Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nowe chodniki na Nowym Mieście [GALERIA]

Data publikacji: 2019-07-23 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 14:55
Nowe chodniki na Nowym Mieście
 

Wzdłuż kilku ulic przydworcowych szczecińskiego osiedla Nowe Miasto trwają od maja roboty przy wymianie na nowe nawierzchni chodników. Na zlecenie ZDiTM wykonawcą remontów jest konsorcjum spółek BEN – BRUK i BEN – BRUK Benedykt Chłap. Powinny zakończyć się we wrześniu.

To część zaplanowanego na ten rok zadania, które ten zakład budżetowy miasta realizuje pod hasłem „Równe chodniki dla Szczecina – etap 1”. To zamówienie dotyczy nawierzchni chodników o łącznej powierzchni niespełna tysiąca metrów kwadratowych wzdłuż ulic: 3 Maja – odcinek między ul. Owocową i pl. Stefana Batorego – strona wschodnia, ul. Drzymały – odcinek między ul. 3 Maja i ul. Józefa Korzeniowskiego – obie strony, Józefa Korzeniowskiego – odcinek między ul. 3 Maja (ul. Owocową) i pl. Stefana Batorego – obie strony, ul. Owocowej – odcinek między ul. 3 Maja i ul. Kaszubską – obie strony, ul. Stefana Czarnieckiego – odcinek między ul. Potulicką i ul. Owocową – obie strony oraz przy pl. Zawiszy Czarnego po jego stronie północnej.

Nawierzchnie chodników zaprojektowane zostały według obowiązującego katalogu nawierzchni w mieście. Łącznie wymieniona zostanie nawierzchnia na ok. 960 mkw. ciągów pieszych. W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodom na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Jak do tej pory prace przy układaniu nowych płyt i krawężników zakończyły się na krótkim odcinku ul. Owocowej między skrzyżowaniami z ulicami Kaszubską i 3 Maja. Nowe nawierzchnie niemal w całości gotowe są po obu stronach ul. Stefana Czarnieckiego, gdzie teraz dodatkowo w miejsce skuwanej częściowo starej warstwy asfaltu w pasie jezdni wzdłuż chodników wylana zostanie nowa nakładka. 

Część prac brukarskich wykonana została także w pasie chodnika na ul. Józefa Korzeniowskiego wokół gmachu PKP Polskie Linie Kolejowe SA od ul. 3 Maja w kierunku pl. Zawiszy Czarnego. Przy tym ostatnim oraz wzdłuż ul. 3 Maja i na odcinku ul. Korzeniowskiego między placami Zawiszy Czarnego i Stefana Batorego wykonana została dotąd podsypka i podbudowa. Na różnym etapie są roboty przy urządzaniu chodników wokół pl. Zawiszy Czarnego.

Na etapie rozbiórek są jeszcze objęte zleceniem odcinki chodników na ul. Drzymały między ulicami 3 Maja i Józefa Korzeniowskiego oraz na odcinku ul. Stefana Czarnieckiego w kierunku dworca i w rejonie dojścia do schodów, które prowadzą z ul. Józefa Korzeniowskiego do ul. Owocowej.

Wykonawca powinien dokonać wymiany na nowe nawierzchni chodników w terminie nie dłuższym niż 120 dni od przekazania mu w placu budowy. Koszt tych robót jest wyższy od wcześniej zakładanego. ZDiTM kalkulował wydatek na poziomie 3 173 600, 06 zł brutto. Żaden z oferentów, którzy w marcu stanęli do przetargu na to zlecenie, nie zaproponował za przewidywany w specyfikacji zakres usług wynagrodzenia poniżej tej kwoty. Po decyzji o zwiększeniu puli umowa z wybranym ostatecznie konsorcjum spółek BEN – BRUK i BEN – BRUK Benedykt Chłap opiewa na kwotę o ponad kilkaset tysięcy złotych wyższą – 3 510 226,15 zł. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec Nowego Miasta
2019-09-12 14:37:51
Widzę ze nikt nie ma odwagi podjąć tego tematu na poważnie. To co odwala ta firma to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Takich partaczy w życiu nie widziałem a termin to już chyba minął. Poza tym, co to za wałek z przetargiem? Najpierw wygrali najniższą ceną a potem cena została podniesiona? Co to za przekręt? To się do prokuratury nadaje. Tak samo jak praca całego benbruku i pana inspektora, który zatwierdza prace i zdecydowanie chroni plecy benbruku. Kurier chociaż coś napisał, ale żeby to był rzetelny artykuł dokumentujący fuszerę tej firmy to można pomarzyć. Wszystkie media nabrały w tej sprawie wody w usta. ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi? Jakie układy tu panują?
Jogog
2019-07-23 19:05:07
Niszczą resztki zabytkowych, XIX-wiecznych płyt. Barbarzyństwo.
Pp
2019-07-23 18:09:58
Na placu Zawiszy mają za chwilę budować parkingowiec, to pewnie ten odcinek nowego chodnika zostanie zniszczony, brawo ... .
STEFAN
2019-07-23 12:57:34
DO AUT - JAK MAJĄ OBNIŻYĆ KRAWĘŻNIKI DLA SAMOCHODÓW? MYŚLISZ TROCHĘ? NIE BĘDZIE PARKANIA NA CHODNIKACH, WYPAD NA JEZDNIĘ! CHODNIKI TYLKO DLA PIESZYCH. WSZĘDZIE DAĆ SŁUPKI ŻEBY ŻADEN BARAN NIE ZAPARKOWAŁ.
aut
2019-07-23 11:50:44
Oby obniżono krawężniki dla samochodów i aby nie miały ostrych krawędzi jak na Łasztowni.
@ Z.K.
2019-07-23 11:44:16
i o to chodzi!
@Z.K.
2019-07-23 11:37:48
Bez przasady. To otoczenie Dworca Głównego z którego dzień w dzień wychodzą setki pasażerów. A i będzie hotel...
Z.K.
2019-07-23 10:26:55
Chodniki remontowane są w miejscach gdzie nikt nie chodzi!?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA