wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie szczecińsko-policka inwestycja

Będzie szczecińsko-policka inwestycja

Będzie szczecińsko-policka inwestycja
Data publikacji: 2016-06-14 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 5369 139191

Przewidywany koszt realizacji projektu to 14 mln zł. Po stronie Powiatu Polickiego wynosi 10 mln zł, w tym dofinansowanie RPO 4,6 mln zł. Szacunkowy koszt po stronie Gminy Miasta Szczecin to 4 mln zł. We wtorek podpisano porozumienie w sprawie przebudowy drogi Szczecin-Police.

W maju tego roku uchwałę dotyczącą tej wspólnej inwestycji przyjęli szczecińscy radni. Wcześniej była ona przedmiotem obrad m.in. komisji budownictwa Rady Miasta Szczecin.

- Podpisanie porozumienia przez obie strony jest niezbędne, bez tego nie ruszymy z modernizacją. Liczymy, że po jego zawarciu ruszą prace do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu. Potem sam projekt. Uważamy, że realizacja inwestycji zaczęłaby się w 2018 a zakończyła w 2019 roku - wyjaśniał Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina.

We wtorek porozumienie dotyczące przebudowy drogi zostało podpisane przez Piotra Krzystka - prezydenta Szczecina oraz Andrzej Bednarka - starosty Polickiego i Pawła Mirowskiego - wicestarosty.

– Dzięki przebudowie i modernizacji tej drogi, chcemy stworzyć możliwie jak najlepsze warunki dojazdu pomiędzy Szczecinem a Policami, ponieważ zdajemy sobie sprawę chociażby z tego, jak wielu mieszkańców obu miejscowości codziennie ją pokonuje, dojeżdżając do pracy czy szkół – powiedział prezydent Piotr Krzystek po podpisaniu porozumienia.

Projekt obejmuje przebudowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową Szczecin Główny – Trzebież, przebudowę ul. Przęsocińskiej oraz Szczecińskiej. Liderem projektu jest Powiat Policki, po stronie którego leżeć będzie przygotowanie dokumentacji, oraz wykonanie modernizacji wiaduktu nad linią kolejową oraz 2,4 km odcinka drogi. Miasto Szczecin zobowiązało się do współpracy przy realizacji dokumentacji oraz modernizacji 1,7 km odcinka drogi.

(dar)

Fot. J.SPIRYDOWICZ (arch.)

Komentarze

stan2
Od lat mówi się, że powstanie ulica Wkrzańska i połączy ulice Asfaltową z Piłsudskiego wzdłuż toru kolejowego (to tylko 1 km a ile radości)
2016-06-15 18:40:04
umowa
rada jeszcze go nie odwołała, więc funkcję jeszcze pełni
2016-06-14 20:15:51
Umowa
Przecież wicestarosta zrezygnował z funkcji, więc czy taka umowa będzie ważna?
2016-06-14 14:12:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie