Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nowoczesna przedstawiła kandydatów na kandydatów

Data publikacji: 2019-07-02 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Nowoczesna przedstawiła kandydatów na kandydatów
 

Szczecińska Nowoczesna przedstawiła swoich kandydatów na kandydatów w wyborach do Sejmu – radnego sejmiku zachodniopomorskiego Zbigniewa Chojeckiego oraz radną rady miasta Edytę Łongiewską-Wijas. Dowiedzieliśmy się także więcej na temat konfliktu w lokalnych strukturach partii. 

– Moje zawodowe historie to budowanie długoletnich strategii dla policji zachodniopomorskiej – powiedział Z. Chojecki. – Chciałbym zająć się w pierwszej kolejności reformą kodeksu karnego i wyrzucić z niego artykuły 207, 212, 216. Te przestępstwa pomówienia, zniesławienia są ścigane z oskarżenia prywatnego. Wszyscy mówią, aby tymi czynami zajmować się tylko poprzez roszczenia cywilne. Chciałbym zreformować kodeks karny skarbowy. Wiemy, jak łatwo zniszczyć przedsiębiorcę poprzez ten kodeks.

Inne priorytety radnego to jak najgłębiej idąca decentralizacja oraz odciążenie uczniów, którzy – jego zdaniem – są przepracowani.

– W ramach programowego zaangażowania chciałabym zadeklarować swoją wiedzę z kultury. To dziedzina, która jest mi najbliższa – stwierdziła E. Łongiewska-Wijas. – Chciałabym włączyć się we wszystkie sprawy związane z kwestiami kultury, ekspresji artystycznej oraz wolności słowa. Zgodziłam się na kandydowanie do Sejmu, bo motywują mnie oczekiwania ludzi, którzy wspomagali mnie w kampanii samorządowej. To oni motywują mnie do startu w wyborach.

O tym, czy Z. Chojecki I E. Łongiewska-Wijas ostatecznie trafią na listę wyborczą, rozstrzygną decyzje podejmowane na szczeblu centralnym.

* * *

Partii nie pomaga wewnętrzny konflikt. Kilka dni temu zarząd regionu Nowoczesnej zdecydował, że pełniącą obowiązki przewodniczącego w Szczecinie zostanie Ewa Jasińska, która zastąpiła Przemysława Słowika. W odpowiedzi Słowik rozesłał do mediów oświadczenie, w którym przekonywał, że „przedstawione na profilu na FB uchwały i rozporządzenia nie mają mocy sprawczej i zostały podjęte z rażącym naruszeniem statutu partii politycznej Nowoczesna, szczególnie z uwagi na fakt, iż Nowoczesna Zachodniopomorskie od dnia 12 czerwca 2019 nie ma przewodniczącego struktur”. Obecny zarząd, na czele którego stoi Radosław Lubczyk, uważa te zarzuty są kompletnie nieuzasadnione.

– Jeżeli pan Przemysław Słowik ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące statutu, polecam mu zgłosić się do krajowego sądu koleżeńskiego, który jako jedyny ma moc interpretowania statutu – skomentował Błażej Papiernik, sekretarz Nowoczesnej w regionie.
(as)

Fot. Mirosław Winconek, Facebook

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do i wszystko jasne
2019-07-04 07:36:20
sedzia Przyłębska -działaczka komunistycznej organizacji studenckiej- wszystko jasne a jej mąż działacz ZSMP - tym bardziej wszystko jasne dane pochodzą z IPN
Co z długiem Nowoczesnej?
2019-07-03 18:26:31
Kto będzie spłacał dług .N?
Łongiewska-Wijas
2019-07-03 15:42:56
Łongiewska-Wijas - jakie to było do przewidzenia, że jej lans na Facebooku podyktowany jest chęcią kandydowania w wyborach parlamentarnych. Oszukała wyborców do rady miasta, bo teraz radną być już nie chce. Trzeba było im to powiedzieć wcześniej zanim zmarnowali na ciebie głos.
Czyli ze:
2019-07-02 23:47:40
i Nowo-smieszni chca jeszcze po-wykanczac Narod do reszty..!!
JANEK BURY
2019-07-02 20:04:46
NOWOSMIESZNI SLADEM SMIESZNEGO RYSKA POWINI PRZEJSc DO BIZNESU NAJLEPIEJ SWOJEGO
Antoni
2019-07-02 19:34:37
Przecież ta partia ledwo co zipie i wszystkie osoby będące w jej strukturach świetnie o tym wiedzą. A przede wszystkim nie ma żadnej siły przebicia. I oczywiście kolejna partia, która chce głównie... odsunąć PiS od władzy. Tyle według mojej skromnej osoby.
Zbigniew Chojecki
2019-07-02 17:38:56
Szanowni Państwo. Na konferencji mówiłem m.in. o potrzebie reformy kodeksu karnego, m.in. poprzez wyrzucenie z kodeksu karnego przestępstwa zniesławienie (art. 212 k.k.) oraz przestępstwa znieważenie (art. 216 k.k.), które są ściganie z oskarżenia prywatnego, celem dochodzenia praw ochrony poprzez prawo cywilne a nie karne, poprzez odszkodowanie i zadośćuczynienie). Nie mówiłem o wyrzuceniu z kodeksu karnego przestępstwa znęcania, o którym mowa w art. 207 k.k. Pozdrawiam- Zbigniew Chojecki
i wszystko jasne
2019-07-02 15:08:13
Łongiewska-Wijas - Nowoczesna z domu SLD.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA