Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Zachęcają młodzież do pozostania w Koszalinie

Data publikacji: 2022-06-12 22:03
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-17 08:58
Zachęcają młodzież do pozostania w Koszalinie
Aby skompletować studentów na wszystkich kierunkach, uczelnia rozpoczęła już kampanię reklamową, która prowadzona jest pod hasłem #TUwygrywakażdy. Fot. archiwum  

Politechnika Koszalińska rozpoczęła nabór nowych studentów. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do miejscowej młodzieży, choć oczywiście nie tylko.

Uczelnia od dawna współpracuje w tym zakresie ze szkołami średnimi, lokalnym samorządem oraz z przedsiębiorcami. Chodzi o to, aby nie tylko wykształcić dobrych fachowców, ale również zatrzymać ich później w mieście.

– Oferty rekrutacyjne uczelni i techników są wspólne oraz kompatybilne. Jako uczelnia wspieramy szkoły w ich procesie dydaktycznym – podkreśliła w trakcie środowej konferencji prasowej związanej z rozpoczynającą się rekrutacją rektor uczelni dr hab. Danuta Zawadzka.

O tym, że w Koszalinie po ukończeniu studiów warto pozostać, przekonuje prezydent miasta Piotr Jedliński.

– Tu jest wszystko, co do życia potrzebne. Można zdobyć wykształcenie i pracę w ciekawych firmach – podkreśla prezydent.

Co ma do zaoferowania Politechnika Koszalińska w tym roku? 25 kierunków kształcenia na studiach pierwszego stopnia i 15 na studiach magisterskich. Nie brakuje przy tym nowości. Wśród nich są studia inżynierskie z zakresu ochrony klimatu. W tym przypadku nauka prowadzona będzie jedynie w trybie stacjonarnym.

Aby skompletować studentów na wszystkich kierunkach, uczelnia rozpoczęła już kampanię reklamową, która prowadzona jest pod hasłem #TUwygrywakażdy. Hasztag na początku przytoczonego hasła ma trafić do młodych odbiorców, którym nie obce są media społecznościowe. Zdaniem władz uczelni podkreśla ono także wszechstronność oferty kształcenia. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Staszek Gie
2022-06-17 08:55:51
- ja zachęcam "młodych i uzdolnionych" do studiowania i PO_zostania w Koszalinie. To jest mój okręg wyborczy, można się załapać na "POlit(e)ykę" i z dyplomem budować "wrota sztormowe", lepsze to niż "kasa w Biedrze".
Wojciech
2022-06-13 23:13:17
No dramat. Za grosz wstydu! jak można zachęcać do najgorszej uczelni w kraju i jednego z najbrzydszych miast średniej wielkości?
Geograf
2022-06-13 11:41:36
Mogliby przenieść to coś, co szumnie zwie się Politechniką do Kołobrzegu. Miasto podobnej wielkości, a przynajmniej ładniejsze i nad morzem. Koszalin miasteczko w środku niczego i nie oferujące nic w sobie. To jest przerośnięta za PRL mieścina, co widać po zabudowie rodem z sowchozu.
Hmmm...
2022-06-13 07:14:42
A jakież to ciekawe miejsca pracy ma do zaoferowania Koszalin? Przecież tu nie ma żadnego konkretnego przemysłu ani budzących perspektywy inwestycji.
Wiola
2022-06-13 06:18:45
Trzeba być chyba potłuczonym, żeby studiować na tej szkółce niedzielnej, a jeszcze bardziej żeby zostać w tej dziurze po studiach
Kolberger
2022-06-12 23:51:10
Żenada. Szkółka tak samo denna jak to PGRowskie miasteczko. Uciekać jak najdalej!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA