Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Noc Naukowców w Morskim Centrum Nauki [GALERIA]

Data publikacji: 30 września 2023 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 30 września 2023 r. 12:01
Noc Naukowców w Morskim Centrum Nauki
Fot. i film Daniel Czapelski  

W Morskim Centrum Nauki w Szczecinie w piątek 29 września w ramach „Nocy Naukowców” chętni w godzinach 20-22 mogli bezpłatnie zwiedzać wystawę stałą i wypróbować ponad dwieście eksponatów interaktywnych. Była to również okazja, by zobaczyć czasową wystawę „4xSAWKA” oraz pokazy w planetarium i wziąć udział w zajęciach w pracowniach edukacyjnych.

W ramach wystawy stałej można było chociażby zobaczyć, jak się przygotowuje obiad dla całej załogi statku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w salonie kapitańskim, poznać wielkich odkrywców czy też eksperymentować z wodą i obserwować przez lunetę z bocianiego gniazda. W ramach wystawy czasowej zaś można było zobaczyć satyryczne rysunki Henryka Sawki, witraże przestrzenne Ewy Sawki, ceramiczne dzieła Karoliny Sawki oraz figurki do gier Kuby Sawki wykonane za pomocą druku 3D.

W planetarium odbywały się seanse filmów „Spacer po niebie” oraz „Explore”. W pracowni biologiczno-chemicznej dzieci wraz z rodzicami mogły przeprowadzać doświadczenia, dzięki którym uczestnicy lepiej poznali jakim zjawiskiem jest woda. Podczas zajęć w modelarni można było nauczyć się technik zdobienia i grawerowania medali, zaś w pracowni STEAM uczestnicy eksperymentowali z siłą oraz ruchem i obserwowali zależności występujące między nimi. Na pokazy filmowe oraz zajęcia liczba miejsc była ograniczona. ©

(dc)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA