Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nowym rondem od poniedziałku

Data publikacji: 30 października 2016 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Nowym rondem od poniedziałku
 

"Informujemy, że w najbliższy poniedziałek w godzinach porannych otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Mickiewicza i Reduty Ordona" poinformowała na swojej witrynie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe.

Skończą się więc kłopotliwe objazdy dla kierowców, a niebezpieczne dotychczas miejsce stanie się skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. 

Rondo ma 22 m średnicy. Jest na nim dwupasmowa jezdnia o szerokości 10 m.

Natomiast u zbiegu ulic Mickiewicza i Czorsztyńskiej powstała sygnalizacja świetlna.

"Poprawił się także komfort i bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Przebudowane zostały chodniki oraz perony przystankowe (w tym przystanki autobusowo-tramwajowe), pojawiła się mała architektura i oświetlenie" - wylicza w komunikacie ZDITM.

"Po zmianach będzie to duży, ale jednocześnie przejrzysty i dobrze opracowany węzeł komunikacyjny" - zapowiada ZDiTM.

Przebudowa objęła również torowisko tramwajowe aż do przejścia dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Brzozowskiego. (kl)

Na zdjęciu: To zdjęcie jest już archiwalne. Na asfalcie od kilku dni są już pomalowane pasy.

Fot arch. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bilet
2016-10-31 12:30:21
Został syf włącznie z zamaskowanym darnia i gałęziami kontenerem przy wjeździe na nowy odcinek ulicy od strony ul. Somosierry. co ztego ze zostały przebudowane przystanki jak dalej się wsiada z prowizorycznych i niebezpicznych płyt betonowych. Przystanki są niewykończone, ławki,wiaty poowijane folią. Ludziska klną na ZDiTM że nigdy na czas nic prezes ZDiTM nie zronbi na czas. Na czas ma tylko nagrody od prezydenta miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA