czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > O dobre (lokalne) prawo

O dobre (lokalne) prawo

O dobre (lokalne) prawo
Data publikacji: 2016-03-16 19:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1772 123659

„Zarządzenie prezydenta miasta w sprawie: zakazu organizowania na terenach należących do miasta objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt” – od lat na taki akt prawa lokalnego czekają szczecinianie. Bezskutecznie. Stąd kolejny społeczny protest w tej sprawie przed szczecińskim magistratem.

Manifestację w środę (16 marca) zorganizowała Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! Jednak tym razem wzięła w niej udział nie tylko aktywiści tej organizacji. Licznie wsparli ich szczecinianie, wolontariusze schroniska, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także lokalni działacze partii RAZEM oraz .Nowoczesnej.

Protest odbył się w samo południe, przed gmachem magistratu – na pl. Armii Krajowej. Jego uczestnicy prócz transparentów z hasłami „Cyrk bez Zwierząt” czy „Czas na Szczecin”, trzymali również tablice z nazwami 26 miast, których prezydenci już wydali stosowne zarządzenia. Lista ich coraz dłuższa. Tylko Szczecina wciąż brak.

– Od lat składamy do prezydenta Piotra Krzystka petycje, domagając się wprowadzenia zakazu wynajmowania terenów będących we władaniu gminy i podległych jej jednostek na rzecz przedstawień pozbawionych walorów edukacyjnych, niehumanitarnych, bo wykorzystujących zniewolone zwierzęta – mówił Łukasz Musiał, lider BASTA! – Za każdym razem uzyskujemy negatywną odpowiedź. Nie rozumiemy, dlaczego prezydenci 26 miast w oparciu o to samo polskie prawo potrafili wprowadzić takie lokalne ograniczenie, a nasz… nie może czy nie chce?

W trakcie protestu  do biura prezydenta miasta trafiły dwie kolejne petycje w tej sprawie: BASTA! oraz partii RAZEM. Dla – jak to ujęto – dodania odwagi prezydentowi Krzystkowi, dołączono m.in. treść uzasadnienia do oczekiwanego przez szczecinian zarządzenia, sformułowane przez prezydenta Poznania. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 17 marca 2016 r.

Na zdjęciu: Protestujący trzymali tablice z nazwami 26 miast, których prezydenci już wydali stosowne zarządzenia.

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

do Protest
Pikieta nie dotyczyła wprowadzaniu zakazu organizowania pokazów cyrkowych, warto przeczytać ze zrozumieniem.
2016-03-17 13:41:46
Protest
A ja protestuję przeciwko wprowadzaniu zakazu organizowania pokazów cyrkowych. Dlaczego 30 osób ma decydować czy mieszkańcy Szczecina i okolic będą mogli zobaczyć pokazy cyrkowe? Jeśli jestem przeciwny, to nie uczestniczę i tyle. Czy to, że ja nie jem mięsa, ma być jednoznaczne z wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt, przetwórstwa i sprzedaży mięsa w Szczecinie?
2016-03-17 12:35:00
Oj,TAK,TAK i jeszcze:
".., domagając się wprowadzenia zakazu wynajmowania terenów będących we władaniu gminy i podległych jej jednostek na rzecz przedstawień pozbawionych walorów edukacyjnych...!!!" ZAKAZAĆ procesji kościelnych po ulicach miasta z megafonami w rękach i dzikimi zaśpiewami w dzień i w nocy!!!" Te procesje nie mają ŻADNYCH walorów! Np. wczoraj wieczorem katabasy na Os. Majowym urzadzili "koncert" megafonowy i przedstawienie uliczne z udziałem moherowych babulek!!! Zamknięte okna z podwójnymi szybami - nie oparły się baranim zaśpiewom plebana i wikarych...
2016-03-17 11:07:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie