sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Szczecinianin wyróżniony za doktorat

Szczecinianin wyróżniony za doktorat

Szczecinianin wyróżniony za doktorat
Data publikacji: 2016-12-09 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 2593 182942

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wręczyła nagrody i wyróżnienia w konkursie na najlepszą pracę licencjacką, magisterską oraz doktorską. Wśród laureatów jest dr Maciej Pawłowski z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzenia wiedzy o rynku kapitałowym, instytucjach tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentach finansowych. Mogły w nim startować prace doktorskie obronione w 2014 i 2015 roku oraz magisterskie i licencjackie z 2015 r. Oceniała je Kapitała Konkursu, składająca się z naukowców oraz pracowników GPW. Brała ona pod uwagę ich poziom merytoryczny, przede wszystkim: oryginalność, sposób analizy zjawisk, zakres badań, innowacyjność formułowanych wniosków.

- Uważamy, że edukacja społeczeństwa jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość, dlatego formuła konkursu została poszerzona o najlepsze prace doktorskie i licencjackie - powiedziała prof. Małgorzata Zaleska, prezes GPW w Warszawie. - Chcemy zachęcić studentów i doktorantów do pogłębienia wiedzy na temat rynku kapitałowego, dać dodatkowe narzędzia motywacji do podejmowania tematów związanych z Giełdą Papierów Wartościowych. Chcielibyśmy pogratulować autorom zwycięskich i wyróżnionych prac oraz życzyć im dalszych sukcesów w pracy naukowej i zawodowej.

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu w zmienionej formule, jedno z dwóch wyróżnień niepieniężnych (dyplom) zdobył Maciej Pawłowski za pracę doktorską w dziedzinie nauk ekonomicznych „Uwarunkowania rozwoju rynku obligacji korporacyjnych w Polsce”, której promotorem była prof. dr hab. Aurelia Bielawska. Obronił ją w 2014 r. w Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Dr Maciej Pawłowski jest obecnie adiunktem w katedrze finansów przedsiębiorstwa WZiEU US.

Niebawem ogłoszona zostanie kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i licencjackie obronione w 2016 r. Zgodnie z regulaminem najlepsze rozprawy doktorskie nagradzane będą zaś co 2 lata (konkurs na nie będzie ogłoszony w 2017 r. i będzie dotyczył doktoratów obronionych w tym i przyszłym roku).

(mag)

Fot.:GPW

Na zdjęciu: nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie GPW. Dr Maciej Pawłowski stoi w górnym rzędzie (trzeci od prawej) nad prof. Małgorzatą Zaleską.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Dow Jones, Nasdaq & SP 500...
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... to tym wszystkim steruje sie najpierw z Afryki a pozniej dalej i z Ameryki... by reszta Swiata najpierw "troche zyskala"... a pozniej duzo, duzo stracila...!!
2016-12-10 01:44:00
hm
Zgrabna ta pani prezes...
2016-12-09 22:28:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy