niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowoczesna i Liberadzki o kampanii i ataku na działacza PiS

Nowoczesna i Liberadzki o kampanii i ataku na działacza PiS

Nowoczesna i Liberadzki o kampanii i ataku na działacza PiS
Data publikacji: 2019-05-06 17:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-07 15:51
Wywietleń: 1247 389457

Nowoczesna uważa, że sobotni atak na byłego radnego PiS Janusza Jagielskiego był przejawem agresji wobec wolontariuszy, a nie konkretnego ugrupowania politycznego. - Była to reakcja na dzwonek domofonu, a nie atak na Prawo i Sprawiedliwość - mówiła w poniedziałek na konferencji prasowej radna Edyta Łongiewska-Wijas. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wystosował też Bogusław Liberadzki, który z pierwszego miejsca kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej.

Przypomnijmy, że mowa o sytuacji z soboty, kiedy to Janusz Jagielski został pobity w trakcie roznoszenia ulotek wyborczych. Po napaści były radny PiS ma złamany nos.

- Ta sytuacja mogła spotkać każdego. Nie było żadnych podstaw, aby ten akt agresji upolityczniać, jak zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość stawiając siebie w roli ofiary - mówiła Edyta Łongiewska-Wijas.

Radna dodała, że kandydaci i wolontariusze mają problemy z prowadzeniem kampanii od drzwi do drzwi. Przyznała także, że sama stała się ofiarą przemocy cielesnej w trakcie jesiennej kampanii, którą prowadziła. Łongiewska-Wijas wie także, jakie źródła przemawiają za taką agresją: - Ludzi po prostu denerwuje polityka. Coraz częściej postrzegają ją jako jałową wojnę. Polityka przestaje być wiązana z kulturalną merytoryczną rozmową, tylko z wyzwiskami.

Nowoczesna ma pomysł, jak zmienić nastawienie ludzi do kampanii typu od drzwi do drzwi. Proponuje ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu, aby rząd sfinansował kampanię społeczną o charakterze informacyjnym i edukacyjnym. Dzięki temu - według tej partii - nie będzie dochodzić do takich sytuacji jak w sobotę.

Podczas konferencji Nowoczesna ogłosiła także, że popiera kandydaturę Bartosza Arłukowicza w wyborach do europarlamentu.

- To nie są wybory do jakiegoś parlamentu europejskiego, ale do naszego parlamentu. My również jesteśmy Europejczykami i tworzymy Unię Europejską. Ważne abyśmy wybierali tych, którzy będą odpowiednio reprezentować nasz region i nasze interesy. My, jako Nowoczesna, wierzymy w to, że jest na pewno jeden godny kandydat, który będzie reprezentować region i walczyć dla nas o środki. Jest to Bartosz Arłukowicz - zaznaczył Przemysław Słowik, radny z Nowoczesnej.

Bartosz Arłukowicz przyznał, że współpracuje z Nowoczesną od wielu tygodni. Apelował także do mieszkańców regionu, aby poszli na wybory, ponieważ zdecydują one o losach kraju na najbliższe lata. ©℗

(KaNa)

***

Do sprawy w specjalnym oświadczeniu odniósł się też Bogusław Liberadzki, jedynka na liście Koalicji Europejskiej.

"Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego wchodzi w ostatnią fazę. Rosną emocje – niestety również negatywne. Zdarzyła się w naszym okręgu rzecz nie do zaakceptowania – pobity został wolontariusz roznoszący ulotki pana Joachima Brudzińskiego, mojego kontrkandydata z listy PiS. Potępiam tę napaść z całą mocą" - napisał Liberadzki.

Zaznaczył on, że podczas prowadzonej przez siebie kampanii zwykle spotyka się z chęcią spokojnej rozmowy i miłymi gestami, ale nie zawsze jest to normą. "Zdarza się, że zrywane są moje plakaty, niszczone inne materiały wyborcze wystawione na widok publiczny. Ja rozumiem, że takie przypadki należą do folkloru wyborczego, niemniej są one jednak dowodem złych emocji i braku szacunku dla partnera w sporze politycznym. A my powinniśmy się szanować. Możemy się ze sobą nie zgadzać, kłócić nawet, ale jednocześnie powinniśmy się szanować. I o to apeluję! Nie tylko do tych nielicznych, którzy zdzierają moje plakaty wyborcze, ale w imieniu wszystkich kandydatów z naszego okręgu wyborczego, do wszystkich wyborców, zwłaszcza tych bardzo emocjonalnie zaangażowanych w polityczne spory " - napisał Bogusław Liberadzki.

Komentarze

na szczęście
PiS już dogorywa
2019-05-07 14:39:59
Pan Kleks
Pan Janusz Jagielski tak naprawdę wspiera lewactwo.Wszak organizuje cyklicznie pokazy filmowe w kinie Helios.Przypomnę,że właścicielem sieci kin Helios jest Agora.Ta sama,która wydaje Gazetę Wyborczą Adama Michnika,który jest bratem komunistycznego zbrodniarza Stefana Michnika.Może się okazać,że tym bandytą,który pobił byłego radnego jest prawicowiec wkurzony za wspieranie lewactwa.
2019-05-07 11:46:50
Forza Jojo
Wygramy ten mecz,gramy o dobro Polski. Nie maja programu ani pomyslu na samych siebie. Czytaja z instrukcji
2019-05-07 11:30:11
Ciapuła
No i okazało się że gębę "roznosicielowi" ulotek obił miejscowy menel znany policji z tego że już nie raz komuś przyłożył i tak na prawdę to stuknął nie znanego mu gościa, który do skrzynki "śmieci" wrzucał i nie miał bladego pojęcia że to będzie potraktowane z typowym biciem piany przez pis, ale jak zwykle pisowskie pieski szczekają że to polityczna prowokacja wymierzona w pis, następnym razem proszę wytatuować na czole każdego pisiorka PIS i wtedy jak mu kto przyłoży to będzie wiedział że to "gość z pisu"
2019-05-07 11:16:27
hwwd
"Polityka przestaje być wiązana z kulturalną merytoryczną rozmową, tylko z wyzwiskami." Ta baba jest genialna, za to odkrycie powinna dostać nobla. Sprzedwaczycy z PO zamknijcie gęby, sami upolityczniliście akcję z adamczykiem, to teraz mordy w kubeł.
2019-05-07 11:13:12
tak trzymać
Brawo Koalicja Europejska, do przodu po zwycięstwo!
2019-05-07 09:48:15
miki
Pełowskie trolle w natarciu
2019-05-07 09:34:20
Rock
No NIE!!!!!!!!!!!!!! Ktos jeszcze ich słucha ! Nie wierzę : Dziadek Liberdzaki ujawnia się tylko tuz przed wyborami , żeby utrzymac stołek a pozostali sa tak skompromitowani , że nawet nie chce mi sie tego komentowac.! Ludzie nie są tacy głupi by to znowu kupić !!!
2019-05-07 08:40:00
do czytam
tak gwoli ścisłości to sam sprawca zabójstwa to "upolitycznił"
2019-05-07 08:19:32
hah
Jednak politycy nie kłamią - patrzy na nią zupełnie tak, jak z bilbordów :D
2019-05-07 06:59:29
Wódz OTUA
Im głośniej wnuki SB i NKWD drą ryje,tym bardziej ja się cieszę...to oznacza,że zmierzamy w dobrym kierunku.
2019-05-07 06:43:33
Kazik
Był jasny przekaz że będzie pozytywna kampania.Spierajmy się merytorycznie przedstawiając program jak najlepszy dla Polski.Powtarzam dla Polski
2019-05-07 06:19:33
Czyli kolejne
Nowosmieszne i za-KOD-owane PO-mysly...??
2019-05-07 00:25:34
Antoni
Nigdy nie słyszałem tyle o Panu Liberadzkim co przez ostatnie tygodnie. Oczywiście są jest spora liczba osób, która nie dostrzega tej różnicy. Jeszcze jedno, jak ktoś pisze o rezimowej telewizji TVP, to chyba funkcjonuje z jedną półkulą, to TVN od dawna manipuluje ludźmi. Według mnie, to jest źródło agresji u ludzi oglądających amerykańską stację.
2019-05-06 23:02:01
Arłukowicz?
Te jego bilbordy tylko straszą ludzi.
2019-05-06 22:43:18
KROTKO
towarzyszu Arlukowicz zdradziles komuchow za stanowisko ministra od osob wykluczonnych.Ryzy dal ta fuche w nagrode.Osiagniec zadnych tylko kasa za dlubanie w nosie i szofer .Pozniejkolejny blamaz najgorszy minister niby od leczenia na,ktorym tez kompromitacja jak w przypadku Ewy KLAMACZ.
2019-05-06 21:19:30
@Wódz OTUA
Może jakieś argumenty PISi Trollu ?? Nie dotarł SMS "przekaz dnia" od prezesa ?? I własne IQ= numerowi buta nie wystarczy , aby coś sensownego napisać od siebie?? Nie martw się u sekciarzy PiS to normalne...Jak żyć prezesie , jak żyć..??
2019-05-06 21:04:45
były minister zdrowia
Ci panowie / szczególnie ten po prawej / mają skurcz żołądka / życze powrotu do normalności / t.j. zdrowia /
2019-05-06 20:45:36
:)
Dostał poparcie, a minę ma nietęgą.
2019-05-06 20:19:40
Prawy
Jak widze tego Goscia to mi sie drobne nie zgadzaja tylko PIS
2019-05-06 19:53:34
obserwator wyborczy
Mam pytanie czy skoro nowoczesna popiera kandydata Bartka to także będzie wprowadzony kurs z wypełniania przelewów bo to jest słaba strona nowoczesnej. Żeby jakiejś potem siary nie było w tej Brukseli
2019-05-06 18:40:19
czytam
Co news , to nowoczesna ma pomysł ! Brawo ! Mam propozycję - może nowoczesna.pl wypromuje mycie rak , po użyciu toalety ? . To nie jest kpina - to jest poważny temat .
2019-05-06 18:36:41
@popijajać ...
Jeszcze nikt nic nie napisał , ty tu : " piszący tu PISowscy trolle ". Jasnowidz jakiś , czy popijający dyktę ?
2019-05-06 18:32:50
czytam
Pana A. z Gdańska , też zranił jakiś bandyta - a PO to upolityczniło .
2019-05-06 18:30:29
Wódz OTUA
@ popijając kawkę.Czasami walnij się młotkiem po łbie z metra cięty jełopie...może "cuś" przejaśni się.
2019-05-06 18:29:08
Liberadzki i Adamowicz patronami Szczecina.
.
2019-05-06 18:28:04
Czytelnik
Ile godzin zabrało obu kontrkandydatom zebranie się z odpowiedzią w tak oczywistej sprawie? tow. Bartek wydelegował do tego kobietę która czytała z kartki banały lewicowej poprawności. Z kolei tow. Bogusław profesor odważnie "potępił z całą mocą". Cały weekend obaj kontrkandydaci spędzili na intensywnej majówce. Joachim ostro pracował. No tak, widać komu zależy i kto jak będzie pracował w Brukseli na rzecz Polski. tow.Bartek obecnie z poparciem .nowoczesnej ostro prze w rankingach w górę.Ale przyjdzie czas na pytania wyborców w sprawie sukcesów w zarządzaniu służbą zdrowia.
2019-05-06 18:25:02
popijajać kawkę..
I to jest właśnie poziom wypowiedzi profesora, a nie Joja Bredzińskiego. Tego właśnie oczekiwali piszący tu PISowscy trolle. PiS tylko na to czekał ,żeby przerobić ten incydent na "atak polityczny" , ale nie udało się ...Teraz prezes konus musi skrobnąć się po siwej główce czym tu jeszcze nastraszyć suwerena( uchodźcy nie zadziałali, Euro nie działa, 500+ i jarkowe 13 słabo, jak żyć??),żeby poszedł zagłosować na niego, bo wie ,że w przypadku przegranej będzie oglądał reżimową TV PIS zza krat... P.S. A to i tak kwestia czasu.
2019-05-06 17:47:44