środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kto powstrzyma „Balbinę"?

Kto powstrzyma „Balbinę"?

Kto powstrzyma „Balbinę"?
Data publikacji: 2018-07-23 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 10363 339788

Od wielu tygodni niepełnosprawna kobieta blokuje szczecińskie autobusy i tramwaje. Narzędziem jest elektryczny skuter inwalidzki, którym się porusza. Z problemem nie potrafią sobie poradzić służby miejskie i policja. Nieoficjalnie słychać, że to sprawa „delikatna”.

Z powodu incydentów z Bogumiłą D. – nazywaną przez internautów Balbiną – niektóre autobusy notują spore opóźnienia. Powodem takiego zachowania starszej kobiety ma być jej walka z komunikacją miejską w Szczecinie. Twierdzi ona, że kierowcy są wobec niej złośliwi. Z kolei według Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, kobieta ma się nie stosować do poleceń kierowców, niewłaściwie wjeżdża do pojazdu i nie zapina się pasami.

Regulamin przewozowy komunikacji mówi, że „Wózki inwalidzkie, w tym z napędem elektrycznym, powinny być ustawione w wyznaczonym miejscu tyłem do kierunku jazdy, zablokowane za pomocą hamulca oraz zabezpieczone pasami bezpieczeństwa znajdującymi się na wyposażeniu pojazdu”. Tymczasem pojazd p. Bogumiły nie jest klasycznym wózkiem inwalidzkim, tylko o wiele większym skuterem dla osób niepełnosprawnych.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 lipca 2018 r.

 (kl)

Fot. Facebook

Komentarze

Iwona
Potwierdzam, że ta Pni potrafi chodzić - widziałam - i nie używa mydła - czułam. Miałam okazję jechać z nią tramwajem - jeździ jeden przystanek i nigdy nie zauważyłam aby była źle traktowana. Do instytucji i sklepów potrafi przyjść minutę przed zamknięciem i na pewno jest to złośliwe.
2018-07-26 22:29:58
Balbina
Nie ma komu zrobic z nią porządku..? Cóż,najwidoczniej pasażerom,aż tak nie przeszkadza. A za mówienie na nią balbina,chyba się obrażę bo to mnie uderza...tak wołał na mnie tato. ;-)
2018-07-24 11:17:16
Jade"W"Gości
Gościu coś się najwidoczniej pomylił ze słowami patrząc w lustro, bo sam jesteś imbecyl. Zadam Tobie proste pytanie, Czy ten jej "Quadzik" jest przystosowany do jazdy po naszych jezdniach? Jesteś tylko "bystry" w śmiesznych wyzwiskach, gówno natomiast rozsądku. Jeżeli jest problem to trzeba go rozwiązać. Po co komuś komplikować sprawę. Prawda jest taka że miasto nie jest dbane jak należy, nie ma tu w kilku miejscach chodnika.
2018-07-23 22:44:26
kiero
Nie można tego ropnia walcem rozjechać?
2018-07-23 22:08:13
Troll
A może ktoś jej z***e ten skuter i po problemie będzie?
2018-07-23 21:50:50
sss
powinna zanurkowac z tym wozkiem w odrze...
2018-07-23 20:35:29
Do jadę w gości
Wiesz nie wiem jak takiemu imbecylowi jak ty wytłumaczyć parę rzeczy , po 1 pojazd jakim się porusza może na 1 naładowaniu przejechać około 45 km , po 2 baba specjalnie sobie chce wkurwiać ludzi gdzie tylko jeden przystanek jedzie więc patrz punkt 1 , po 3 większość kierowców miała już styczność z nią i niestety nie było do miłych więc tak się zachowują patrz punkty 1 i 2 , po 4 jeśli cokolwiek by się stało z tym wózkiem czy to najechanie czy cokolwiek innego zawsze winny będzie kierowca ale co ja mam tłumaczyć idiocie co się wypowiada na temat który nie zna
2018-07-23 17:46:25
ja
Miasto posiada transport dla niepełnosprawnych,problem jest w tym ,że ten skuter nie spełnia norm tzn. jest za ciężki by windą wjechać na auto i nie ma jak go zabezpieczyć w czasie transportu.
2018-07-23 15:20:49
zig zag
Tak, podobno ta wariatka to Pisówka, było o niej głośno parę lat temu z innych powodów, wcześniej kandydowała z listy PIS do sejmiku, dlatego kulsony tak się cackają.
2018-07-23 12:01:49
awe
Komunikacja miejska to wieszcholek gory lodowej. Ta pani potrafi sie takze awanturowac w sklepach. Podobno moze chodzic (i to by sie zgadzalo bo na co kula przy wozku osobie ktora nie chodzi). Wozek jest jej potrzebny do sprawnego poruszania sie czyli wypad na zakupy i szybki powrot do miejsca zamieszkania. Nie ma potrzeby jezdzic skuterem po calym miescie. A jak ma taka potrzebe to moze jechac ulica a nie komunikacja. Kolejnym faktem jest to, ze od tej pani bije nieprzyjemna won. Raz mialem nieprzyjemnosc z nia podrozowac...musialem wysiasc na pierwszym lepszym przystanku. Nalezy wprowadzic zakaz wjazdu skuterow do srodkow komunikacji miejskiej. Pouczyc kierowcow i motorniczych, ze maja takich pojazdow nie wpuszczac i bedzie po klopocie. Czepiacie sie policji, ze nic nie robi a ja sie pytam gdzie straz miejska w koncu to ona powinna dbac o lad i porzadek w miescie w pierwszej kolejnosci.
2018-07-23 11:58:40
321
Antykomor :ty takze cos powinienies pewnie otrzymac w Moskwie na ruskim mirze skoro tak ci tęskno do takiego ustroju , pozatym jesli to jest skuter to powinna w kasku jezdzic, i miec odpowiednie badania lekarskie aby kierowac tego typu pojazdem zdaje sie ze okulary nosi
2018-07-23 11:26:05
Alicja
Pomińmy niepełnosprawność ruchową tej pani. Skoro policja przyjeżdża rozkłada ręce i nic nie może poradzić na to, że pieszy (takim uczestnikiem w ruchu jest ta pani) stwarza swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu, poprzez wchodzenie (wtargniecie) na ulicę, w miejscach niedozwolonych, czyli poza przejściami dla pieszych to rozumiem, że ja pełnosprawna ruchowo, która jestem również uczestnikiem ruchu mam takie samo prawo chodzić sobie po ulicach gdzie mi się podoba i policja nic mi nie zrobi. Przecież to jakiś absurd jest. Tą panią również obowiązują przepisy jak każdego innego obywatela w tym kraju. Natomiast jeśli ta pani jest chora psychicznie, to należałoby ją odwieźć do zakładu psychiatrycznego na leczenie, ponieważ zagraża innym. To jest takie proste. Jeśli ta pani jest zdrowa na umyślnie to policja powinna nakładać na nią obowiązkowo mandaty, ponieważ łamie ona przepisy. Czy to takie trudne, albo w trybie przyspieszonym powinna stanąć przed sadem i jeśli nie zmieniłaby swojego postępowania to po prostu wsadzić do kicia. Ta pani jest tylko niepełnosprawna ruchowo, a tak to taki sam obywatel jak każdy inny i ma przestrzegać takiego samego prawa. Działania naszej policja sugerują, że niepełnosprawny ruchowo ma prawo dokonywać wykroczeń czy przestępstw i nie ponosić żadnej odpowiedzialności za swoje działania. Gdzie ja mieszkam? Może szanowna policja weźmie się w końcu do roboty, ponieważ to jest taki sam obywatel jak każdy inny, z tą tylko różnicą, że porusza się na wózku.
2018-07-23 11:24:35
Do...hehe / z godz.08:43:38
"Juz nie 1-en taki Kogut "Myslal" o Niedzieli... a w Sobote mu leb "pod-cie-li" ! A wogole, to jak bedziesz Myslal za Duzo i do tego "PO-d gorke"... to jeszcze na stare lata "Mysliwym" zostaniesz !!/?
2018-07-23 11:24:30
:)
Metoda jest jedna : kierowcy jak i motorniczy powinni jej zawsze udostepniac mozliwosc wjazdu do pojazdu, niech pasow nie zapina, niech nie blokuje tego wozka, nie ma problemu a kwestia czasu bedzie jak kierowca mocniej zachamuje i ten wozek wlecic na kogos innego np "madke" z dzieckiem i cos sie stanie samej pani bogusi lub osobom postronnym i bedzie wielka afera i dostanie spoleczny zakaz wjazdu,takze same matki z wozkami i inni normalni niepelnosprawni jak nie beda mogli wjechac do autobusu wlasnie przez nia to takze sie wkur.. jeszcze bardziej, wiec to jest metoda ,tylko ze wtedy jak cos sie stanie znowu winny bedzie kierowca ze ja dopuscil,na ten wozek czy tam skuter papiery jakies ta kobieta musi posiadac, i powinna je miec przy sobie a regulamin zditm powinien jasno okreslac czy czyms takim mozna wjechac czy nie
2018-07-23 11:24:21
Propozycja...
Miasto powinno wyposazyc MOPR-y i MOPS-y w odpowiednio przystosowane "male busiki" z rampa wjazdowo-wyjazdowa do przetransportowywania Osob Nie-pelno-sprawnych na wozkach inwalidzkich wg. Uznanych i potrzebnych Sytuacji - gdyz tak to wyglada na tzw. "zgnilym zachodzie" ! I o tym powinni Zadecydowac tak Radni jak i bez-Radni... wraz z Prezydentem Miasta !!
2018-07-23 11:14:01
Robert
Przecież masa tego pojazdu jest większa niż zezwala regulamin przewozów.
2018-07-23 11:13:02
ks
Czy autobusy komunikacji miejskiej są przystosowane do przewozu takich pojazdów? Gwiazda nie chce zapinać pasów, do czego jest zobowiązana. A co się stanie, jeśli w trakcie w jazdy w autobusie w tym jej "rydwanie" puszczą hamulce? Zmiażdży innych pasażerów i w imię solidarności z wariatką przybędzie nam niepełnosprawnych. Kierowcy autobusów nie powinni zabierać jej do pojazdów bo sprowadzają zagrożenie na innych pasażerów
2018-07-23 10:54:08
Antykomor
Pani Balbina aktywnie brała bezpośredni udział w Warszawie w akcji dyskredytującej prezydenta Komorowskiego. Za zasługi dla PiS powinna otrzymać dzisiaj własny wagon tramwajowy.
2018-07-23 10:51:10
pytam
chodzi o Kaczyńskiego TW Balbina ?
2018-07-23 10:29:13
@hehe
Aleś ty głupi!
2018-07-23 10:20:31
Jade"W"Gości
Każdy z komentujących tutaj potrafi pierdzielić od rzeczy. Fakt jeżeli jest taka sytuacja to nie należy jej pogarszać a doprowadzić do kompromisu. Jeżeli całe ZDITM zbierze się i przegada temat i ustali jak zapobiec takim sytuacjom, to się poprawi. Miałem okazję rozmawiać z kobietą, i powiedziała mi wprost że są w mieście kierowcy którzy olewają kobietę i zamykają jej drzwi przed oczami. Jeżeli to ma być komunikacja miejska (dla mieszkańców) to ja przepraszam, ta kobieta nie zalicza się do społeczeństwa?? W ZDITM powinni uwzględniać takie przypadki z takimi wózkami. Tyle kasy idzie na nowe autobusy, to chyba muszą być jakieś dobre skoro tyle kosztują, mogą zabrać kobietę i nie utrudniać jej poruszania się po mieście. Ciekawy jestem jak wam się nie daj boże przytrafi identyczna sytuacja. Wy się chcecie dostać do centrum z np. Słonecznego i dupa. Będziecie wtedy popierdzielać wózkiem po jezdni? Bo prawda jest taka że Szczecin jest beznadziejnie gospodarowany, jest mało ścieżek rowerowych / chodników. Centrum miasta jest lepiej dbane niż prawobrzeże. Z tego co wiem kilka lat temu miała powstać ścieżka rowerowa z Kijewa do Płoni. I gdzie ona jest? Całe miasto chowa się co do Stargardu. Tam jest lepiej to gospodarowane.
2018-07-23 10:13:11
Niemoc władz Szczecina jest tu żałosna. Właściwie skandaliczna.
.
2018-07-23 10:09:49
abc
Na Mączną tam jest miejsce odpowiednie ale w przypadku osób popierajacych wiadomą partię takie zachowania to norma ,na ktoryms filmiku w internecie widac jak schodzi z tego wózka i normalnie chodzi
2018-07-23 09:57:24
@hehe
No i widzisz, co sobie wdrukowałeś. To jest chore, wiesz?
2018-07-23 09:52:30
re: jw
Dla Ciebie też powinni wydać taki zakaz.
2018-07-23 09:51:40
jw
ZDITM może ja Powstrzymać w prosty Sposób tak jak to w Kołobrzegu jest zakaz i tyle skuterów nie wolno przewozić w środkach Transportu publicznego ona jako jedyna z tym skuterem się wpycha do pojazdów Komunikacji miejskiej dużo ludzi na nich widuje i jakoś nikt się nie zachowuje jak ona. ktoś widział motor w tramwaju lub autobusie ????? albo skuter ??? bo jakoś nie widziałem a ona robi to celowo dlaczego tylko ona a inni posiadający podobne wózki elektryczne nie robią takich akcji już powinno dać komuś do myślenia wydać zakaz dla tej pani i problem z głowy mam dość spóźniać się do pracy lub z pracy przez tą kobietę
2018-07-23 09:14:28
niepełnosprawna?
Wypadałoby przypomnieć Policji, że niepełnosprawność nie zwalnia z odpowiedzialności karnej.
2018-07-23 09:01:47
hehe
Myślałem że chodzi o Jarosława Kaczyńskiego
2018-07-23 08:43:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie