Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Nowa stacja pogotowia ratunkowego w Szczecinie bez pieniędzy z ministerstwa

Data publikacji: 2020-02-25 14:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-26 20:48
Nowa stacja pogotowia ratunkowego w Szczecinie bez pieniędzy z ministerstwa
 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że teraz nie jest w stanie dofinansować budowy nowej stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie, ale istnieje szansa, że włączy się w to przedsięwzięcie od przyszłego roku. Marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ta informacja "rozczarowała". 

- Kilka miesięcy temu po raz kolejny wystąpiłem za pośrednictwem wojewody do ministra do spraw rozwoju regionalnego o wsparcie budowy nowej stacji pogotowia z budżetu państwa, a konkretnie: z rezerwy celowej - mówił Geblewicz podczas spotkania z dziennikarzami. - Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, jest głęboko rozczarowująca. Pani minister informuje nas, że z przyczyn braku możliwości finansowych nie może w tym roku dofinansować inwestycji. Nie zgadzam się z tą decyzją. Dlatego poinformowałem prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego o tej sytuacji. Wystąpię pisemnie do przewodniczącego zespołu parlamentarnego, pana posła Arkadiusza Marchewki, ale liczę też na wsparcie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, bo to na nich ciąży odpowiedzialność za losy kraju, także za bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina. Wystosuję też pismo do pani minister. W czwartek będę miał okazję się z nią spotkać. Będę chciał ją nakłonić do tego, żeby znalazła pieniądze na rozpoczęcie inwestycji. Analogiczne pismo wyślę do pana wojewody.

Geblewicz podkreślał, że mowa o kwocie 25 milionów, którą można rozłożyć w czasie. Zadeklarował gotowość do podpisania umowy z ministerstwem zakładającej, że pierwsze wydatki, tegoroczne, może ponieść województwo zachodniopomorskie - a w przyszłym roku ministerstwo dołoży swoje 50 %.

- Moim zdaniem to uczciwa i uzasadniona propozycja - stwierdził. - Niezależnie od tych działań w tej chwili kończymy rozstrzyganie przetargu na budowę stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Duńskiej, która będzie w zdecydowanej części finansowana z budżetu województwa.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki przesłał nam skan pisma z ministerstwa, które otrzymał Geblewicz. Minister Małgorzata Jarosińska - Jedynak pisze w nim tak: "Kwota środków w rezerwie celowej budżetu państwa (...) nie pozwala na zaciąganie nowych zobowiązań budżetu państwa w zakresie dofinansowania zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego (...) Jednakże z uwagi na to, że realizacja przedmiotowego zadania przewidziana jest w latach 2020 - 2022, istnieje możliwość wystąpienia dysponenta części budżetowej z wnioskiem o zapewnienie finansowania z rezerwy celowej budżetu państwa w trybie art. 20 uzppr na pozostałe lata realizacji zadania tj. rok 2021 oraz 2022 lub rozważenie możliwości wydłużenia okresu realizacji zadania o kolejny rok".©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Olgierd Geblewicz: "Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, jest głęboko rozczarowująca".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Daro
2020-02-26 19:19:57
Kasa jest niech marszałek da to co ma iść na budowę nowego urzędu marszałkowskiego dla bandy nierobów i sprawa rozwiązana
Vera
2020-02-26 13:31:56
Tak właśnie PiS dba o swoich obywateli, czyli w ogóle. całe szczęście że mamy bardzo porządnego marszałka województwa.
to ja
2020-02-26 10:31:34
Na stację pogotowia ratunkowego świetnie nadawałyby się puste koszary przy ul. Ku Słońcu. Budynki niszczeją. Są także warsztaty na zaplecze techniczne i wiele miejsca na parkingi dla pacjętów.
rak nas toczy
2020-02-26 10:30:01
Czytam i oczom nie wierzę sama pisowska szczujnia się wypowiada. Wszystkim zwolennikom kryształowego i pancernego Banasia, który tropił spływający VAT. W 2019 roku miał kryształ ściągnąć do budżetu z VAT 7,5 mld zł. Ściągnął 350 mln, 20 razy mniej-jakoś gwałtownie mafie wyniosły sie z Polski. Tak wyglądają pisowska legendy o VAT. Co za idiotyzmy barany wypisujecie o służbie zdrowia. W ostatnim roku rządów PO minister Arłukowicz uporządkował system leczenia raka, miedzy innymi karta DILO to jego dzieło. Masowo prowadzone przez 7 lat badania przesiewowe mamograficzne i cytologiczne uratowały tysiace kobiet przed rakiem szyjki macicy i piersi kobiet po 50. Od 4 lat ich nie ma. Pieniądze z programu zniknęły. Pis rządzi ostatnie 5 lat i co zrobił w służbie zdrowia - gówno. Kolejki dłuższe, leki droższe, szpitale i całe oddziały zamykane. Jest wspaniele w służbie zdrowia. Powiedzcie to gangsterzy z ul. Mickiewicza ludziom w Dębnie, Barlinku, Gryficach czy wielu i miastach. Przez rządy tych Misiewiczów i Banasiów, już niedługo będziemy wszyscy płakać. A do odległych szpitali nie będzie czym ludzi dowieźć. Bo bo rząd nie da 25 mln na budowę pogotowia ratunkowego dla miasta prof. Grodzkiego Co zaufani Kaczyńskiego panowie posłowie Brudziński i Hok na na to. Nic, pokażą nam środkowy palec, a kasę dadzą na Q wizję.
HogoFogo
2020-02-25 23:57:17
Dzięki temu, że rządzi PiS Marszałek nie musi się tłumaczyć gdzie rozeszły się pieniądze.
Krytyk Społeczny.
2020-02-25 23:27:29
szkoda
Myśl
2020-02-25 22:53:03
Do @Gdzie jest 6 mld euro? - Nigdzie nie jest i nie było, to tylko otwarta linia kredytowa przez NBP (także Glapińskiego), z której MFW nie skorzystał. Reszta rewelacji to też bzdury. 250 mld, to jakoś tam wyliczona luka w VAT powstała przez 8 lat rządów PO-PSL. Tak samo wyliczono, że przez pierwsze 3 lata rządów PIS+ luka VAT wyniosła 87 mld. Też ukradli? Pieniądze z OFE (te które trzymały w obligacjach) trafiły na konta emerytalne w ZUS. Nowe stacje pogotowia ratunkowego powinny być współfinansowane z budżetu, tam trafiają również nasze pieniądze, tylko PIS+ wykorzystał je na 'kiełbasę wyborczą' i propagandę, mając 'w głębokim poważaniu' potrzebujących pomocy medycznej.
A dlaczego znienawidzony w Szczecinie
2020-02-25 20:44:47
PIS ma sie tu do czegos dokladac? Sa bardziej wdzieczne regiony. Zrzutke na Juszczyna wielbiciele KO umieja zorganizowac, to zrzuccie sie tez na nowa siedzibe pogotowia.
pytania do PO
2020-02-25 18:47:17
Ile będzie kosztowała nowa siedziba marszałka Geblewicza? Czy tych pieniędzy nie można przeznaczyć na nową stację pogotowia ratunkowego i na umierających na raka Polaków?
Gdzie jest ponad 6 mld euro?
2020-02-25 18:43:45
Gdzie się podziało ponad 6 mld euro z naszych rezerw walutowych które Tusk przeznaczył na ratowanie Grecji, gdzie się podziało ponad 250 mld zł które ukradły mafie watowskie, gdzie się podziało 20 mld które jak podawał magazyn Forbes gdzieś się zapodziało przy budowie dróg, gdzie się podziało 150 mld zł ukradzione Polakom z OFE? A teraz pan Geblewicz i inne platfusy płaczą że nie ma na onkologię i służbę zdrowia!
;-)
2020-02-25 17:32:13
No pięknie tak właśnie władza dba o zdrowie mieszkanców Szczecina, na dofinansowanie siedziby pogotowania nie ma ale 2 mld złotych na publiczna tv oczywiscie jest, ale nie martwcie sie i tak nie ma was kto leczyc jak to mowiła pewna posłanka w sejmie "NIECH JADĄ" a was bedą leczyc antyszczepy,znahorzy,szamani,uzdrowiciele duchowi,foliarstwo i szuria, oczywiscie za drobną opłatą , brawo wy
@Gdzie 250 miliardów zł , panie Geblewicz ?
2020-02-25 17:22:07
taka głupota i ograniczenia umysłowe powinny być leczone ustawowo pod przymusem . stary moher się wyżalił czy trolle z opłacane przez pisuardes??
Ile Minister Zdrowia ARŁUKOWICZ dał na pogotowie? ZERO
2020-02-25 17:17:18
Geblewicz i PO udają że chcą budować nową stację pogotowia. Gdyby chcieli to pogotowie już by stało na Twardowskiego od 2015 roku. Wydaja na swoją siedzibę 200milionów a na Pogotowie chcą pieniędzy od polskiego rządu który ciągle opuwają i kopią. hiPOkryci
@Gdzie 250 miliardów zł , panie Geblewicz ?
2020-02-25 17:03:54
ta twoja głupota to nabyta czy efekt złego dotyku w dzieciństwie??
Gdzie 250 miliardów zł , panie Geblewicz ?
2020-02-25 16:24:57
Panie Geblewicz , jak rządziliście Polską , wy europejczycy z PO , to mafie vat ukradły z kasy państwa 250 miliardów złotych. Nic nie zrobiliście , aby zapobiec tej gigantycznej kradzieży. Gdybyście zareagowali to dzisiaj mógłby pan wybudować w Szczecinie kilkadziesiąt szpitali i 1000 stacji pogotowia ratunkowego. Jestem rozczarowany , że pan tego nie pamięta , ale Polacy pamiętają.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ