Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Nowa droga na Żelechowej

Data publikacji: 29 czerwca 2016 r. 15:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Nowa droga na Żelechowej
 

Prywatny inwestor na swój koszt wybudował nową gminną drogę, jej oświetlenie, miejsca postojowe, oraz przyłącza. Koszt inwestycji na Żelechowej szacowany jest na ponad 5 mln zł. Chodzi o ul. Ostrowską.

To niespełna sześciuset metrowy odcinek prowadzący do nowego osiedla budowanego przez spółki Realkapital i UMA, obie reprezentowane przez szwedzkiego przedsiębiorcę Magnusa Isakssona (jest on również prezesem spółki Lorenshill Centrum Development modernizującej kamienice przy ul. Śląskiej i Obrońców Stalingradu, był również zaangażowany w budowę kompleksu biurowego Piastów Office Center).

Niedawno oddana do użytku droga jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy inwestorem realizującym budowę osiedla oraz Gminą Miasto Szczecin. Koszt budowy samej ulicy wyniósł 2,5 mln zł. Położona w malowniczym miejscu Szczecina droga przyczyni się do rozwoju terenów położnych w dzielnicy Żelechowa.

Oprócz niej deweloper zadbał o montaż jej oświetlenia i kilkanaście miejsc parkingowych. Przy okazji budowy drogi wykonano m.in. przyłącza wodociągowe, sieci telekomunikacyjnej, kanalizację deszczową, sanitarną, oraz sieć ciepłowniczą. Prowadzą one aż do ul. Bogumińskiej i ul. Hożej i w przyszłości będą mogły być wykorzystane przy ewentualnym rozwoju okolicznych terenów. Dodatkowo, w ramach porozumienia inwestor wybudował również zbiornik retencyjny na kilka tysięcy metrów sześciennych wody pochodzącej z kanalizacji deszczowej ul. Bogumińskiej. Koszt powyższych prac wyniósł ok. 2,5 mln zł.

Dzięki inwestycji został uzbrojony w przyłącza do różnego rodzaju sieci duży miejski obszar. Przedstawicielem spółek Realkapital i UMA, które przy ul. Ostrowskiej realizowały i kontynuują budowę osiedla mieszkaniowego jest Magnus Isaksson. Szwed jest również przedstawicielem.

(sz)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Skansen
2016-06-30 08:31:29
Drogowskaz jak do skansenu.
Antoni
2016-06-29 21:12:35
Bogaty Wujek.I tak zupełnie poważnie: prawdopodobnie robi to bo lubi zrobić coś dla ludzkości.Niewielu jest takich ludzi.Tacy idą do NIEBA.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA