piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów

Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów [GALERIA]

Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów
Data publikacji: 2018-04-25 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-26 11:24
Wywietleń: 2554 324694

Na wybiegu dla psów odnalazł się głaz ze słowami prof. Bartoszewskiego "Warto być przyzwoitym...".  Ustawiono go tak, by nie było widać słów profesora.

- Nie wiemy, kto ten głaz ustawił na Jasnych Błoniach, przy reprezentacyjnej alei. Nie wiemy, kto wyrył na nim słowa profesora. Ale to, co zrobiły z nim służby prezydenta Piotra Krzystka, to skandal, żenada, groteska - komentuje Sławomir Nitras z PO.

We wtorek minęła 3. rocznica śmierci Władysława Bartoszewskiego. Szczecinianie gromadzili się na Jasnych Błoniach w miejscu,  stał kamień. Niestety, w dniu rocznicy zniknął. Jak twierdzi poseł Nitras, zrobiono to specjalnie i z premedytacją. Pamięć profesora uczczono składając kwiaty, jego zdjęcia i pojedyńcze kamyki w miejscu, gdzie jeszcze kilka godzin wcześniej stał głaz.

- Znaleźliśmy go - nie kryje radości poseł Nitras. - Trafił na wybieg dla psów! To jest naprawdę skandal. Ale teraz, w tych okolicznościach, cytat "Warto być przyzwoitym...", który został schowany, podobnie jak sam głaz, nabierają nowego znaczenia i wielkiej wagi.

Jak twierdzi Sławomir Nitras, profesor Bartoszewski zapewne machnąłby ręką. Powiedział "zostawcie, nie warto, niech maluczcy się cieszą".

- Ale właśnie dlatego nie możemy tej sprawy tak zostawić - mówi Nitras. - Kamień odnaleźliśmy, a cytat ze słowami profesora znów jest widoczny,

- Władysław Bartoszewski, więzień Auchwitz, prześladowany w czasach stalinowskich i stanie wojennym, internowany i więziony, w 2006 r. został Honorowym Obywatelem Szczecina - przypomina poseł Arkadiusz Marchewka. - Czy dziś, w mieście rządzonym przez Piotra Krzystka i PiS, miałby szansę nim zostać? Ta sprawa nabiera innego znaczenia jeszcze w innym kontekście. Jesteśmy teraz w trakcie dyskusji o innych pomnikach, które będą wyrastać wszędzie, jak krasnale ogrodowe. Dlatego zrobimy wszystko, by ten konkretny głaz nie zginął, a pamięć o profesorze została zachowana. ©℗

Tekst i fot. ToT 

Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów Głaz ze słowami Bartoszewskiego trafił na wybieg dla psów

Komentarze

Wawrzek
A jak ten Bartoszewski właściwie się nazywał?. Ciekawe co o Nim powiedziałaby dzisiaj śp. Zofia Kossak Szczucka albo ten szwagier wysokiej rangi SS-mann. Ech ale mamy czasy inny polity też z Połczyna był bardziej przyzwoity.
2018-04-26 11:20:03
czyt
To jakas paranoja - CYRK ! Czym drodzy czytelnicy sie zajmujecie - poczynaniami WYBITEGO POLITYKA NITRASA ? WYbitnym "profesorem " - GADUŁĄ ? Kupy psie na ulicach leżą - a tu OOOO!!!! - WIELKIE DYWAGACJE nad wyskokami marginesu ... planktonu/ za dużo powiedziane - plankton , to życie i pokarm / polytycnego ! Klasycy współcześni - H.D.I.K.KUPA !
2018-04-26 11:02:38
Pewno się prostaki cieszą, że jest trochę zamieszania
ale tak jest kiedy w dobrym towarzystwie puści się rdynarnego bąka.
2018-04-26 09:44:24
Bartek
Panie Nitras jesteś pan marionetką w rękach skorumpowanych kolesi, którzy sprzedali ten kraj za parę bugsów dzięki pożytecznym idiotą, w imię ideologicznej wolności. Tak naprawdę potrzeba im takich szczekających Nitras ów i wydumanych bohaterów typu Bartoszewskiego. Wszystko byłoby ok, gdyby za hasłami o wolności szedł interes państwa i uczuciowość. Można mieć różne poglądy, choć swiat odchodzi powoli od liberalizmu gospodarczego, ale szczytem wszystkiego jest okradanie własnego kraju na każdym możliwym kroku, przy każdym przetargu, przyzwolenie na karuzele vatowskie i afery typu Amber Gold, a teraz płacz że ktoś was chce rozliczyć i oczywiście szczekanie że to podtekst polityczny. Polacy nie chcą żyć jak na Ukrainie w koplropucji i brudzie, ktoś jest na tyle niepolnosprytny żeby sobie brać cwaniaka Nowaka niech beirze. Ale to Polacy pokazali wam czerwoną kartkę i mają dosyć waszego marnego show.
2018-04-26 09:24:03
Prostacka, na miarę PPR prowokacja.
.
2018-04-26 08:47:01
M.Dem.
Do "Czy to prawda". Prawdą jest, że totalitaryzm, którego Polska jest elementem przecież a Żydzi siła przewodnią, znikczemnia ludzi. Także Polaków. Przykładem nie może być historia Marcina Kasprzaka, tego wymienianego w podręcznikach jako postać Wielkiego Proletariatu. Mógł być podporą Piłsudskiego. Nie został nią. Bez walnego udziału spokrewnionej polskości, nie całkiem niewinnej w przygotowaniu mu straszliwej śmierci? Za ile, ach za ile, człowiek staje się wyzutym z sumienia i rozumu osobnikiem? Wspomagajacym zachlannie politykę wykluczenia z niej wszystkiego co jej przeszkadza? Za tą polityką, w przypadku Marcina Kasprzaka, stał Mendelsson. Czołowa postać żydowskiej międzynarodowki socjalistycznej. Wybitnej polityki dla kreowania piekła dla milionów ludzi. Wybitnie pasującej rewolucyjnej drodze totalitaryzmu mas, do nadal. To przecież tej polityki Rosja i jej fan -club trzyma się jak pijany płotu. Czyż nie?
2018-04-26 06:40:26
Antydebil
Antydebil AAA nie dało się tego kamyczka z bazgrołami tzw."profesorka ledwo z maturą" ZANITRASIĆ ?? Połczyn Zdrój czeka na Nitrasa , a w Szczecinie kop w d...i na przód !! 2018-04-25 19:37:19 Czy możesz możesz się chłopino podpisywać swoim nickem? Wymyśl coś sam ,a nie podszywaj się pod kogoś innego.Wiesz na czym umoczyłeś? Brzydzi mnie polityka.
2018-04-26 05:43:47
M.Dem.
Do 'Czy to prawda: "polski sąsiad ...". Polski sąsiad może nie był moralną kanalia a polski Żyd może nie był moralnie czystym wobec losu Polski i Polaków. Żydowski ślinotok, pełen wzniosłych słów, w zestawieniu z czynami w przygotowaniu piekła dla polskości i nie tylko, staje się zwyczajnym bełkotem budzącym niechęć. Taka jest prawda.
2018-04-26 05:39:15
U2
@ Piksel,- na ciebie pisowcy już się dawno odlali dziwne, że tego jeszcze nie czujesz.
2018-04-26 00:29:42
Dowod... 6 sztuk FOTO
A pozniej mowia, ze PO-litycy "Ciezko Nie pracuja.... ???? I cale szczecie, ze te slowa "warto byc przyzwoitym" - sa w "Cudzy(m)slowie" !!
2018-04-25 23:42:39
Pyt... do PO-stkomunistow
A jakie ten rzekomy Profesor mial korzenie i pochodzenie ze Go "az tak jeszcze dzisiaj bronicie" ?? A internowanym i aresztowanym w Stanie Wojennymm... to bylo "dla Oka" Nie tylko 1-no "Gumowe Ucho czy Kapusniak"... rowniez i w Szczecinie !!
2018-04-25 23:19:34
Czy to prawda?
Władysław Bartoszewski kiedyś powiedział:"w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców" - cytat który wiele za siebie mówi. Władysław Bartoszewski kiedyś powiedział:"w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców" - cytat który wiele za siebie mówi. "Gdy jakiś niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy, a nie miał rozkazu aresztowania, niczego nie musiałem się obawiać. Ale polski sąsiad, który zauważył, że kupiłem więcej chleba niż zwykle,to jego musiałem się bać" - powiedział.
2018-04-25 22:09:30
Co za żałosna, płyciutka komedia !
I tacy faceci mieli by mieć coś do powiedzenia !?
2018-04-25 21:28:20
Głęboki powiat obciachu
Co jest ? Gdzie się tylko pojawi ten obciachowy koleś z głębokiego powiatu, od razu capi prostactwem!! Do uja wafla, dlaczego objawienie Sławka, doprowadza do abominacji !!!!!
2018-04-25 20:59:22
@ Głaz?
Będzie 200 "głazów" i kamieni kupa ;)
2018-04-25 20:50:02
Do Stracha
Nitras czy jakoś tak to gówno ubrane w garnitur--powiedziałem to ja Jarząbek
2018-04-25 20:46:45
Do "sedina 2008"
A co inne spojrzenie na historię boli? Masz na nią monopol? Masz 100% pewność że było tak jak myślisz. Czyli różowo i zgodnie z polską racją stanu.
2018-04-25 20:10:38
Quistorp
Do moich przedmówców. Kto wyciera sobie polityczną, gębę określeniem kogoś , czy siebie , był/em więźniem K.L. Auschwitz, niech przyjmie do wiadomości. Jedyną postacią , która najdłużej przesiedziała w tym obozie, był "Oświęcimiak" , który przeżył tam aż 6 lat (Słownie; sześć!) (Brzydko ujmując, w czarnym humorze rekord Guinessa!) To Pionier Szczecina. Zginął w wypadku komunikacyjnym , pod Szczecinem, jeszcze, za najjaśniejszej RP, ale przed utworzeniem PRL. Jest Pochowany na cmentarzu Centralnym. Był jeszcze bezdzietnym. Jego rodzina, żyła gdzieś w Polsce Centralnej. Merytoryczni pracownicy z IPN, i koledzy wciąż podpierający się troską o pamięci ofiar i ich martyrologią mają to na uwadze. Wypuszczani z Obozu K.L Auschwitz, po dwóch, trzech miesiącach, to było automatycznie odczytywane jako jawny dowód, że wszedł na współpracę i podpisał lojalkę.Pamiętamy film historyczny o ucieczce z K.L. Auschwitz żołnierza AK. Jastara z Pomorza. Jastar został zamordowany , przez swoich kolegów w Warszawie, podczas okupacji, właśnie z niedowierzania ,że po dwóch miesiącach udało mu się uciec z tego obozu!
2018-04-25 19:53:34
Zniesmaczony
Tak się zastanawiam czy ktoś z widzów/słuchaczy naprawdę nie zauważył tu perfidnej gry pewnych środowisk skazanych na zapomnienie. Nielegalnie postawiony głaz, który za chwilę stałby się ołtarzykiem ich przedstawicieli, bo.... nie mają nic do zaproponowania na dziś Polsce. Przecież to agresywna propaganda pod wybory, a nie dbałość o imię. Były utleniacze, było sprzątanie ulic, teraz mamy to. Czyli.... trzech gości napinających mięśnie o wątpliwej wiedzy w zakresie działalności ich "uwielbionego" na dziś, może na jutro jeszcze bohatera. Żałosne.
2018-04-25 19:52:47
Czytelnik Łukasz
Jak wyjść cało z Auschwitz? Trzeba mieć esesmana za szwagra. To tyle w temacie przyzwoitości.
2018-04-25 19:42:51
Antydebil
AAA nie dało się tego kamyczka z bazgrołami tzw."profesorka ledwo z maturą" ZANITRASIĆ ?? Połczyn Zdrój czeka na Nitrasa , a w Szczecinie kop w d...i na przód !!
2018-04-25 19:37:19
Obs.ryver
Pan prof.Bartopszewski zasłużył, aby spocząć na Wawelu zamiast....! Swoimi bezkompromisowymi i bardzo mądrymi wypowiedziami przypominał Niemcom ogrom ich winy a równocześnie umiał ułożyć z nimi bardzo dobre stosunki ekonomiczne i polityczne.To Niemcy były orędownikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej i NATO mimo sprzeciwu szczekaczki rydzyka i episkopatu.Obok prof. Geremka, to właśnie prof.Bartoszewski jest najwybitniejszą postacią polskiej polityki zagranicznej. Z Jasnych Błoni to powinien zniknąć szpecący je pomnik jp2. Wywiezienie kamienia upamietniającego profesora to czyn haniebny, tchórzowski,podły,zaściankowo-parafialny!!!
2018-04-25 19:37:17
Gaweł z Koszalina
To ja w ramach resocjalizacji ... wyryłem te słowa.
2018-04-25 18:49:47
Sedina 2008
Kto wypisuje te obraźliwe komentarze? Zero szacunku, IQ piszących również bliskie zeru. Czy redakcja nie powinna, wzorem innych portali wprowadzić pewne ograniczenia w obrażaniu ludzi?
2018-04-25 18:22:47
Jakub
Jak widać znawcy historii pisanej przez jedynie słuszna partie i jej troli wypowiadają sie wtemacie dlaczego Pana nartoszewskiego wypuszczono z obozu. Zamiast gazety polskiej,do rzeczy czy radia maryja zacznijcie czytać powazne opracowania historyczne... Naprawde warto być przyzwoitym a nie typowym polski ćwiercintyligentem, a moze po prostu przysłowiowym chamem!!!
2018-04-25 18:18:25
Głaz?
I to ma być pamięć osoby? Jakiś głaz z bazgrołami? A pytanie podstawowe: czy zrobili to legalnie? czy mieli na to zgodę? Bo zaraz tam będzie 200 głazów i kupa gruzu.
2018-04-25 17:54:04
Piksel
Wreszcie będzie się można odlać na ten kamień...
2018-04-25 17:50:22
Zako
Profesor (nieformalny) Bartoszewski był mądrym i przyzwoitym człowiekiem. Jest autorytetem dla wielu ludzi, ale raczej nie tych, którzy tu napisali, co wiedzieli. Głaz z cytatem pana Bartoszewskiego musiał przemieścić ktoś głupi i/lub złośliwy. Komuś najwidoczniej zawadzał z tą przyzwoitością. Kampania trwa, to fakt. Wszyscy robią 'widowiska'.
2018-04-25 17:45:21
Gość
A to nie było miejsce dla Platfusów?
2018-04-25 17:14:02
strach
Otwieram gazetę - Nitras. Otwieram radio - Nitras. Otwieram telewizor - Nitras. Otwieram komputer - Nitras. Boję się otworzyć lodówkę.
2018-04-25 16:56:24
Lecę na siku.
Fafik
2018-04-25 16:38:01
Psi psi
Trafił w godne miejsce.
2018-04-25 16:12:31
czyt
O co tu chodzi ? Dlaczego ci eleganccy robotnicy/ niebieskie kołnierzyki / przetaczają ten głaz ? Czy to jest wybieg dla psów ? Czy JASNE Błonia w SSzczecinie ,to obecnie wybieg dla psów / dawno tam nie byłem , ale pamietam ,że wszystkie chodniki wc w centrum Sz. były zawsze wybiegiem i toaleta dla psów !/. Dobrze ,że jest poseł który społecznie sprzatął ten psi wybieg , te kupy PO psach !
2018-04-25 15:48:14
Mis
Niech go zabierze ta smieciarka i zawiezie do Polczyna
2018-04-25 15:35:54
kika2ooo
Trolle na posterunku zapaskudzą wszystko i wszystkich za marne pisowskie judaszowe srebrniki
2018-04-25 15:27:44
nh
warto być przyzwoitym, panie Nitras :-(
2018-04-25 15:10:12
I właściwe miejsce !!
.
2018-04-25 15:04:56
A oni dalej z tym "profesorem" zwolnionym z obozu z powodu złego stanu zdrowia
Nie rozumiem, dlaczego wyznawcy Bartoszewskiego nie chcą przyjąć do wiadomości faktu, że nie miał on wykształcenia wyższego. Co do kamienia, to w sumie dobre miejsce dla niego. Popieram ten pomysł. Nie wiedzą kto'wyrył" ten napis? Jak dla mnie nabazgrolił. Może to zrobiły krasnoludki?
2018-04-25 15:02:16
Alicja
Zanim będziecie Bartoszewskiemu stawiać w Szczecinie pomniki to najpierw sobie troszeczkę przestudiujcie historię, w tym pobyt w obozie i wypuszczenie z obozu. Przeanalizujcie wypowiedzi Bartoszewskiego. Panie Nitras wiem, że wybory blisko i każdy głos się liczy, ale najpierw należy trochę w temacie się rozeznać a potem publicznie się wypowiadać.
2018-04-25 15:00:39
@&@
Pan Bartoszewski nigdy nie otrzymał tytułu profesora. Taki z niego profesor jak z Kaczyńskiego Dżyngis Chan.
2018-04-25 14:45:29