piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nocna dewastacja samochodów w alei Piastów

Nocna dewastacja samochodów w alei Piastów

Nocna dewastacja samochodów w alei Piastów
Data publikacji: 2019-10-23 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 12:04
Wywietleń: 3231 423959

W nocy z soboty na niedzielę w alei Piastów w Szczecinie porysowanych zostało kilkanaście aut. Właściciele pojazdów zgłosili sprawę policji. Czy uda się złapać wandala lub wandali, którzy nie szanują własności innych mieszkańców?

- Wszystkie auta mają zarysowany prawy bok. Prawdopodobnie ktoś szedł od placu Kościuszki, trzymał coś w ręce i z nudów porysował kilkanaście pojazdów. Nie rozumiem, jak można zrobić coś takiego - powiedziała nam jedna z poszkodowanych.

Mieszkańcy zgłosili się w niedzielę na policje. Sprawę prowadzi Komisariat Śródmieście przy ulicy Kaszubskiej w Szczecinie.

- Trwają czynności wyjaśniające oraz gromadzony jest materiał dowodowy. Oczywiście, zależy nam na jak najszybszym ujęciu sprawcy - poinformowała "Kurier" sierżant. szt. Ewelina Gryszpan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Trudno mówić tutaj o wypadku, czy nieuwadze, bowiem porysowanych zostało kilkanaście aut. To nie pierwsza taka sytuacja w mieście. Choćby dwa lata temu prawie trzydzieści aut zostało porysowanych w alei Wojska Polskiego, niedaleko placu Zgody. Sprawca poprzebijał również opony. Wówczas policji udało się go złapać.

(KaNa)

Na zdjęciu: Poszkodowani mają nadzieję, że uda się złapać wandala lub wandali odpowiedzialnych za porysowanie aut.

Fot. Czytelniczka

Nocna dewastacja samochodów w alei Piastów Nocna dewastacja samochodów w alei Piastów

Komentarze

Cwaniaczki
Ludzie wy normalni jesteście? Jak czytam niektóre komentarze to nie wieżę co czytam, zaraz się zrobi w tym kraju tak że jak samochód ukradną to nic sobie z tego nie będą robić. Samochód to czyjaś własność jak i inne przedmioty nabyte przez daną osobę i nie powinno się jej ruszać i niszczyć, może dla niektórych z was to nie jest problem bo macie to gdzieś czy auto ładnie wygląda czy nie jest porysowane lub inne rzeczy, mieszkanie itp. itd.. Jedz do lakiernika i zapytaj ile wyjdzie za malowanie całego boku to inaczej będziecie śpiewać. Czasami mi się wydaje że niektórzy to lubią mieszkać w syfie i nie szanują rzeczy tylko wyznają zasadę 3 razy Z (Zepsuć, Zniszczyć, Zasrać). Tylko czego wymagać od ludzi którzy są nieszczęśliwi i o wszystkie niepowodzenia obwiniają innych i jak coś jest ładne i ktoś ma lepiej to trzeba zaraz to zepsuć.
2019-10-25 08:11:40
Biedne autka
Natychmiast wpisać do Konstytucji RP ochronę prawną samochodów od ich poczę... tzn. produkcji do naturalnego złomowania.
2019-10-24 12:36:48
ehh
Wy chyba nie wiecie co to jest DEWASTACJA, skoro w ten sposób nazywacie zarysowanie wzdłuż auta
2019-10-24 12:18:13
rysa to żaden problem
samochód ma jeździć, a nie wyglądać
2019-10-24 11:18:15
ubawiony
Rysa na samochodzie - straszne, potworne, zbrodnia...
2019-10-24 10:22:12
Lwów
Dzisiaj był korek od placu Szarych szeregów aż do ronda na głębokim.Czasami myślę,że ludzie są źli na tych co korkują ulice tramwajom,autobusom i tym co na prawdę potrzebują jeździć samochodem.Bo nie wierzę że jedna baba lat 45 musi koniecznie jeździć swoim trupem do pracy jak autobusy latają co 5-10 minut.40 takich bab i jest korek.A wystarczy ruszyć dupę na autobus.
2019-10-23 22:52:53
A to moze ew. ten ?
Co rysowal i malowal ZLO...?
2019-10-23 22:52:13
@drobne rysy na klarze
Lakier zdarty do podkładu, a ten bredzi o lekkościernej paście.
2019-10-23 21:25:21
drobne rysy na klarze
lekkościerna pasta i po kłopocie - nawet nie będzie śladu... co do utraty wartość... bez przesady - wystarczy wykonać dokumentacje fotograficzna przed naprawa i tyle...
2019-10-23 20:05:20
@w PISdu
szczerze powiem ci ze pisem gardze za dotowanie nierobstwa i giecie sie przed plebanem, ale jeszcze bardziej gardze ludzmi twojego pokroju ktorzy nawet w porysowanym aucie widza polityke. jestes chory i lecz sie
2019-10-23 17:04:01
w PISdu
kolejny patriota w swoim zywiole... PISdowcy nienawidzą ludzi, obcych, swoich, rodzin, nikogo... wkurza ich każdy dookoła a już najbardziej Ci, którzy pracują i coś mają, więc trzeba im to zniszczyć, kiedy w mózgu alkohol hula za 500plus, dają czadu
2019-10-23 16:30:17
Krótko
Najszybciej poszukajcie ich wśród miejskich aktywistów od rowerów. Oni mają jakąś autofobie i nie ździwiłbym się gdyby to był jakiś "ekologiczny event"
2019-10-23 15:38:02
...
W woli ścisłości aut porysował 24 sztuki w tym i moje się trafiło. Niech go rżną... Gnój jeden
2019-10-23 15:09:36
jaaaaaaa
Jakiś leszcz, który może się wyżyć na martwej rzeczy, placek. Heh a po drugie co mu zrobią śmiech na salli ? Co zwróci za lakierowanie tych kilkunastu aut, nie , dostanie w zawiasach i tyle będzie. U nas patologia nie umieją sądy wegzekwować kar pieniężnych od wandali. A zamykając go to nam pogarszają sprawę, bo my na darmozjada z naszych podatków musimy go utrzymywać / płacić.
2019-10-23 14:36:53
.
Chyba każdy z właścicieli uszkodzonych pojazdów zgodziłby się, że wandal zasłużył na najsurowszą karę. Auta do malowania, tracą na wartości i nigdy już nie będą samochodami w pełni wartościowymi, więc kara powinna być jak najbardziej ostra. Poza pokryciem wszystkich kosztów, musi być więzienie.
2019-10-23 14:11:13