sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowoczesna: "Balbinę" powinien zbadać lekarz

Nowoczesna: "Balbinę" powinien zbadać lekarz

Nowoczesna: "Balbinę" powinien zbadać lekarz
Data publikacji: 2018-07-23 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 9297 339801

W interwencjach związanych z Bogumiłą D., niepełnosprawną ze Szczecina od wielu tygodni blokującą autobusy i tramwaje, powinien brać udział lekarz - uważają działacze Nowoczesnej. Według nich lekarska asysta pomoże w szybkim rozwiązaniu tego problemu.

- W Poznaniu jeśli w jakikolwiek sposób zablokujemy autobus lub tramwaj, zapłacimy do 2 tysięcy złotych - mówił Przemysław Słowik, kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Szczecina. - Nie ma problemów z egzekwowaniem kary. U nas mamy sytuację, gdy kilka razy w tygodniu autobus jest blokowany, a ZDiTM rozkłada ręce mówiąc, że problem jest, ale nie wie, jak go rozwiązać.

Działacze poinformowali, że w ub. tygodniu złożyli w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie wniosek, aby w przypadku Bogumiły D., "Balbiny", urzędnicy skorzystali z ustawy o ochronie zdrowia psychicznego z 1994 roku i objęli ją opieką.

- Sytuacja jest niebezpieczna i dla pani Bogumiły, i dla mieszkańców naszego miasta - stwierdziła Ewa Jasińska z Nowoczesnej. - Przy żadnej z dotychczasowych interwencji nie wezwano lekarza do pani Bogumiły, nie oceniono jej stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Nie oceniono zasadności poruszania się tym skuterem.

Wedle niej to, w jaki sposób zachowuje się "Balbina", może wynikać z bardzo różnych czynników - od choroby psychicznej po skoki ciśnienia.

- Mieszkańcy są sfrustrowani - dodaje Słowik. - W zeszłym tygodniu doszło do sytuacji, że niemal dopuścili się rękoczynów na pani Bogumile. Sam pani Bogumiła w tym zamieszaniu prawie wpadła pod nadjeżdżający tramwaj, więc sytuacja robi się bardzo poważna.

Odnosząc się do tego, że MOPR wniósł wniosek do sądu o zbadanie stanu psychicznego pani Bogumiły bez jej zgody, Jasińska powiedziała, że to dłuższa ścieżka niż wezwanie lekarza, który już w trakcie interwencji mógłby ocenić, dlaczego niepełnosprawna robi to, co robi.

Bogumiła D. porusza się na elektrycznym skuteczne inwalidzkim. Gdy kierowcy autobusów nie chcą jej wpuścić, ponieważ obawiają się, że jej pojazd będzie niebezpieczny dla innych pasażerów (na przykład w trakcie gwałtownego hamowania), "Balbina" blokuje pojazd. Policja wielokrotnie interweniowała w tej sprawie. W poniedziałek po południu pod internetową petycją domagającą się od władz "podjęcia konkretnych kroków w celu przeciwdziałania zakłócania działania komunikacji miejskiej w naszym mieście" było podpisanych 1120 osób.©℗

(as)

Fot. Facebook/Suszą Szczecin

Komentarze

pogoniarz87
"W Poznaniu jeśli w jakikolwiek sposób zablokujemy autobus lub tramwaj, zapłacimy do 2 tysięcy złotych - mówił Przemysław Słowik, kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Szczecina. - Nie ma problemów z egzekwowaniem kary. U nas mamy sytuację, gdy kilka razy w tygodniu autobus jest blokowany, a ZDiTM rozkłada ręce mówiąc, że problem jest, ale nie wie, jak go rozwiązać." Aha czyli w Szczecinie można blokować i nie ma za to kary?
2018-07-28 16:04:54
tak
Jarosława Balbinę Kaczyńskiego koniecznie powinien zbadać psychiatra
2018-07-24 08:52:24
@maria
Krysia włochaty stwór Pawłowicz ? Dla ciebie już brak ratunku.
2018-07-24 01:23:12
maria
A kto zbada Nowoczesną?
2018-07-23 22:24:20
11111
@kierowca autobusu : ale moze glosowac, szczegolnie pozdrowienia dla jednego z kierowcow spad dabie-wyznawcy korwina, czyli praktycznie to samo tyle ze program ruski mir ,ciekawe jaki ma bol d.. ze jezdzi nowymi solarisami z dofinansowania ue a nie ikarusem od pseudo przyjaciol z wegier-pro rosyjskich a kiedys pro nazistowskich , jaka szkola tacy kierowcy buhahhahahahhaha
2018-07-23 21:16:21
Jw
Dzisaj przed chwilą miałem ja na bramie portowej jest na przystanku 2 w strone Turkusowej znow grasuje a przyniej policjant
2018-07-23 19:13:59
Waldi
Ta pani ma zakaz korzystania z komunikacji w Kołobrzegu,ponieważ porusza się skuterem ,a nie wózkiem.Szybko,skutecznie.Tam też troszkę szalała.
2018-07-23 17:48:42
kierowca autobusu
przecież ewidentnie widać że z głową ma coś nie tak , więc taka osoba nie może prowadzić takiego pojazdu , zabronić jej poruszanie się tym czymś
2018-07-23 16:44:47
jaromir
Pani ta znalazła sobie sposób na życie. Współczuję Jej, że jest niepełnosprawna, ale nie można jej pozwalać na stwarzanie niebezpiecznych momentów, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wykorzystuje to w maksymalny sposób. Nie interesują ją uwagi kierowane przez kierowców odnośnie zabezpieczenia pojazdu w autobusie czy tramwaju. Reaguje krzykiem i twierdzi, że kierowcy czy motorniczowie robią jej na złość. Żadne argumenty do niej nie docierają. Uważa, że jak głośniej krzyczy to ma rację. Pasażerowie po iluś tam incydentach z udziałem tej Pani, powiedzieli dość bo spóźniają sie do pracy czy umówione spotkania. Czas najwyższy by odpowiednie służby zaczęły reagować by zapobiec najgorszemu. Dosyć chowania głowy w piasek. Kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Szczecina Pan Przemysław Słowik, jaką ma propozycje na rozwiązanie tego problemu?
2018-07-23 14:36:11
Z całą sympatią do PiS i głębokim szacunkiem dla chorych ale z tą kobietą trzeba bardzo radykalnie,
bardzo szybko zrobić porządek.
2018-07-23 13:36:13
222
Na Mączną i w kaftan ,korzystam często z komunikacji mi ejskiej jakos nigdy w zyciu nie bylo problemu z osoba na zwyklym wózku inwalidzkim a z nia są , a zakupy mozna zamowic sobie z dowozem np z tesco no ale do tego trzeba ogarniac podstawy internetu ,to jest poprostu stan "umysłu"nic sie nie zrobi,na osiedlu bukowym chyba ta pani mieszka, trzeba by popytac sasiadow co o niej sadza bo opinie sa negatywne,mozliwe ze to jest swiadoma kampania polityczna polegajaca na zdyskredytowaniu zditm,krzystka itd.
2018-07-23 13:29:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie