środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy inspektor ochrony środowiska

Nowy inspektor ochrony środowiska

Nowy inspektor ochrony środowiska
Data publikacji: 2020-10-01 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-07 07:24
Wywietleń: 1261 477567

Marek Chabior został nowym inspektorem ochrony środowiska w województwie zachodniopomorskim. Powołanie wręczył mu w czwartek wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Na stanowisku zastąpił Andrzeja Milucha.

Marek Chabior ma tytuł doktora nauk o ziemi w zakresie oceanologii. Od 1987 do 2012 roku był wykładowcą w Akademii Rolniczej w Szczecinie, a następnie Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W 2017 ukończył studia podyplomowe „Administracja - prawo, zarządzanie i organizacja” w Wyższej Szkole Bankowej.

Jest autorem ponad 40 artykułów naukowych z zakresu klimatologii, bioklimatologii, zmian klimatu i ochrony środowiska. Opracował autorskie wskaźniki bioklimatyczne oraz nową skalę odczuwalności cieplnej dla temperatury efektywnej oraz wskaźnika UTCI. W latach 2014-2015 koordynował projekt Klimatolodzy na rzecz zwiększenia partycypacji obywatelskiej Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

Marek Chabior był radnym Rady Miasta Szczecin od 2018 roku. W związku z powołaniem na wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska złożył rezygnację z mandatu.

(isz)

Na zdjęciu: od lewej wojewoda Tomasz Hinc i Marek Chabior

Fot. ZUW


 

 

 

Komentarze

Maki
Niezły hejt na forum. Zadrość?
2020-10-07 00:03:58
Tomasz
Co tak narzekacie na tym forum komuchy i lewacy ? Przecież Brudziński aż 99,9 procent z was zostawił państwowych spółkach i urzędach. Zarabiacie tam dużą kasę . Na przykład w Enei po 15 tysięcy zł czy podobnie w Azotach i PGNIG.
2020-10-02 08:21:11
TZ.
Ach ten Chabior. Czego on już nie próbował. No i wreszcie ma posadkę.
2020-10-02 00:20:23
Rodzina na swoim
Wystarczy być działaczem
2020-10-01 18:46:39
Partacki
Hinc, nie wstyd ci?! Jak PO rządziło nikt Cię z dyrektora Totolotka nie wylał. A Ty to czynisz w imię czego?
2020-10-01 15:42:55
były trampek
Kurcze! Gdzie ja podziałem swoją legitymacje partyjną? nic się nie znam ale dziś to przecież nie problem? legitki PZPR też nie miałem ale ja durny.
2020-10-01 15:15:09
Wiktor
Oddany działacz pisu, czego nie rozumiecie?
2020-10-01 13:40:13
Alina
Już niedługo babcia klozetowa będzie musiała wykazać się koneksjami z PISuarami
2020-10-01 13:35:38
Adam
Konkurs był?, czy dojna zmiana dla swojaków?
2020-10-01 13:29:21
No jak by
Wreszcie swój