niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowa droga na Żelechowej

Nowa droga na Żelechowej

Nowa droga na Żelechowej
Data publikacji: 2016-06-29 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2318 141338

Prywatny inwestor na swój koszt wybudował nową gminną drogę, jej oświetlenie, miejsca postojowe, oraz przyłącza. Koszt inwestycji na Żelechowej szacowany jest na ponad 5 mln zł. Chodzi o ul. Ostrowską.

To niespełna sześciuset metrowy odcinek prowadzący do nowego osiedla budowanego przez spółki Realkapital i UMA, obie reprezentowane przez szwedzkiego przedsiębiorcę Magnusa Isakssona (jest on również prezesem spółki Lorenshill Centrum Development modernizującej kamienice przy ul. Śląskiej i Obrońców Stalingradu, był również zaangażowany w budowę kompleksu biurowego Piastów Office Center).

Niedawno oddana do użytku droga jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy inwestorem realizującym budowę osiedla oraz Gminą Miasto Szczecin. Koszt budowy samej ulicy wyniósł 2,5 mln zł. Położona w malowniczym miejscu Szczecina droga przyczyni się do rozwoju terenów położnych w dzielnicy Żelechowa.

Oprócz niej deweloper zadbał o montaż jej oświetlenia i kilkanaście miejsc parkingowych. Przy okazji budowy drogi wykonano m.in. przyłącza wodociągowe, sieci telekomunikacyjnej, kanalizację deszczową, sanitarną, oraz sieć ciepłowniczą. Prowadzą one aż do ul. Bogumińskiej i ul. Hożej i w przyszłości będą mogły być wykorzystane przy ewentualnym rozwoju okolicznych terenów. Dodatkowo, w ramach porozumienia inwestor wybudował również zbiornik retencyjny na kilka tysięcy metrów sześciennych wody pochodzącej z kanalizacji deszczowej ul. Bogumińskiej. Koszt powyższych prac wyniósł ok. 2,5 mln zł.

Dzięki inwestycji został uzbrojony w przyłącza do różnego rodzaju sieci duży miejski obszar. Przedstawicielem spółek Realkapital i UMA, które przy ul. Ostrowskiej realizowały i kontynuują budowę osiedla mieszkaniowego jest Magnus Isaksson. Szwed jest również przedstawicielem.

(sz)

 

 

Komentarze

Skansen
Drogowskaz jak do skansenu.
2016-06-30 08:31:29
Antoni
Bogaty Wujek.I tak zupełnie poważnie: prawdopodobnie robi to bo lubi zrobić coś dla ludzkości.Niewielu jest takich ludzi.Tacy idą do NIEBA.
2016-06-29 21:12:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie