niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowocześniej na lekcjach

Nowocześniej na lekcjach

Nowocześniej na lekcjach
Data publikacji: 2019-09-09 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-10 18:15
Wywietleń: 1032 414017

"Lekcja: Enter" - ogólnopolski projekt edukacji cyfrowej skierowany do szkół wystartował w poniedziałek w Szczecinie. Dzięki niemu nauczyciele w całej Polsce otrzymają nowe umiejętności i narzędzia służące do wykorzystania na lekcjach różnych przedmiotów.

Ponad 75 tys. nauczycieli w ciągu czterech lat zostanie przeszkolonych z wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w codziennej pracy. Szkolenie obejmie 15 proc. nauczycieli z całej Polski, z czego 30 proc. z małych gmin.

- Przewiduje się, że 60 procent dzieci, które dziś rozpoczynają edukację będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Nauczyciel, który będzie stosował na lekcjach bardziej zaawansowane metody nauczania, będzie mógł je lepiej przygotować - powiedziała podczas konferencji prasowej w Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange, współtwórcy projektu. - Nowoczesne technologie będzie można wykorzystywać na lekcjach geografii, historii, do pokazania ciekawych zjawisk podczas biologii, chemii czy fizyki.

Ten ogólnopolski projekt jest adresowany do organów prowadzących, dyrektorów szkół i nauczycieli. Projekt, finansowany ze środków Unii Europejskiej opiewa na łączną kwotę 40 mln zł. Najpierw odbędą się szkolenia nauczycieli. O granty na ich prowadzenie w wysokości do 450 tys. zł mogą się ubiegać instytucje i organizacje z całej Polski. Fundacja Orange wybierze ich około stu. Nauczyciele będą też mieli dostęp do nowoczesnej Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej i znajdujących się tam e-materiałów dydaktycznych.

- Polska szkoła zmienia się w bardzo nowoczesną. Dla nauczycieli to nie tylko możliwość korzystania z istniejących e-podręczników, e-zasobów, ale także tworzenia nowych. To zupełnie nowa jakość - podkreślił Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

- Cieszymy się, że na terenie Szczecina ten projekt jest uruchomiony - dodała Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorska kurator oświaty. - Szkoląc nauczycieli przekonamy ich, że świat idzie do przodu. ©℗

(el)

Fot. Elżbieta Kubera

Komentarze

do 111
Chyba w tym czasie do szkoły nie chodziłeś , gdzie były szkoły zawodowe i praktyka w przedsiębiorstwach???
2019-09-10 13:42:35
Do 111
Bez żartów i bez porównania to co zrobił Handke i Zalewska. Gimnazja spowodowały, że jakość nauczania dzieci w wieku 15-17 lat była na dość wysokim poziomie, zrównała jakość nauczania w małych i dużych ośrodkach. Warto zapoznać się z badaniami, rzetelnymi badaniami np. PISA czy TIMSS. To była przełomowa jakość pomiędzy 2000 a 2015 rokiem. A póxniej przyszedł PiS wiecznie usmiechnięta ale mądra inaczej Zalewska i wszystko zniszczyła. A wystarczyło zadbać o szkoły zawodowe, wrócic do idei szkół budowlanych, mechanicznych, elektrycznych - techników czy szkół zawodowych. I mielibyśmy naprawdę jakość z Ć na końcu. A tak zaorane na długii czas.
2019-09-10 12:01:37
111
Handke zrujnował polskie szkolnictwo w latach 90. Od tej pory nikomu nie zależy na jego odbudowie. Nauczyciele powinni zarabiać 8-10 tys. bez żadnego gadania. To się należy jak psu buda za lata bidy i upokorzeń.
2019-09-10 09:58:12
tylko że
Polskie szkolnictwo w ciągu ostatnich 4 lat zostało zniszczone i nie ma żadnych perspektyw na jego odbudowę
2019-09-10 08:55:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie