Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Nielegalne konsultacje w sprawie marketu

Data publikacji: 02 września 2016 r. 15:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Nielegalne konsultacje w sprawie marketu
Burmistrz Czapla pamięta o publicznej deklaracji z roku 2010, że za jego władzy w mieście nie powstanie żaden nowy market. Dlatego próbuje podzielić się odpowiedzialnością ze społeczeństwem za decyzję, która leży w jego kompetencjach.  

Trwające obecnie „konsultacje społeczne” w sprawie zgody na budowę marketu na osiedlu Bema w Nowogardzie naruszają prawo do prywatności osób biorących w nich udział. Do tego są zupełnie zbędne.

Konsultacje dotyczące marketu zarządził burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Chce, by to nie on sam – jako burmistrz jest organem uprawnionym i zobowiązanym do podjęcia decyzji – lecz społeczność osiedla zdecydowała o kwestii zgody na budowę marketu.

Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji, określił też wzór ankiety. I wszedł na tę samą minę, na którą parę lat temu trafiły władze Stepnicy starające się o status miasta: chce ujawniania poglądów przez osoby biorące udział w badaniu. To, zdaniem Najwyższego Sądu Administracyjnego, jest łamaniem prawa. ©℗

Cezary Martyniuk

Fot. Archiwum

Więcej w magazynowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 2 września 2016 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA