sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Akademicy na jeziorze

Akademicy na jeziorze

Akademicy na jeziorze
Data publikacji: 2015-09-05 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-06 10:07
Wywietleń: 2573 18434

Załoga Akademii Morskiej w Szczecinie zdobyła trzecie miejsce na XXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku na Jeziorze Negocin. Wystartowali w składzie Bartosz Piotrowski (sternik) i Adam Piotrowski w klasie T1. 


- W pierwszym dniu startów pierwszy bieg nasi żeglarze potraktowali jako zapoznanie z akwenem – pod kątem żeglugi na wiatr, zmianami chodzącymi na akwenie oraz poznaniem odpowiednich ustawień jachtu. Ten start zakończyli na 3. miejscu. W drugim biegu już ambitnie - jazda pomiędzy 1., a 2. miejscem i na taki finisz. Komisja uznała jednak, że żeglarze wystartowali z falstartu i bieg nie został im zaliczony. W trzecim biegu załoga prowadziła od startu do mety i tak zakończyła dzień z punktami 3, 0, 1 - informuje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej.


Sobota z wiatrem przybierającym na sile – okazała się  wymarzona pogoda na żeglowanie. W pierwszym biegu doszło do kontaktu z innym jachtem i załoga musiała wykonać kółka karne. Mimo to udało jej się obronić trzecią pozycję. Drugi bieg rozegrano perfekcyjnie – to dało załodze nawet 2. miejsce w klasie wyższej T2 i pierwsze w T1. Finisz – z 1. miejscem! To samo w trzecim i czwartym biegu!

Po drugim dniu zawodów załoga AM w Szczecinie zostawia w tyle wielokrotnych Mistrzów Polski i Mistrzów Świata. Na brzegu słychać było wiele pochwał i prognozy o zmianie mistrzów.

Następnego dnia przygotowanie załogantów było równie bojowe, jednak z powodów rodzinnych sternik musiał wycofać się z niedzielnych wyścigów i wrócić do domu.

- Na tych mistrzostwach nie było zatem jeszcze “zmiany mistrzów”, ale dobre starty w dwóch pierwszych dniach dały szczecińskiej załodze brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski - podkreśla Bartkiewicz. (k)

Fot. arch. AM

Komentarze

Poszkodowany
OSRM Akademii Morskiej w Szczecinie - złodzieje, partacze, oszczędzają na wszystkim, narazili mnie na utratę majątku w wys. 10 tys zł, Wielka Akademia Rażącego Niedbalstwa i Bezczelności, po utracie silnika zaburtowego zostałem wyrzucony z przystani OSRM. Żadnych przeprosin ani odszkodowania. Pozostaje informowanie społeczeństwa.
2015-09-06 07:35:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie