz walczy z obywatelami zamiast im służyć. Ludzie chcą jeździć po lasach rekreacyjnie na motocyklach ale ktoś im tego zabrania. Nie mówię że taka jazda nie ma wpływu, ale o ile odbywa się wytyczonymi w lasach drogami, a nie polega na ryciu jednego wąwązu przez kilku crossowców z głośnymi wydechami, to naprawdę dla przeciętnego Kowalskiego to będzie niezauważalne! Tymczasem - państwowe maszyny rozwalają lasy w iment - ciżkie maszyny rwą drzewo i często zwożą szlakami z lasu w dół (tak jest w górach). To jest niszczenie lasu, a nie ślad po oponie 100kg motocykla!
2019-06-17 11:20:53
33t
w pokoju w komisariacie na mazurskiej w szczecinie wisial plan lekcji ucznia funkcjonariusza, obok wisial wydruk z pinem do komorki a na stole dla interesantow lezal list z OFE z prywatnym adresem fukcjonariusza, bylem pierwszy raz, gdybym mial zamiary zle to moglbym zaszkodzic po pisemnym powiadomieniu ze sprawa rozwiazala sie bez udzialu policji i tak dostalem polecony, ze postepowanie umorzone bo sprawcow nie wykryto :-)
2019-06-17 11:01:17
olo
ja robie tym frajerom fotki i wysylam na policje
2019-06-17 08:04:30
Kniejołaz
Ludzie, czy wy jesteście ślepi? Ta akcja ma odwrócić uwagę od prawdziwego problemu, skierować spojrzenie na tych crossowców, ale oni to najmniejszy problem, od zawsze jeździli po puszczy, nawet w latach 80tych na mzetkach. W tygodniu pracuje tu naprawdę ciężki sprzęt, tną las i wywożą stare buki nawet z gniazdami lęgowymi. Po tym co w tygodniu zrobią leśnicy i drwale, crossowcy mogą jedynie wyrównać dziury swoim przejazdem. Nie dajcie sobie wmówić, że to oni tak las zniszczyli, bo jeszcze trochę a cały las wyjedzie pocięty ciężarówkami...
2019-06-17 07:47:13
Wiesiek
Cóż za pech że nikogo nie złapali, a mogło być tak pięknie 😂
2019-06-17 07:37:23
forrest
Nikt i nic nie niszczy tak Puszczy jak leśnicy/drwale z ciężkim sprzętem. Maciek ma racje pisząc o 10% szkód tego, co robią przy rabunkowych wyrębach, hałasie i niszczeniu poszycia i dróg.Nieraz to aż przykro patrzeć.
2019-06-17 07:36:59
Enduro
W momencie kiedy jest czas na wycinkę drzew i ogromne kilkunasto tonowe maszyny jezdza po lesie niszcząc wszystkie drogi ludzie siedza cicho... Dlaczego? Nie mam pojęcia motocykl crossowy nie robi tyle szkod co traktor wyciągający drzewo z lasu.
2019-06-17 07:33:06
Pan Kracy
A niszczenie puszczy ciężkimi maszynami podczas masowej wycinki drzew to co ? Dlaczego o tym nikt nie mówi !
2019-06-17 04:21:53
Maciek
Panie Kwiatkowski, zapraszam do spaceru po puszczy, jest tak poorana przez lesnikow ze motocyklisci do konca wieku nie zrobia 1/10 takich szkod, ale temat chwytliwy prawda? bo jezdza w weekendy kiedy sa spacerowicze, w tygodniu kiedy ich nie ma dla drwali hulaj dusza... :) To sie chyba nazywa hipokryzja co? :)
2019-06-17 00:44:40
Lagavulin
Cóż za prymitywny wniosek wysnuł autor artykułu... Niestety nikt nie jeździł po lesie motocyklem? Autor byłby bardziej zadowolony gdyby jeździli?
2019-06-16 23:40:15
dziwna akcaja
Czyżby to zaplanował nowy Naczelnik drogówki
2019-06-16 22:37:57
e3543etdfgsd4gz
@to jest pytanie-rozbujnik rumcajs i jego syn cypis-w netach puszcza muze z okna hahha , dawcy nerek ,niszczacy przyrode ,na codzien zapier., po ulicach 150 kmh ale to im malo to niszcza puszcze, na krajowej mapie zagrozen macie opcje -nielegalnerajd itd. znacie punkty podajcie, takie osoby jak chca sobie jezdzic to sa do tego specjalnie tory tyle ze to kosztuje
2019-06-16 22:05:47
Andrew
Co za nierzetelny materiał, chyba autor sam postanowił "upolować" tanią sensacje. Akcja nie byłą żadnym polowaniem, lecz kontynuacją działań na rzecz bezpieczeństwa osób poruszających się po puszczy, tym bardziej, że odbywały się w tym czasie Zachodniopomorski Puchar MTB oraz zajęcia sportowo-techniczne harcerzy. Niezłapanie ani jednego crossowca i qaudowca to sukces świadczący o pozytywnym efekcie działań. Poprawa bezpieczeństwa i prewencja, a nie ilość mandatów były priorytetem działań. Jak służby nie działają źle, działają też źle...
2019-06-16 21:57:52
Spryciule
Na akcję jechali na kogutach
2019-06-16 21:40:51
Brawo
Zgłaszać za każdym razem na 112 jak tylko będą jeździli po Puszczy.Im więcej zgłoszeń tym szybciej się za nich wezmą. Koniec z bezkarnością
2019-06-16 21:32:40
re: obserwator
Ci z lasów nie jeżdżą na pogrzeby,bo mają nie rejestrowane motocykle, oni tylko po lasach i polach. Z resztą nie wiem czy tak na prawdę są motocyklistami, bo oni sami się odcinają od środowiska. To zwyczajna dzicz, która chce się wyżyć i tyle, a że akurat na moto to przypadek, widocznie wspinaczka czy motolotnie ich nie pociągają.
2019-06-16 21:31:49
xxx
A mogli się zająć parkowaniem w okolicach Wałów
2019-06-16 21:26:49
obserwator
a potem tragedia i placzą:jaki był dobry... i organizują smieszne pokazówki na pogrzebach
2019-06-16 20:47:50
nareszcie
Oby więcej takich akcji.W koncu odechce się rozjeżdżania motorami i qadami lasów.Brawo dla Policji i Straży Leśnej.
2019-06-16 20:46:59
Brawo Pały!!
Nareszcie !!!