Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Niezwyczajna szkoła ma już 70 lat

Data publikacji: 06 października 2016 r. 19:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Niezwyczajna szkoła ma już 70 lat
 

„Niezwyczajne miejsca, niezwyczajni ludzie” – to tytuł publikacji, która zostanie wydana z okazji 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie. Wejdzie w skład tzw. pakietu absolwenta. Można go zamówić do 25 października. Obchody zaplanowano na 18-19 listopada.

Dwójka, zwana „Pobożniakiem”, rozpoczęła działalność 3 września 1946 r. Od lat należy do najlepszych placówek w Polsce.

– Program obchodów pozostaje bez zmian, oprócz planowanego wcześniej biegu 70-lecia – ze względu na remonty pobliskich ulic musieliśmy z niego zrezygnować – powiedział w czwartek (6 października) na konferencji prasowej Krzysztof Bobala, szef agencji reklamowej Bono i absolwent „Pobożniaka”, jeden z głównych organizatorów obchodów.

Pierwszego dnia w szkole na absolwentów czeka m.in. wspólne zdjęcie na nowym boisku, test z wiedzy ogólnej, spotkania w klasach itp. W hotelu Radisson Blu szykuje się Bal Absolwenta.

Część pieniędzy ze sprzedaży biletów i pamiątkowych pakietów zostanie przeznaczona na zakup szkolnego radiowęzła. W pakiecie absolwenta, oprócz różnych gadżetów znajdzie się specjalne wydawnictwo.

– Na album „Niezwyczajne miejsca, niezwyczajni ludzie” składają się m.in. spacer po szkole oraz wspomnienia absolwentów – poinformowała Karolina Brzezińska z zespołu ds. organizacji 70-lecia.

Drugi dzień obchodów upłynie pod znakiem sportu. Będą rozmaite turnieje i mecz koszykówki: absolwenci kontra uczniowie.

Dawni uczniowie dwójki mogą przesłać związane ze szkołą zeskanowane zdjęcia sprzed lat na adres absolwencilo2@gmail.com. Organizatorzy czekają też na zgłoszenia tych, którzy chcieliby się zaprezentować artystycznie – zagrać, zaśpiewać albo np. wystawić swoje obrazy.

Na obchody do szkoły może przyjść każdy, nie musi kupować pakietów czy biletów. Więcej informacji na stronie www.jubileuszlo2.pl.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do: M. Dem
2016-10-07 07:36:13
Człowieku, a kogo obchodzi Twoje dzieciństwo w Łodzi. To, że byłeś nieukiem i nauczyciele powiedzieli prawdę o Tobie, nie znaczy, że się teraz musisz mścić na tej szkole. Było się uczyć, a nie, wylewać teraz swoje żale na forum.
M.Dem.
2016-10-07 06:58:05
Owczesne zasady polityki społeczenej w rozpisaniu na dzieci/mlodziez, realizowali tam tak samo jak w innych szkolach. Omijam ten ogolniak, bedac w tej okolicy. Mimo ze wielu ludzi wspominam calkiem sympatycznie. Do dzisiaj. Ale najwiecej wiedzy zawdzieczam okresowi zwiazanemu z dziecinstwem, rodzicami i szkola podstawowa nr 140 w Lodzi.
Dryja
2016-10-07 00:03:48
Mój Ogólniak. Zmienił się. Dawno tam nie byłem. Na podwórzu sterylne boiska zamiast placu wysypanego tłuczniem i basenu przeciwpożarowego, dachy z czystej czerwonej dachówki. Europa. Ciekawe czy zegar chodzi sam czy tylko wtedy gdy się go napędza nogą kręcąc koło mechanizmu na II piętrze (kto kręcił w latach 50-tych to wie o czym piszę). Trafiłem tu z Podstawówki z dzielnicy cieszącej się zasłużenie złą opinią, ale - przepraszam, że piszę tak jak wówczas mówiliśmy - Baleron, Gnomon, Kaziu, Pani Thiele, prof, Czarnota, dyrektor Siuśka (szacunek, zdjął mnie kiedyś ze zderzaka tramwaju, no tłok był, i zabrał do taxi którą jechał do szkoły - potem go rozrobiono za nie do końca legalne matury) i nauczyciel PW (działał w AK), żołnierz do szpiku kości choć nie wyglądał, jako oficer rezerwy z bogatą historią poligonów nie spotkałem nikogo kto by tak wydawał rozkazy, reagowało się automatycznie, dali radę nawet takiemu z takiej dzielnicy. Oswoili, nauczyli, dali maturę i wysłali w świat. Skutecznie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA