Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Akademicy na jeziorze

Data publikacji: 05 września 2015 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2015 r. 10:07
Akademicy na jeziorze
 

Załoga Akademii Morskiej w Szczecinie zdobyła trzecie miejsce na XXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku na Jeziorze Negocin. Wystartowali w składzie Bartosz Piotrowski (sternik) i Adam Piotrowski w klasie T1. 


- W pierwszym dniu startów pierwszy bieg nasi żeglarze potraktowali jako zapoznanie z akwenem – pod kątem żeglugi na wiatr, zmianami chodzącymi na akwenie oraz poznaniem odpowiednich ustawień jachtu. Ten start zakończyli na 3. miejscu. W drugim biegu już ambitnie - jazda pomiędzy 1., a 2. miejscem i na taki finisz. Komisja uznała jednak, że żeglarze wystartowali z falstartu i bieg nie został im zaliczony. W trzecim biegu załoga prowadziła od startu do mety i tak zakończyła dzień z punktami 3, 0, 1 - informuje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej.


Sobota z wiatrem przybierającym na sile – okazała się  wymarzona pogoda na żeglowanie. W pierwszym biegu doszło do kontaktu z innym jachtem i załoga musiała wykonać kółka karne. Mimo to udało jej się obronić trzecią pozycję. Drugi bieg rozegrano perfekcyjnie – to dało załodze nawet 2. miejsce w klasie wyższej T2 i pierwsze w T1. Finisz – z 1. miejscem! To samo w trzecim i czwartym biegu!

Po drugim dniu zawodów załoga AM w Szczecinie zostawia w tyle wielokrotnych Mistrzów Polski i Mistrzów Świata. Na brzegu słychać było wiele pochwał i prognozy o zmianie mistrzów.

Następnego dnia przygotowanie załogantów było równie bojowe, jednak z powodów rodzinnych sternik musiał wycofać się z niedzielnych wyścigów i wrócić do domu.

- Na tych mistrzostwach nie było zatem jeszcze “zmiany mistrzów”, ale dobre starty w dwóch pierwszych dniach dały szczecińskiej załodze brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski - podkreśla Bartkiewicz. (k)

Fot. arch. AM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poszkodowany
2015-09-06 07:35:52
OSRM Akademii Morskiej w Szczecinie - złodzieje, partacze, oszczędzają na wszystkim, narazili mnie na utratę majątku w wys. 10 tys zł, Wielka Akademia Rażącego Niedbalstwa i Bezczelności, po utracie silnika zaburtowego zostałem wyrzucony z przystani OSRM. Żadnych przeprosin ani odszkodowania. Pozostaje informowanie społeczeństwa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA