czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trochę ciepła dla zwierzaka

Trochę ciepła dla zwierzaka

Trochę ciepła dla zwierzaka
Data publikacji: 2016-01-06 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1716 87380

Ciepłe koce, kołdry bez pierza oraz wartościowa karma w puszkach - tego teraz, w czasie mroźnej zimy, schroniskowym zwierzakom bardzo trzeba. Jednak najbardziej - nowych domów. Stąd akcja wolontariuszy pn. „Trochę ciepła dla zwierzaka".


To kolejny społeczny apel o pomoc dla skrzywdzonych przez los i ludzi czworonożnych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Jego celem jest przede wszystkim wyciągnięcie zwierzaków zza krat, za jakie trafiły nie z własnej winy. Szukanie im nowych domów. Na mroźny czas - choćby tylko tymczasowych, by „przezimować zwierzaka".
Zdobycie pomocy doraźnej, rzeczowej dla bezdomniaków zamkniętych w schronisku też jest celem wolontariuszy, organizujących „Trochę ciepła dla zwierzaka". Proszą wszystkich nieobojętnych na los „naszych braci mniejszych" o dostarczanie koców, kołder (bez pierza), wartościowej karmy, a dla psów także ubranek w rozmiarach S-XXL.

- Zima to ciężki okres dla zwierząt. Gdy my zakładamy ciepłą odzież, psom w schronisku pozostaje tylko sierść, często licha i niezbyt skutecznie zabezpieczająca przed mrozem, zwłaszcza kiedy temperatury spadają do kilkunastu stopni poniżej zera - przekonują organizatorzy tej społecznej akcji pomocowej. - Brak ciepłego posiłku. Zamarzająca w miskach woda. Samotność w boksie i brak przyjaciela, do którego można się przytulić. Zimne posadzki, z konieczności, każdego dnia zlewane wodą. Także brak ruchu, dzięki któremu można się rozgrzać. To schroniskowa rzeczywistość. Najtrudniej przetrwać ten mroźny czas jest psom chorym i starszym. Choć i widok młodziaków wyrzuconych z ciepłych domów, w których jako śliczne szczeniaczki były zapewne rozpieszczane, rani serca równie mocno.

Dary - odpowiedź na akcję „Trochę ciepła dla zwierzaka" - można przekazywać bezpośrednio w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (al. Wojska Polskiego 245, codziennie w godz. 9-16, tel. +48 91-487-02-81), jak też przy ul. Kolumba 5 (od poniedziałku do czwartku w godz. 17-20 w Pole City/Train Station Studio lub w każdy dzień po kontakcie telefonicznym: 609-287-737, 607-067-355). ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

Trochę ciepła dla zwierzaka Trochę ciepła dla zwierzaka Trochę ciepła dla zwierzaka

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie