Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Nurkowanie w fabryce

Data publikacji: 09 października 2015 r. 22:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Nurkowanie w fabryce
 


No Gravity oraz Gralmarine, we współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemi Polickiej Skarb, podjęły się inspekcji zalanych podziemi fabryki benzyny syntetycznej w Policach.

Zejście do podwodnych podziemi rozpoczęło się w piątek 9 października o godz. 10. EKspedycja spenetrowała trzy tunele, znajdujące się na terenie fabryki. W akcji udział wzięło trzech nurków oraz robot podwodny.

W pierwszym tunelu nurkujący odczytali opisy na ścianach podwodnych korytarzy, znaleźli  maski przeciwgazowe, a także pozostałości rzeczy Pracujących w fabryce  robotników.

Dwie godziny później grupa eksploatorów udała się do drugiego podwodnego tunelu, który znajduje się w pobliżu ruin elektrowni fabryki. Nie podjęła się nurkowania w tym miejscu ze względu na intensywną woń ropy wydobywającej się z wody. W ramach inwentaryzacji tego tunelu zostały zrobione zdjęcia. Trzecie miejsce odwiedził podwodny robot, dzięki któremu uzyskano dokładny zarys podwodnych korytarzy.

Była to pierwsza profesjonalna inwentaryzacja polickiej fabryki. Oficjalne przedstawienie wyników nastąpi w najbliższym czasie, podczas prelekcji w Stowarzyszeniu Ziemi Polickiej Skarb.©℗

(mm)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A kiedy się
2015-10-10 17:47:59
zaangażuje refuler i odwodni te korytarze?...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA