Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nowy dyrektor Trafostacji Sztuki poszukiwany

Data publikacji: 2016-12-17 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Nowy dyrektor Trafostacji Sztuki poszukiwany
 
Magistrat szuka osoby, która będzie pełnić funkcję dyrektora Trafostacji Sztuki w Szczecinie. W listopadzie nie udało się wyłonić odpowiedniego kandydata, teraz ogłoszono kolejny konkurs.

Kandydaci na dyrektora instytucji mogą do dwudziestego stycznia składać wnioski o przystąpieniu do konkursu. Kadencja szefa Trafo potrwa trzy lata. Pretendenci muszą przedstawić autorską koncepcję programową obejmującą ten okres. Zawierać ma ona m.in. wizję działalności i rozwoju instytucji, plan współpracy z organizacjami, szkołami, sposoby pozyskiwania środków zewnętrznych. 

To drugi konkurs po tym, jak w listopadzie nie udało się wyłonić odpowiedniego kandydata. Wówczas rzecznik prezydenta tak tłumaczył tę decyzję: „W przypadku Trafostacji Sztuki prezydent ocenił, że zbyt mała liczba kandydatów, z którymi mogła zapoznać się komisja konkursowa, nie pozwala na satysfakcjonujący wybór. Również żadna z koncepcji nie spełniła w pełni oczekiwań organizatora".

Przypomnijmy, że wcześniej do prezydenta trafił m.in. list podpisany przez przedstawicieli środowiska artystycznego, w którym twierdzono, że w komisji była tylko jedna osoba potrafiąca ocenić jakość programu artystycznego przedstawionego przez kandydatów (prof. Wojciechowski – przyp. red.), a to za mało.

Trafostacja Sztuki działa w Szczecinie od sierpnia 2013 roku w budynku po zabytkowej transformatorowni przy ul. Świętego Ducha. Jej zarządcą od chwili otwarcia jest firma Baltic Contemporary, której umowa kończy się 31 grudnia tego roku. Przetarg z 2013 roku, w którym obok BC startowała szczecińska Zachęta Sztuki Współczesnej, też wywołał wiele emocji. Wówczas wybór magistratu mocno podzielił środowisko artystyczne. Teraz miasto postanowiło zmienić formułę działania instytucji i nie będzie ona już zarządzana przez firmę zewnętrzną, a stanie się jednostką podmiotową UM. ©℗

(szymw)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Trafostacja Sztuki działa od sierpnia 2013 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

d
2016-12-17 18:52:43
będzie jednostką UM - to tyle co: będzie najlepiej jak tylko się da
.
2016-12-17 12:48:22
Tam mógłby funkcjonować nowoczesny miejski burdel, ale wnętrze wymagałoby przebudowy. Niestety nawet po likwidacji gimnazjów nie będzie w tej dziedzinie pełnej gwarancji zysków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA