Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji z pozwoleniem na użytkowanie [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-16 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-17 13:36
Nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji z pozwoleniem na użytkowanie
Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Prace budowlane zakończone, jest również pozwolenie na użytkowanie. Już wkrótce będzie można odwiedzić nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie.

- Kamienica jak i łącznik muzeum cieszą oko. Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały dopełnione. To oznacza, że już w najbliższym czasie nowe przestrzenie wypełnią się kolejnymi eksponatami - informuje Piotr Zieliński, rzeczni prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja obejmowała budowę nowego łącznika muzeum. To nowe wejście, szatnie, recepcja a także strefa ekspozycyjna z możliwością podwieszania eksponatów. Fasada budynku została wykonana ze szkła, w środku komunikację zapewnia klatka schodowa oraz winda. Nad częścią recepcyjną znajduje się taras wewnętrzny obsługujący kawiarnię. Ściany wewnątrz łącznika wykończone zostały panelami dekoracyjnymi stalowymi w postaci siatki. Elementy takie jak wewnętrzne schody, boks recepcyjny wraz z balustradą tarasu, szyb windowy oraz balustrady antresoli, wykonane zostały z betonu architektonicznego.

- Zadanie obejmowało również kompleksowy remont kamienicy przy Niemierzyńskiej - dodaje Piotr Zieliński. - W ramach prac podbito fundamenty kamienicy oraz podwyższono kondygnację piwnicy, po to aby zlokalizować w niej nowe pomieszczenia techniczne i użytkowe. Pomieszczenia wewnątrz przeszły generalny remont. To w nich znajdują się będą dodatkowe przestrzenie ekspozycyjne, jak również sale edukacyjne i pomieszczenia administracyjne. Metamorfozę przeszła również elewacja kamienicy. Odtworzony został jej historyczny kolor. W ramach robót dodatkowych wymieniona została konstrukcja więźby dachowej.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Spółka z o.o. Koszt to ponad 18,2 mln zł. Projekt inwestycji przygotowało konsorcjum szczecińskich biur projektowych Ch2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. z o.o. Sp.K. Głównym Projektantem był mgr inż. arch. Michał Kołodziejczyk. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ue
2022-05-17 14:01:54
trzeba mieć nadzieje że to się nie zawali jak zamek.
Anusiak
2022-05-17 13:27:34
Super, kolejna część na eksponaty. Bardzo ładna, pokaźna galeria do artykułu :)
wielkie brawa
2022-05-17 08:01:19
wyszło fantastycznie
Dach
2022-05-16 11:25:33
Fajnie, ale co z tarasem widokowym kawiarni, z którego można podziwiać plac przed muzeum, podczas imprez?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA