poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie

Nowy plac zabaw na Niebuszewie
Data publikacji: 2016-05-14 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:27
Wywietleń: 1006 133531

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Niemcewicza mogą korzystać z nowego profesjonalnego placu zabaw.  Jego realizacja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta z Radą Osiedla i ZBiLK.  

Nowy plac zabaw kosztował 76 tys. zł. Jego budowa została sfinansowana dzięki porozumieniu Urzędu Miasta oraz miejscowej Rady Osiedla. Natomiast realizacja inwestycji należała do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. W jej efekcie na placu o wielkości  777 m kw. zainstalowano kilkanaście profesjonalnych, atestowanych zabawek dla najmłodszych. Plac wyposażony jest m.in. w domek do zabaw, różnego rodzaju huśtawki, tablicę kredową, tablicę do gry w kółko i krzyżyk, piaskownicę oraz mały park linowy. Miejsce jest oblegane przez najmłodszych mieszkańców okolicznych budynków.

Po zakończeniu prac instalacyjnych plac zabaw został przekazany Radzie Osiedla, a jego utrzymaniem będzie się zajmował Zakład Usług Komunalnych.

Plac zabaw przy ul. Niemcewicza to druga inwestycja zrealizowana w 2016 r. przy współpracy Urzędu Miasta oraz Rady Osiedla. W styczniu do użytku oddano również plac zabaw przy ul. Dworcowej.

Fot. ZBiLK

Komentarze

Szansa na kolejna modernizację
Od lat spółdzielcy finansują takie roboty z własnych kieszeni, bez żadnych dotacji miejskich, unijnych czy państwowych – ale teraz jest szansa na otrzymanie pomocy z zewnątrz, ponieważ firma NIVEA zorganizowała kolejną edycję konkursu PODWÓRKO NIVEA (edycja 2016) – i szczecińscy spółdzielcy ze Wspólnego Domu postanowili spróbować szczęścia. Aby dostać się do finału – bardzo potrzebna jest pomoc. Każdy internauta popierający tę szansę może skutecznie przyczynić się do sukcesu, głosując na lokalizację Szczecin, ul. Zygmunta Krasińskiego 91, 92.
2016-05-15 14:07:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy