piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie
Data publikacji: 2016-05-14 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1571 133531

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Niemcewicza mogą korzystać z nowego profesjonalnego placu zabaw.  Jego realizacja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta z Radą Osiedla i ZBiLK.  

Nowy plac zabaw kosztował 76 tys. zł. Jego budowa została sfinansowana dzięki porozumieniu Urzędu Miasta oraz miejscowej Rady Osiedla. Natomiast realizacja inwestycji należała do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. W jej efekcie na placu o wielkości  777 m kw. zainstalowano kilkanaście profesjonalnych, atestowanych zabawek dla najmłodszych. Plac wyposażony jest m.in. w domek do zabaw, różnego rodzaju huśtawki, tablicę kredową, tablicę do gry w kółko i krzyżyk, piaskownicę oraz mały park linowy. Miejsce jest oblegane przez najmłodszych mieszkańców okolicznych budynków.

Po zakończeniu prac instalacyjnych plac zabaw został przekazany Radzie Osiedla, a jego utrzymaniem będzie się zajmował Zakład Usług Komunalnych.

Plac zabaw przy ul. Niemcewicza to druga inwestycja zrealizowana w 2016 r. przy współpracy Urzędu Miasta oraz Rady Osiedla. W styczniu do użytku oddano również plac zabaw przy ul. Dworcowej.

Fot. ZBiLK

Komentarze

Szansa na kolejna modernizację
Od lat spółdzielcy finansują takie roboty z własnych kieszeni, bez żadnych dotacji miejskich, unijnych czy państwowych – ale teraz jest szansa na otrzymanie pomocy z zewnątrz, ponieważ firma NIVEA zorganizowała kolejną edycję konkursu PODWÓRKO NIVEA (edycja 2016) – i szczecińscy spółdzielcy ze Wspólnego Domu postanowili spróbować szczęścia. Aby dostać się do finału – bardzo potrzebna jest pomoc. Każdy internauta popierający tę szansę może skutecznie przyczynić się do sukcesu, głosując na lokalizację Szczecin, ul. Zygmunta Krasińskiego 91, 92.
2016-05-15 14:07:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie