Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Trochę ciepła dla zwierzaka

Data publikacji: 06 stycznia 2016 r. 14:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Trochę ciepła dla zwierzaka
 

Ciepłe koce, kołdry bez pierza oraz wartościowa karma w puszkach - tego teraz, w czasie mroźnej zimy, schroniskowym zwierzakom bardzo trzeba. Jednak najbardziej - nowych domów. Stąd akcja wolontariuszy pn. „Trochę ciepła dla zwierzaka".


To kolejny społeczny apel o pomoc dla skrzywdzonych przez los i ludzi czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Jego celem jest przede wszystkim wyciągnięcie zwierzaków zza krat, za jakie trafiły nie z własnej winy. Szukanie im nowych domów. Na mroźny czas - choćby tylko tymczasowych, by „przezimować zwierzaka".
Zdobycie pomocy doraźnej, rzeczowej dla bezdomniaków zamkniętych w schronisku też jest celem wolontariuszy, organizujących „Trochę ciepła dla zwierzaka". Proszą wszystkich nieobojętnych na los „naszych braci mniejszych" o dostarczanie koców, kołder (bez pierza), wartościowej karmy, a dla psów także ubranek w rozmiarach S-XXL.

- Zima to ciężki okres dla zwierząt. Gdy my zakładamy ciepłą odzież, psom w schronisku pozostaje tylko sierść, często licha i niezbyt skutecznie zabezpieczająca przed mrozem, zwłaszcza kiedy temperatury spadają do kilkunastu stopni poniżej zera - przekonują organizatorzy tej społecznej akcji pomocowej. - Brak ciepłego posiłku. Zamarzająca w miskach woda. Samotność w boksie i brak przyjaciela, do którego można się przytulić. Zimne posadzki, z konieczności, każdego dnia zlewane wodą. Także brak ruchu, dzięki któremu można się rozgrzać. To schroniskowa rzeczywistość. Najtrudniej przetrwać ten mroźny czas jest psom chorym i starszym. Choć i widok młodziaków wyrzuconych z ciepłych domów, w których jako śliczne szczeniaczki były zapewne rozpieszczane, rani serca równie mocno.

Dary - odpowiedź na akcję „Trochę ciepła dla zwierzaka" - można przekazywać bezpośrednio w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (al. Wojska Polskiego 245, codziennie w godz. 9-16, tel. +48 91-487-02-81), jak też przy ul. Kolumba 5 (od poniedziałku do czwartku w godz. 17-20 w Pole City/Train Station Studio lub w każdy dzień po kontakcie telefonicznym: 609-287-737, 607-067-355). ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA