czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowe okna docenia się zimą

Nowe okna docenia się zimą

Nowe okna docenia się zimą
Data publikacji: 2018-01-21 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 850 309698

Ponad 1600 nowych okien wymieniono w minionym roku w szczecińskich mieszkaniach komunalnych. To rekordowa liczba w porównaniu z poprzednimi latami. W tym roku czeka nas kolejna tura.

– Aby zobrazować skalę dla porównania w Pałacu Kultury i Nauki, obecnie najwyższym budynku w Polsce, jest około 2700 okien. W ubiegłym roku w mieszkaniach komunalnych w Szczecnie wymieniono taką ilość okien, która pozwoliła skrócić kolejkę oczekujących. I to w praktyce się udało. Nowe okna zamontowano m. in. w mieszkaniach przy ul. Monte Casino, Bogumiły, Długosza, Niemcewicza, Krasińskiego, Jagielońskiej, Pięknej, Malczewskiego, Gryfińskiej i Jugosłowiańskiej – podaje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Najczęściej montowane okna są z profili PCV w kolorze białym, pięciokomorowe, wyposażone w nawiewnik ciśnieniowy, z możliwością otwierania i uchylania w jednym skrzydle. Razem z oknem wymieniane są parapety zewnętrzne i wewnętrzne. W niektórych sytuacjach wstawiane są okna drewniane, szczególnie na elewacjach frontowych budynków w śródmieściu.

Wymianę okien w zasobie gminy prowadzą Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych oraz Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i TBS Prawobrzeże. Do do tych jednostek najemcy mogą składać wnioski o wymianę okien. Następnie technicy dokonują oceny stanu technicznego. Okna, które są w złym stanie, kwalifikowane są do wymiany. Wnioski są realizowane w kolejności zgłoszeń.

W tym roku planuje się wymienić przynajmniej pół tysiąca okien w lokalach komunalnych. Nowe​​ okna wstawiane są także w mieszkaniach należących do TBS-ów. W ubiegłym roku spółki wymieniły w swoich zasobach ponad 300 okien.

(p)
Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

...........
@miasto nie panuje nad wymianą okien :lepiej zobacz co januszariat wyprawia w prywatnych plus np zabudowy balkonow i pastelowe kolory,,,
2018-01-21 16:27:23
...
@bardzo ironicznie :zawsze możesz te projekty zrobić za darmo,na co czekasz a kase to wiesz gdzie się dziś trwoni najwięcej i to od wielu wielu lat...
2018-01-21 16:25:53
miasto nie panuje nad wymianą okien
dlaczego w starych kamienicach dopuszczono do wymiany na okna bez podziału! (np. bez słupka, ślemiona)? w dodatku w jednej kamienicy spotkać można okna o różnych podziałach i bez, a wygląda to paskudnie zwłaszcza od frontu. co na to prezio i dyr. zbilk-u.
2018-01-21 13:47:18
bardzo ironicznie
gdyby nie trwonić publicznej kasy na nagrody w "konkursach architektonicznych" o wątpliwej przydatności (typu likwidacja portu) - można byłoby wymienić trzy razy tyle okien i jeszcze kilka dachów naprawić.
2018-01-21 09:48:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”