Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Objazd do „Sczecina”?

Data publikacji: 24 sierpnia 2016 r. 16:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Objazd do „Sczecina”?
 

Zmiana organizacji ruchu wiąże się m.in. z właściwym oznakowaniem. Precyzują to określone rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Jakość tych znaków nie może być niższa, niż oznakowanie istniejące. Przepisy szczegółowo odnoszą się do parametrów technicznych.

A co z poprawnością językową? W związku z modernizacją drogi krajowej nr 31 i zamknięciem dla ruchu ul. Szczecińskiej w Gryfinie, od poniedziałku (22 sierpnia) ul. Flisacza stała się dwukierunkowa. Ale kierowcy byli informowani o objeździe do „Sczecina”. Ta błędna informacja nadal nie została poprawiona. W środę, u wylotu ulicy Chrobrego montowano pionowy znak z prawidłową nazwą stolicy naszego województwa. Należałoby także poprawić błąd językowy, by kierowcy wyjeżdżający z Gryfina nie mieli wątpliwości, że jadą w kierunku „Szczecina”, a nie „Sczecina”.

– Zgłosimy to wykonawcy, błąd zostanie usunięty – poinformowała nas Anna Matoszko, naczelnik Wydziału BRD i Zarządzania Ruchem GDDKiA w Szczecinie. 

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2016-08-25 10:36:41
Ej, nie bagatelizuj braku "jednej literki na znaku". To jest tylko i aż jedna literka. Równie dobrze mogło być na znaku napisane OBJAZD DO SZCZECINA, a droga kierowałaby do SzczecinKa. Ale co tam, to tylko jedna nieistotna literka, której brakowało na znaku. Nie chcesz to nie poprawiaj - nie musisz mi robić laski... Sorki, miało być: łaski. Ale co tam L czy Ł, to tylko jedna literka...
ul.
2016-08-25 00:22:02
Jedna literka na znaku, a wierszówka leci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA