poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa władza w Zdunowie

Nowa władza w Zdunowie

Nowa władza w Zdunowie
Data publikacji: 2016-06-25 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1619 140609

Magdalena Sojka-Szostak będzie pełnić obowiązki dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w szczecińskim Zdunowie. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Grodzkiego, który kierował placówką przez ostatnie osiemnaście lat.

Do zmiany władzy doszło w momencie, kiedy szpital przechodzi trudne chwile. Od 2015 r. ma narastające kłopoty finansowe. Dziś jego zadłużenie sięga 25 mln zł. Jak wyjść z dołka? Przez ostatnie tygodnie debatowali na ten temat radni Sejmiku Województwa, marszałek, wojewoda, związki zawodowe, załoga szpitala... Na razie nie ma pomysłu na opanowanie sytuacji - dług rośnie w tempie 1,5 mln zł miesięcznie.

W ubiegłym tygodniu podał się do dymisji dyrektor placówki Tomasz Grodzki. Po jego rezygnacji czasowo zoz-em kierował dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa Marek Sell, który w momencie przejmowania obowiązków zapowiedział, że zależy mu na szybkim wyborze dyrektora szpitala.

Magdalena Sojka-Szostak jest z wykształcenia prawnikiem. Ostatnio pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora ds. organizacji i zarządzania w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie.©℗

(lew)

Na zdj.: Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa (w środku) przedstawiła w piątek nową p.o. dyrektora szpitala w Zdunowie, Magdalenę Sojkę-Szostak (po prawej). Na specjalnie w tym celu zorganizowanym briefingu o sytuacji w placówce opowiadał Marek Sell.

Komentarze

co tu komentować ??
Taki jak Grodzki to super inwestor i dyrektor , sam kupił działkę obok rozbudowujących się kurników w Motańcu i od 2 lat próbuje sprzedać 20 zl/za metr ( nawet na raty ) ....... Śmiać się czy płakać ??
2016-06-25 20:04:27
Co to szarlataneria?
Czy ortopedzi ze Zdunowa to szarlatani? Wstawia sie pacjentom protezy stawow czy inne elementy, pacjenci po tych operacjach sa w gorszej sytuacji, implanty wypadaja, bol nie ustepuje, szok operacyjny wyniszcza organizm. W dokumentach jest ze operacja sie udala, a jest gorzej niz przed. PO CO WSTAWIA SIE IMPLANTY SKORO STAWY SIE REGENERUJA? O co tu chodzi?
2016-06-25 12:05:07
mm
Z pustego i Salomon nie naleje... PO zaczęło stawiać na ludzi spoza partii, co oznacza, że może poszło po rozum do głowy...
2016-06-25 11:31:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie