Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe stacje roweru

Data publikacji: 18 lipca 2016 r. 10:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Nowe stacje roweru
 

Firma Nextbike rozpoczęła montaż 45 nowych stacji Bike_S. Uruchomienie rozbudowanego i zmodernizowanego systemu planowane jest na 6 sierpnia.

Pierwsze nowe stacji stanęły w niedzielę. Montaż wszystkich ma trwać siedem dni. Nowe stacje Bike_S mają inną konstrukcję niż dotychczasowe, ale rowery będzie można wypożyczać i zdawać w obu typach stacji tak te nowe, jak i stare.

- Gmina Szczecin i firma Nextbike Polska podpisały umowę na rozbudowę szczecińskiego roweru miejskiego 6 kwietnia 2016 roku - przypomina Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która zawiaduje systemem roweru miejskiego.

Wykonawca na uruchomienie 45 nowych stacji ma czas do 5 sierpnia 2016 roku. 29 stacji powstanie na prawobrzeżu, 14 w dzielnicy Zachód, dwie w dzielnicy Północ (w sumie 45 stacji i 344 rowerów).  Jedna stacja wraz z ośmioma rowerami zostanie zakupiona jako stacja zapasowa. Pierwsze z nich pojawiły się m.in. przy ulicach Krasińskiego, Przyjaciół Żołnierza (w pobliżu przystanku autobusów miejskcih na wysokości CH Wilcza) i Arkońskiej (obok wjazdu do szpitala).

Aktualnie system Bike_S składa się z 35 stacji (jedna, ta przed Dworcem Głównym PKP – ul. Kolumba - jest nieczynna z powodu remontu chodnika przed dworcem). Za trzy tygodnie dotrze także do Dąbia, Zdrojów, osiedli Słonecznego, Majowego i Bukowego, Przyjaźni, Kaliny, Gumieniec, rejonu Cmentarza Centralnego (od bramy głównej przy ul. Ku Słońcu i na wysokości skrzyżowania ulic Mieszka I-Milczańska), jak też w okolice Teatru Letniego w Parku Kasprowicza, pod korty tenisowe przy al. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: pierwsze z puli nowych stacji rozbudowywanego systemu roweru miejskiego w Szczecinie, które powstały m.in. na styku kilku dużych osiedli przy ul. Przyjaciół Żołnierza i przed szpitalem przy ul. Arkońskiej. 

 

Żródło: www.google.com/maps

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2017-09-13 11:05:32
Wg info ze szczecinblog do 10 pazdziernika maja powstac 2 nowe stacje roweru miejskiego-przy Sczanieckiej/Emili Plater i Dunskiej.
Grzesiek
2016-07-19 00:49:20
Z koleją metropolitalną mogą być problemy, gdyż rządzący PiS nie jest przychylny metropoliom. Ma w planie utworzenie tylko śląskiej metropolii. Bez jasnego finansowania nic sensownego nie powstanie. A może odpowiedzią na działanie rządzących byłoby utworzenie na wzór niemiecki (z 1939 roku) Wielkiego Miasta Szczecin? Jakby to nie brzmiało mogłoby to być antidotum na podejście do tematu władzy krajowej. A swoją drogą to trzeba pomyśleć o włączeniu miejscowości przyległych do Szczecina. To jest bezsens, że ludzie po jednej stronie ulicy należą do Szczecina a po drugiej np. do Załomia-wsi czy Bezrzecza.
Kalafior
2016-07-18 14:07:36
Kolej metropolitalna pewno w jakimś stopniu odciążyła by ruch samochodowy w mieście. Być może gdyby podrózni z Gryfina, Stargardu, Polic czy Goleniowa mieli możliwość wysiadki na Turzynie, Łęknie czy Niebuszewie rezygnowaliby z wyprawy samochodem do Szczecina?
Kalafior
2016-07-18 13:55:41
@ten chleb to ze smalcem? - tak, łatwe i tanie przemieszcanie się po mieście! Tanie z pewnością, ale czy łatwe? Zwłaszcza zimą i dżdżysta wczesną wiosną i późną jesienią. Powodzenia! A kiedy kolej metropolitalna? Z niej przynajmniej można korzystać cały rok.
Czekający student
2016-07-18 13:19:06
A może przy okazji przebudowy na Wernyhory róg Mickiewicza można umiejscowić parę rowerków?W tym rejonie całkowita pustynia -ostatnia stacja na Wawrzyniaka.a co Pogodno i os.Zawadzkiego są niegodne dostąpienia zaszczytu posiadania baz rowerowych?
Szczecinianin
2016-07-18 12:55:58
Dlaczego stacja "Teatr Letni" położona będzie na takim uboczu? Powinna znaleźć się faktycznie w pobliżu amfiteatru, a nie na "mikrym" parkingu pół kilometra dalej.
Ten chleb to ze smalcem?
2016-07-18 12:31:14
Wtf man? Jaki populizm? Żeby się sprawnie, łatwo i tanio przemieszczać po mieście to populizm? prostactwo? Nie wiem co do tego miałyby mieć kanapki, Ale wolę chyba rowerzyste z kanapką niż wspolpasazera autobusu z kebabem.
Igrzyska zamiast chleba
2016-07-18 10:42:09
Czysty populizm, ale na prostych ludzi to zawsze działa, a przecież to oni są celem tego typu inwestycji. Ciekawe, czy przy każdej stacji będzie tez budka z bezglutenowymi, wegańskimi kanapkami ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA