Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Nocne transporty i utrudnienia w Policach

Data publikacji: 2021-03-25 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-26 14:49
Nocne transporty i utrudnienia w Policach
Fot.  Grupa Azoty Polyolefins  

W związku z realizacją projektu Polimery Police kontynuowany jest transport urządzeń na plac budowy. Od czwartku 25 marca do poniedziałku 29 marca w godzinach nocnych spodziewane są utrudnienia w ruchu, gdyż przewożone będą kolejne wielkogabarytowe elementy przyszłej fabryki. 

– Transporty urządzeń będą prowadzone od ulicy Jasienickiej (na wysokości oczyszczalni ścieków Police) do ulicy Piotra i Pawła i dalej tą ulicą na plac budowy – zapowiada spółka Grupa Azoty Polyolefins. – Operacje będą realizowane od godziny 23 do 2. W czasie przejazdu urządzeń drogami publicznymi mogą nastąpić czasowe utrudnienia, w tym również wyłączenie drogi z użytkowania. Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, harmonogram transportu może ulec zmianie.

Przypomnijmy, że Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Przedsięwzięcie obejmuje: instalację do odwodornienia propanu, instalację do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastrukturę logistyczną oraz terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą jest koreańska firma Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planuje się na pierwszy kwartał 2023 roku.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@antek
2021-03-26 14:46:23
Jutro mają zacząć bombardowanie .Zgodnie z dyrektywą unijną Prawobrzeże ma być zrównane z ziemią.
antek
2021-03-26 14:01:34
Co to za helikoptery latają od kilku dni nad Prawobrzeżem? Na pewno nie sanitarne, bo tylko zataczają kręgi. Strasznie to wk... i stresuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ