sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > O dobre (lokalne) prawo

O dobre (lokalne) prawo

O dobre (lokalne) prawo
Data publikacji: 2016-03-16 19:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1648 123659

„Zarządzenie prezydenta miasta w sprawie: zakazu organizowania na terenach należących do miasta objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt” – od lat na taki akt prawa lokalnego czekają szczecinianie. Bezskutecznie. Stąd kolejny społeczny protest w tej sprawie przed szczecińskim magistratem.

Manifestację w środę (16 marca) zorganizowała Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! Jednak tym razem wzięła w niej udział nie tylko aktywiści tej organizacji. Licznie wsparli ich szczecinianie, wolontariusze schroniska, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także lokalni działacze partii RAZEM oraz .Nowoczesnej.

Protest odbył się w samo południe, przed gmachem magistratu – na pl. Armii Krajowej. Jego uczestnicy prócz transparentów z hasłami „Cyrk bez Zwierząt” czy „Czas na Szczecin”, trzymali również tablice z nazwami 26 miast, których prezydenci już wydali stosowne zarządzenia. Lista ich coraz dłuższa. Tylko Szczecina wciąż brak.

– Od lat składamy do prezydenta Piotra Krzystka petycje, domagając się wprowadzenia zakazu wynajmowania terenów będących we władaniu gminy i podległych jej jednostek na rzecz przedstawień pozbawionych walorów edukacyjnych, niehumanitarnych, bo wykorzystujących zniewolone zwierzęta – mówił Łukasz Musiał, lider BASTA! – Za każdym razem uzyskujemy negatywną odpowiedź. Nie rozumiemy, dlaczego prezydenci 26 miast w oparciu o to samo polskie prawo potrafili wprowadzić takie lokalne ograniczenie, a nasz… nie może czy nie chce?

W trakcie protestu  do biura prezydenta miasta trafiły dwie kolejne petycje w tej sprawie: BASTA! oraz partii RAZEM. Dla – jak to ujęto – dodania odwagi prezydentowi Krzystkowi, dołączono m.in. treść uzasadnienia do oczekiwanego przez szczecinian zarządzenia, sformułowane przez prezydenta Poznania. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 17 marca 2016 r.

Na zdjęciu: Protestujący trzymali tablice z nazwami 26 miast, których prezydenci już wydali stosowne zarządzenia.

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

do Protest
Pikieta nie dotyczyła wprowadzaniu zakazu organizowania pokazów cyrkowych, warto przeczytać ze zrozumieniem.
2016-03-17 13:41:46
Protest
A ja protestuję przeciwko wprowadzaniu zakazu organizowania pokazów cyrkowych. Dlaczego 30 osób ma decydować czy mieszkańcy Szczecina i okolic będą mogli zobaczyć pokazy cyrkowe? Jeśli jestem przeciwny, to nie uczestniczę i tyle. Czy to, że ja nie jem mięsa, ma być jednoznaczne z wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt, przetwórstwa i sprzedaży mięsa w Szczecinie?
2016-03-17 12:35:00
Oj,TAK,TAK i jeszcze:
".., domagając się wprowadzenia zakazu wynajmowania terenów będących we władaniu gminy i podległych jej jednostek na rzecz przedstawień pozbawionych walorów edukacyjnych...!!!" ZAKAZAĆ procesji kościelnych po ulicach miasta z megafonami w rękach i dzikimi zaśpiewami w dzień i w nocy!!!" Te procesje nie mają ŻADNYCH walorów! Np. wczoraj wieczorem katabasy na Os. Majowym urzadzili "koncert" megafonowy i przedstawienie uliczne z udziałem moherowych babulek!!! Zamknięte okna z podwójnymi szybami - nie oparły się baranim zaśpiewom plebana i wikarych...
2016-03-17 11:07:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie