sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowocześniej na lekcjach

Nowocześniej na lekcjach

Nowocześniej na lekcjach
Data publikacji: 2019-09-09 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-10 18:15
Wywietleń: 1241 414017

"Lekcja: Enter" - ogólnopolski projekt edukacji cyfrowej skierowany do szkół wystartował w poniedziałek w Szczecinie. Dzięki niemu nauczyciele w całej Polsce otrzymają nowe umiejętności i narzędzia służące do wykorzystania na lekcjach różnych przedmiotów.

Ponad 75 tys. nauczycieli w ciągu czterech lat zostanie przeszkolonych z wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w codziennej pracy. Szkolenie obejmie 15 proc. nauczycieli z całej Polski, z czego 30 proc. z małych gmin.

- Przewiduje się, że 60 procent dzieci, które dziś rozpoczynają edukację będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Nauczyciel, który będzie stosował na lekcjach bardziej zaawansowane metody nauczania, będzie mógł je lepiej przygotować - powiedziała podczas konferencji prasowej w Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange, współtwórcy projektu. - Nowoczesne technologie będzie można wykorzystywać na lekcjach geografii, historii, do pokazania ciekawych zjawisk podczas biologii, chemii czy fizyki.

Ten ogólnopolski projekt jest adresowany do organów prowadzących, dyrektorów szkół i nauczycieli. Projekt, finansowany ze środków Unii Europejskiej opiewa na łączną kwotę 40 mln zł. Najpierw odbędą się szkolenia nauczycieli. O granty na ich prowadzenie w wysokości do 450 tys. zł mogą się ubiegać instytucje i organizacje z całej Polski. Fundacja Orange wybierze ich około stu. Nauczyciele będą też mieli dostęp do nowoczesnej Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej i znajdujących się tam e-materiałów dydaktycznych.

- Polska szkoła zmienia się w bardzo nowoczesną. Dla nauczycieli to nie tylko możliwość korzystania z istniejących e-podręczników, e-zasobów, ale także tworzenia nowych. To zupełnie nowa jakość - podkreślił Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

- Cieszymy się, że na terenie Szczecina ten projekt jest uruchomiony - dodała Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorska kurator oświaty. - Szkoląc nauczycieli przekonamy ich, że świat idzie do przodu. ©℗

(el)

Fot. Elżbieta Kubera

Komentarze

do 111
Chyba w tym czasie do szkoły nie chodziłeś , gdzie były szkoły zawodowe i praktyka w przedsiębiorstwach???
2019-09-10 13:42:35
Do 111
Bez żartów i bez porównania to co zrobił Handke i Zalewska. Gimnazja spowodowały, że jakość nauczania dzieci w wieku 15-17 lat była na dość wysokim poziomie, zrównała jakość nauczania w małych i dużych ośrodkach. Warto zapoznać się z badaniami, rzetelnymi badaniami np. PISA czy TIMSS. To była przełomowa jakość pomiędzy 2000 a 2015 rokiem. A póxniej przyszedł PiS wiecznie usmiechnięta ale mądra inaczej Zalewska i wszystko zniszczyła. A wystarczyło zadbać o szkoły zawodowe, wrócic do idei szkół budowlanych, mechanicznych, elektrycznych - techników czy szkół zawodowych. I mielibyśmy naprawdę jakość z Ć na końcu. A tak zaorane na długii czas.
2019-09-10 12:01:37
111
Handke zrujnował polskie szkolnictwo w latach 90. Od tej pory nikomu nie zależy na jego odbudowie. Nauczyciele powinni zarabiać 8-10 tys. bez żadnego gadania. To się należy jak psu buda za lata bidy i upokorzeń.
2019-09-10 09:58:12
tylko że
Polskie szkolnictwo w ciągu ostatnich 4 lat zostało zniszczone i nie ma żadnych perspektyw na jego odbudowę
2019-09-10 08:55:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie