Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Letni rozkład lotów bez Norwegiana?

Data publikacji: 22 stycznia 2019 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Letni rozkład lotów bez Norwegiana?
 

- Piszę do Państwa z prośbą o wyjaśnienie braku lotów od kwietnia z lotniska w Goleniowie do Oslo Gardermoen linią Norwegian. Co się stało, latam tą linią na tej trasie regularnie (jak i moja rodzina, polscy znajomi, ale również i wiele Norwegów) i zawsze rozkład był dostępny, a w tym roku od kwietnia brak rozkładu i brak możliwości zakupu biletów - zwrócił się do naszej redakcji w imieniu pasażerów pan Kacper. Rzecznik Portu Lotniczego Szczecin- Goleniów uspokaja i informuje, że letni rozkład taniego skandynawskiego przewoźnika powinien się pojawić do końca stycznia.

- Czyżby ściągnięcie linii SAS do Goleniowa spowodowało że lotnisko spoczęło na laurach i pozbędzie się innego przewoźnika? Bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie, w końcu ponad 30 tysięcy podróżujących pasażerów rocznie na tej trasie (jak podaje lotnisko) to nie jest mało i czeka z niecierpliwością. Pozdrawiamy i prosimy o interwencję i wyjaśnienie braku lotów od kwietnia 2019 - napisali do naszej redakcji  Zniecierpliwieni Pasażerowie. 

W systemie rezerwacyjnym Norwegian w poniedziałek (21 stycznia) połączenia między PL Szczecin-Goleniów a Oslo Gardermoen nadal były dostępne tylko do końca marca. Linie nie podają przy tym żadnych wyjaśnień. 

- Loty jeszcze nie zostały wprowadzone na tzw. sezon letni - informuje Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność". - Obecnie w sprzedaży są do końca sezonu zimowego. Do kwietnia zostało jeszcze 2,5 miesiąca. Powinny pojawić się do końca stycznia.

Zaniepokojenie pasażerów o przyszłość tego połączenia potęgują informacje o złej sytuacji finansowej linii Norwegian. W grudniu 2018 r. ogłosiły one plan cięcia kosztów. Według agencji Reuters, przewoźnik w kwietniu zamknie swoje bazy na Balearach (Palma de Mallorca) i Wyspach Kanaryjskich (Gran Canaria i Teneryfa), w Stanach Zjednoczonych (Providence i Stewart) oraz zaprzestanie operacji boeingami 737 na lotnisku Fiumicino w Rzymie (pozostaną tam połączenia realizowane dreamlinerami). Ciągle nie wiadomo jednak, które rejsy zostaną zlikwidowane i czy będą zwolnienia pracowników. 

Przypomnijmy, że Norwegian Air Shuttle połączenie Oslo - Szczecin zainaugurował 30 października 2007 r. Obecnie obsługuje je boeingiem 737 dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty). Tak samo do stolicy Norwegii, tyle że do portu Oslo - Torp, lata Wizz air. 

Rejsów do Oslo Rygge zaprzestał  w październiku 2016 r. Ryanair. Tani irlandzki przewoźnik nie chciał się zgodzić na płacenie wprowadzonego w kraju fiordów proekologicznego podatku ("za miejsce w samolocie").

 (mag)

Fot. PL Szczecin-Goleniów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bulbo
2019-01-22 22:54:08
Powinni je w takim razie zamknac definitywnie i spolke zarzadzajaca tym lotniskiem rozwiazac i rozgonic to towarzystwo adoracji A mieszkancy Szczecina i okolic beda latac z Berlina-proste Obciach i nic wiecej
z okolic
2019-01-22 20:04:53
zarządza PiS,a nie rozbuduje się z prostego powodu.Jest częścią spółki PLL LOT,który stosuje swoisty "zamordyzm" i swoje warunki funkcjonowania.To LOT dyktuje siatkę połączeń np.krajowych obowiązkowo wszystkie przez Warszawę.Goleniów jest całkowicie ubezwłasnowolniony,bez szans na prowadzenie swojej wizji rozwoju i polityki lotniczej.To lotnisko umiera z każdym rokiem.
bulbo
2019-01-22 18:47:22
Ostatnio lotnisko traci lawinowo połączenie za połączeniem. Hol lotniska jest za mały - nic nie wiadomo o rozbudowie tego lotniska. Jest ono obecnie hamulcowym biznesu w Szczecinie i regionie. Na płotach wiszą prześcieradła z napisami sprayem typu 'liverpool 3x' 'Londyn 5x' Co to jest za 'wiocha'? Kto to pozwolił wywiesić? Lotnisko jest na szarym końcu polskich lotnisk. Strona internetowa lotniska - skansen. KTOŚ POWAZNY POWINIEN SIE ZAINTERESOWAĆ TYM KTO ZARZĄDZA TYM LOTNISKIEM I DLACZEGO ONO SIĘ W OGÓLE NIE ROZWIJA
Darek
2019-01-22 15:38:12
Juz Norwegian sie wypowiedzial ze lotów nie bedzie rowniez ze wzgledu na wprowadzenie sas takze lotnisko goleniow sie postaralo i strzelilo sobie w kolano bo sasem poleci pare osob a my co latamy raz na 2 tygodnie bedziemy latac z berlina do oslo
też pasażer
2019-01-22 09:28:27
Osobiście nie ufam tej wypowiedzi,sprawny umysł czytelnika dostrzeże w niej nutę zawoalowanego niepokoju graniczącego z pewnością,że lotów nie będzie.Planów poważnych firm nie organizuje się na kolanie i na 60 dni przed ich wdrożeniem.Tak można planować w firmie jednoosobowej wyrabiających np.gliniane garnki,a nie w poważnej lotniczej firmie.Rozpaczliwa obrona interesu lotniska,której nie da się obronić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA