piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nocowała pod Akademią Morską

Nocowała pod Akademią Morską

Nocowała pod Akademią Morską
Data publikacji: 2015-10-05 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2720 26235

Przez kilka dni pod budynkiem Akademii Morskiej na Wałach Chrobrego w Szczecinie nocowała kobieta. - Mam wrażenie, że nikt nie chciał jej pomóc - mówi nasz Czytelnik.

- Podobno ta pani miała powiedzieć, że jest tutaj przejazdem, kogoś oczekuje, tak dokładnie nie wiem, o co chodziło - opowiadał nam Czytelnik. - Przez kilka dni przychodziła jednak regularnie, swoje manatki zwijała gdzieś około ósmej rano. Czy naprawdę nie da się zrobić nic konkretnego?

O nocującą pod gmachem uczelni spytaliśmy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. 

 - Otrzymaliśmy zgłoszenie o kobiecie, która w godzinach wieczornych i nocnych pojawia się w okolicy budynku Akademii Morskiej w Szczecinie. Pracownicy całodobowej Sekcji Interwencji Kryzysowej byli na miejscu i rozmawiali z tą osobą. Kobieta odmówiła przyjęcia od naszych pracowników jakiejkolwiek pomocy - wyjaśnia Maciej Homis, referent ds. komunikacji społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu

E. KOLANOWSKA

 

 

 

Komentarze

Do @
Mieli ją do domu zabrać czy hotel wynająć za publiczne pieniądze?
2015-10-06 08:36:46
Koli
Spała pod AM... czy to znaczy,że zrobiła podkop? Jakąś jamę? Jaskinię pod budynkiem odkryła? Niechże autor się nauczy pisać po polsku. Gramatycznie. Stylistycznie. Logicznie.
2015-10-06 05:46:22
Wolny jak ptak...,
Nawet w Wolnosci... powinno sie miec granice ludzkiej przyzwoitosci ! !
2015-10-05 23:38:08
wolny kraj. Jak widać na zdjęciu - każdy chciałby tak mieszkać.
...
2015-10-05 21:04:17
@
"Kobieta odmówiła przyjęcia od naszych pracowników jakiejkolwiek pomocy" Ciekawe dlaczego ? Czy ktoś zapytał o przyczynę takiego stanu rzeczy ? Zapewne zaproponowano nocleg w przytulisku. Czy ktoś pomyślał o tym , że dla nie jednej takiej osoby to po prostu ujma a wręcz obelga i honor jej na to nie pozwala ? Nie jeden ( choć nie wszyscy ) " WYTYRANY " w tym kraju na stare lata ląduje na ulicy z tobołkami? Jaka jest tego przyczyna ? Dla czego tak się dzieje ? Przecież nie wszyscy to degeneraci i alkoholicy a jeśli nawet czuć alkohol to pytanie: Ilu z nas topiło w swoim życiu problemy i kłopoty w alkoholu i czy także nazwany został alkoholikiem ? Nie twierdzę wszak że ktokolwiek tak nazwał tę kobietę ale cały czas dociekam przyczyny. Dlaczego? 20 km od centrum naszego miasta, po drugiej stronie granicy takich obrazków nie ma ? Człowiek wyciśnięty jak cytryna i obdarty z godności a nastepnie wrzucony do kosza na śmieci. To obraz Polski, usprawiedliwiającej swoje poczynania ośrodkami pomocy społecznej. I tak z pokolenia na pokolenie takich ludzi przybywać będzie. I tyko politycy, gęby wycierać sobie będą, zwłaszcza w kampaniach wyborczych, problemami ludzi ubogich Dzisiaj oni, jutro my. Przykre i smutne ale prawdziwe
2015-10-05 19:48:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie