Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Nowe wozy strażackie w porcie

Data publikacji: 16 grudnia 2015 r. 11:08
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Nowe wozy strażackie w porcie
 

Pod siedzibę Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zajechały w tym tygodniu nowe wozy strażackie. Zakup dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych to część większego projektu, na który – dzięki oszczędnościom – udało się zdobyć unijne dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności na lata 2007-2013.

– Są to dwa wozy bojowe na podwoziach firmy MAN, jeden ciężki, drugi nieco mniejszy – informował Krzysztof Sadowski, wiceprezes ZMPSiŚ, na spotkaniu podsumowującym portowe zakupy.

Samochody przyjechały z Kielc. Mają zapewnić bezpieczeństwo pożarowe w portach.

– Bardzo się cieszymy z nowego sprzętu, stary samochód ma 35 lat, był jeszcze na wyposażeniu polickich zakładów chemicznych w budowie – powiedział Antoni Byczek, komendant Portowej Służby Ratowniczej.Ponadto PSR wzbogaciła się o zestaw mobilny na przyczepie – do szybkiego zabezpieczenia rozlewów i rozpływów substancji ropopochodnych na akwenach portowych, jak również zebrania ich z powierzchni wody i przekazania do utylizacji. Zakupiono też zaporę przeciwrozlewową.

– W rejonie Kanału Dębickiego i w Basenu Kaszubskiego są zamontowane czujniki do wykrywania zanieczyszczeń ropopochodnych – dodał wiceprezes Sadowski.

W porcie pojawił się również nowy samochód dowodzenia i łączności, który ma wspomagać akcje ratownicze. Ponadto przedsięwzięcie objęło zakup statku pożarniczego, motorówki hydrograficzno-inspekcyjnej oraz ratowniczej łodzi. Jednostki są w trakcie odbioru.

Koszt całego zadania wynosi ponad 42 mln zł, z czego 34 mln to dofinansowanie unijne. ©℗ (ek)

Fot. ZMPSiŚ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ozn
2015-12-26 14:59:50
Wyluzuj gościu. To zupełnie normalne oznaczenia producenta, jak na większości samochodów pożarniczych na świecie.
Reklama
2015-12-17 06:37:53
Czy w umowie jest zapis o tak nachalnej reklamie na wozach, czy można to zdjąć?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA