Wtorek, 26 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Data publikacji: 14 maja 2016 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Nowy plac zabaw na Niebuszewie
 

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Niemcewicza mogą korzystać z nowego profesjonalnego placu zabaw.  Jego realizacja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta z Radą Osiedla i ZBiLK.  

Nowy plac zabaw kosztował 76 tys. zł. Jego budowa została sfinansowana dzięki porozumieniu Urzędu Miasta oraz miejscowej Rady Osiedla. Natomiast realizacja inwestycji należała do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. W jej efekcie na placu o wielkości  777 m kw. zainstalowano kilkanaście profesjonalnych, atestowanych zabawek dla najmłodszych. Plac wyposażony jest m.in. w domek do zabaw, różnego rodzaju huśtawki, tablicę kredową, tablicę do gry w kółko i krzyżyk, piaskownicę oraz mały park linowy. Miejsce jest oblegane przez najmłodszych mieszkańców okolicznych budynków.

Po zakończeniu prac instalacyjnych plac zabaw został przekazany Radzie Osiedla, a jego utrzymaniem będzie się zajmował Zakład Usług Komunalnych.

Plac zabaw przy ul. Niemcewicza to druga inwestycja zrealizowana w 2016 r. przy współpracy Urzędu Miasta oraz Rady Osiedla. W styczniu do użytku oddano również plac zabaw przy ul. Dworcowej.

Fot. ZBiLK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szansa na kolejna modernizację
2016-05-15 14:07:22
Od lat spółdzielcy finansują takie roboty z własnych kieszeni, bez żadnych dotacji miejskich, unijnych czy państwowych – ale teraz jest szansa na otrzymanie pomocy z zewnątrz, ponieważ firma NIVEA zorganizowała kolejną edycję konkursu PODWÓRKO NIVEA (edycja 2016) – i szczecińscy spółdzielcy ze Wspólnego Domu postanowili spróbować szczęścia. Aby dostać się do finału – bardzo potrzebna jest pomoc. Każdy internauta popierający tę szansę może skutecznie przyczynić się do sukcesu, głosując na lokalizację Szczecin, ul. Zygmunta Krasińskiego 91, 92.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA