Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nowy wybieg dla psów przy Szmaragdowym

Data publikacji: 11 grudnia 2017 r. 13:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:58
Nowy wybieg dla psów przy Szmaragdowym
 

Przy ulicy Kopalnianej, w okolicach Jeziora Szmaragdowego, działa już nowy wybieg dla psów. W sobotę (9 grudnia), podczas otwarcia, zjawiło się na nim kilkudziesięciu mieszkańców ze swoimi pupilami. Było ognisko, ciepły poczęstunek i dużo zabawy.

Pomysł pracowników Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych spotkał się z aprobatą mieszkańców, którzy wspólnie z leśnikami ustalali, jak ma wyglądać nowy wybieg dla czworonogów. Ustawione zostały urządzenia agility. Są tam dzisiaj m.in. kładki, talerzyki, słupki czy regulowane płotki dla przeskoków. Teren wcześniej został wykoszony, posprzątany i ogrodzony.

Wewnątrz powstał drugi mniejszy i odgrodzony wybieg dla szczeniaczków.  Póki co znajduje się tam jedno urządzenie do zabawy. W przyszłości będą pojawiały się kolejne.

- Wybiegi dla szczeniaków są w innych miastach, u nas jeszcze nie mieliśmy. Teraz i mniejsze psiaki mogą korzystać z bezpiecznych urządzeń. Produkowane będą w taki sposób, by nie zawierały w sobie żadnych niebezpiecznych dla psiaków elementów – przyznaje Krzysztof Matuszak kierownik Lasów Miejskich.

Na terenie nowego wybiegu pojawiły się także nowe nasadzenia. Całkowity koszt tej inwestycji to 17 338,00 zł brutto.

Ł.T

Fot. ZUK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do bulgotka
2017-12-11 20:39:25
Żółć jeszcze nie zalała? W końcu ile lat można?
Bulgotek
2017-12-11 18:21:40
A ten gostek nadal mieszka w bunkrach nad Szmaragdowym? Może zamiast wybiegu jakaś ściepa na mieszkanko, w końcu ile lat można.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA