Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nocny transport w Policach. Spodziewane utrudnienia w ruchu

Data publikacji: 2021-03-04 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-05 14:23
Nocny transport w Policach. Spodziewane utrudnienia w ruchu
W Porcie Barkowym Police odbył się rozładunek zbiornika na propylen z pokładu statku „Aura”. To już piąte i ostatnie z takich urządzeń, wyprodukowane w gdyńskiej stoczni Crist na zlecenie Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum, zgodnie z umową zawartą z Hyundai Engineering. Fot. PilociMorscySzczecin/Twitter  

Kolejny nocny transport związany z projektem Polimery Police zapowiada spółka realizująca tę inwestycję. W nocy z 4 na 5 marca przewożona będzie na plac budowy kolumna do oczyszczenia propylenu.

Z czwartku na piątek, w godzinach 23 – 2 spodziewane są utrudnienia w ruchu w związku z dostawą na plac budowy nowej fabryki kolejnego urządzenia. Chodzi o kolumnę do oczyszczenia propylenu, która docelowo wejdzie w skład instalacji do produkcji polipropylenu.

– Transport urządzenia będzie prowadzony ulicą Jasienicką (na wysokości oczyszczalni ścieków Police) do ulicy Piotra i Pawła i dalej tą ulicą na plac budowy – zapowiada Piotr Lachowicz, kierownik Biura CSR Grupy Azoty Polyolefins. – W czasie przejazdu urządzenia drogami publicznymi mogą nastąpić czasowe utrudnienia, w tym również wyłączenie drogi z użytkowania. Mając na uwadze warunki pogodowe i specyfikę przedsięwzięcia, harmonogram transportu może ulec zmianie.

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins, spółkę celową należącą do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Przedsięwzięcie obejmuje: instalację do odwodornienia propanu (PDH), instalację do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastrukturę logistyczną oraz terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Generalnym wykonawcą jest Hyundai Engineering. Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planuje się na pierwszy kwartał 2023 roku.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ryszard
2021-03-05 16:38:26
Masz rację w 100%. Przemysł to przeżytek, a przyszłością są usługi - takie np. robienie loda.
ryszard
2021-03-05 14:15:59
taka mała refleksja na marginesie : ile polskiej myśli technicznej i konstrukcji polskich zawiera 1 metr sześcienny przyszłej fabryki polimerów ? Tylko teren to zbyt mało . Czekamy na inwestycję polimerów w miasto . W końcu będą kolejnym trucicielem i producentem odpadów .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA