Piątek, 22 września 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

Na poślizg... trawa z rolki [GALERIA]

Data publikacji: 16 października 2016 r. 19:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Na poślizg... trawa z rolki
Fot. Mirosław WINCONEK  

Nie wcześniej niż z początkiem listopada przywrócony zostanie normalny ruch na przebudowywanym odcinku ul. Mickiewicza ze skrzyżowaniami w rejonie ulic Janickiego, Czorsztyńskiej, Reduty Ordona, Wernyhory i Żołnierskiej w Szczecinie. To już pewne. Informację o przesunięciu o 11 dni terminu zakończenia robót drogowych przez ZUE S.A. z Krakowa potwierdziła nam w miniony piątek (14 października) Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Roszczenie generalnego wykonawcy o wydłużenie czasu niezbędnego do zakończenia inwestycji zostało przyjęte, więc prace będą trwały do końca miesiąca - poinformowała H. Pieczyńska. - Zachowany prawie w całości został istniejący drzewostan, niedługo układane będą trawniki z rolki. Nie będzie dodatkowych nasadzeń. 

Przypomnijmy, że według zapisów umowy, jaką Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zawarł z krakowskim ZUE S.A., generalnym wykonawcą, finał robót miał nastąpić do najbliższej środy (19 października).

Drogowcy zdemontowali na początku minionego tygodnia tymczasowe odcinki torów, ułożone w rejonie przystanków od strony ulic Lelewela i Brzozowskiego oraz prowizorycznych przystanków urządzonych na czas wymiany odcinka torowiska od strony skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul. Somosierry. By utrzymać ruch tramwajów, roboty prowadzone były na raty, etapowo. Na zasadzie wahadła, dzięki tzw. eskom, najpierw po jednym, a następnie po drugim torze, składy mogły normalnie się poruszać. Od wtorku jeżdżą ponownie do pętli i z pętli na Krzekowie w obu kierunkach bez jakichkolwiek przeszkód. Na razie tylko tramwaje linii 5 i 7.

Co z „czwórką"? Czy składy tej linii powrócą także na tę trasę jeszcze nie wiadomo. Decyzja ma zapaść w ciągu tygodnia. Po jesiennym odwieszeniu póki co „czwórki" kursują w dni powszednie  w godz. 7-17 trasą od Pomorzan przez ul. Jagiellońską, al. Bohaterów Warszawy i ul. Wawrzyniaka do pl. Gałczyńskiego z nawrotem przez al. Wojska Polskiego i pl. Szarych Szeregów.

Trwa porządkowanie poboczy i rejonów przystanku w ul. Wernyhory dla autobusów, przed nowym rondem w ul. Żołnierskiej i przed skrzyżowaniem u zbiegu ul. Mickiewicza z ul. Łukasińskiego w kierunku centrum (oba dla tramwajów) oraz nowego wspólnego na dojeździe do ronda w ul. Mickiewicza (na wysokości budynku Sądu Apelacyjnego) urządzonego dla tramwajów, jak i autobusów tych jadących w kierunku m.in. Krzekowa, Bezrzecza, osiedla Zawadzkiego-Klonowica, pętli przy ul. Firlika i ul. Ludowej.

Przy nowych przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Czorsztyńską zamontowana została już sygnalizacja świetlna. Specjaliści ze spółki podwykonawczej Telgom zajmują się podłączaniem infrastruktury teletechnicznej. A robotnicy kolejnej Eurovii kontynuują wciąż roboty przy asfaltowaniu z użyciem ciężkiego sprzętu nowych nitek jezdni i rozjazdów, w tym na odcinku jezdni w ul. Mickiewicza do Krzekowa wraz z rejonem rozjazdu na wysokości ul. Janickiego. Wykonywane są też ostatnie prace przy brukowaniu, w tym pasów chodników i fragmentów poboczy z kostki, gdzie mają być miejsca do parkowania.

W ten weekend wyłożone zostały już także wspomnianą trawą z rolki wyspy i pobocza wysypane świeżo nawiezioną warstwą ziemi.

Koszt inwestycji, która rozpoczęła się w czerwcu, to 9 mln 750 tys. zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Komuna żywa
2016-10-17 11:52:44
Rolka trawnikowa to jak malowanie trawy na zielono.
j23
2016-10-17 11:34:35
Tak im spieszno ,ze na skrzyżowaniu Żołnierskiej i Somosierry dali dwie takie same tabliczki z nazwa ulicy Żołnierska.
Ch/Eng
2016-10-16 21:44:50
Popatrzyłem na zdjęcia, i powiem że nic się nie zmieni wzg. bezpieczeństwa, Dalej będzie dochodziło do kolizji na kierunku z Krzekowa w stronę Śródmieścia. Tam nie ma wymuszenia wjazdu na rondo, Żołnierska łaczy sie z Mickiewicza w linii prostej, znając naszych "miszczów kierownicy" będzie się "działo. Obym sie mylił.
seb
2016-10-16 20:59:54
Lepiej późno niż później...........W Szczecinie zawsze musi byc poslizg.........

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA