sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie
Data publikacji: 2016-05-14 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1741 133531

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Niemcewicza mogą korzystać z nowego profesjonalnego placu zabaw.  Jego realizacja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta z Radą Osiedla i ZBiLK.  

Nowy plac zabaw kosztował 76 tys. zł. Jego budowa została sfinansowana dzięki porozumieniu Urzędu Miasta oraz miejscowej Rady Osiedla. Natomiast realizacja inwestycji należała do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. W jej efekcie na placu o wielkości  777 m kw. zainstalowano kilkanaście profesjonalnych, atestowanych zabawek dla najmłodszych. Plac wyposażony jest m.in. w domek do zabaw, różnego rodzaju huśtawki, tablicę kredową, tablicę do gry w kółko i krzyżyk, piaskownicę oraz mały park linowy. Miejsce jest oblegane przez najmłodszych mieszkańców okolicznych budynków.

Po zakończeniu prac instalacyjnych plac zabaw został przekazany Radzie Osiedla, a jego utrzymaniem będzie się zajmował Zakład Usług Komunalnych.

Plac zabaw przy ul. Niemcewicza to druga inwestycja zrealizowana w 2016 r. przy współpracy Urzędu Miasta oraz Rady Osiedla. W styczniu do użytku oddano również plac zabaw przy ul. Dworcowej.

Fot. ZBiLK

Komentarze

Szansa na kolejna modernizację
Od lat spółdzielcy finansują takie roboty z własnych kieszeni, bez żadnych dotacji miejskich, unijnych czy państwowych – ale teraz jest szansa na otrzymanie pomocy z zewnątrz, ponieważ firma NIVEA zorganizowała kolejną edycję konkursu PODWÓRKO NIVEA (edycja 2016) – i szczecińscy spółdzielcy ze Wspólnego Domu postanowili spróbować szczęścia. Aby dostać się do finału – bardzo potrzebna jest pomoc. Każdy internauta popierający tę szansę może skutecznie przyczynić się do sukcesu, głosując na lokalizację Szczecin, ul. Zygmunta Krasińskiego 91, 92.
2016-05-15 14:07:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie