piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dopalaczowa wpadka

Dopalaczowa wpadka

Dopalaczowa wpadka
Data publikacji: 2015-12-18 16:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 503 63511

Dwanaście lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o produkowanie i handlowanie dopalaczami. Narkotyki trafiały na zachodniopomorski rynek.  

27-latek nie był oczywiście sam w tym biznesie, przy czym na razie zatrzymano jego o dwa lata młodszą wspólniczkę. Policja zajęła się sprawą po otrzymaniu sygnału z Urzędu Celnego. To właśnie celnicy przechwycili kolejne cztery przesyłki, w których znajdowały się leki psychotropowe i dopalacze. Wszystko to o wartości niemal 140 tysięcy złotych. By sprawdzić to, co rzekomo miało być suplementem diety, wysłano próbki do analizy w laboratorium w stolicy. Gdy podejrzenia mundurowych się potwierdziły, wówczas śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin Śródmieście. Działania wykonywali zaś policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP i KWP w Szczecinie.

Ślady zaprowadziły śledczych do Wielkopolski, tam bowiem zameldowany był (choć działał w naszym województwie) podejrzany 27-latek. Nie był do tej pory karany.

- W tej sprawie zatrzymana została również 25-letnia wspólniczka mężczyzny. Oboje trafili do policyjnego aresztu. W tym czasie szczecińscy kryminalni zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie podejrzewanym zarzutów. Ustalono, że zatrzymani wspólnicy wyrabiali i wprowadzali do obrotu sporządzone przez siebie dopalacze. Przestępczym procederem zajmowali się od października. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności a kobiecie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-latka sąd zastosował areszt tymczasowy – na trzy miesiące – tłumaczy asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie. (kol)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie