piątek, 04 grudnia 2020r.

Niedzielne zmiany w komunikacji w związku z niewybuchem

Data publikacji: 2020-08-21 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-23 17:59
Niedzielne zmiany w komunikacji w związku z niewybuchem
 

W związku z akcją usuwania bomby lotniczej z terenu Łasztowni (ul. Władysława IV) w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Będą one uzależnione od czasu trwania ewakuacji mieszańców, której rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 5:00.

- Do czasu dynamicznego zamknięcia dla ruchu ulic komunikacja funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi obecnie w niedzielę rozkładami jazdy z wyjątkiem tramwajów linii 6 i 8, które do czasu zakończenia działań związanych z wydobyciem bomby zastąpią autobusy komunikacji zastępczej linie 806 i 808 - poinformował Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.

Po zamknięciu dla ruchu ulic dojazdowych od strony prawobrzeża ul. Gdańską, Trasą Zamkową oraz w centrum miasta na polecenie centrali ruchu i służb nadzoru ruchu ZDiTM wprowadzone zostaną dynamiczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W przypadku tramwajów będzie to oznaczać tymczasowe korekty ich tras przejazdu, w praktyce skrócenie, a dwie zostaną zawieszone. Ich ruch wstrzymany ma być na części torowisk w al. Wyzwolenia i ul. Matejki od pl. Rodła i dalej przez pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości i w węźle Brama Portowa we wszystkich kierunkach.

Na linii 1 po dojeździe z Lasu Arkońskiego al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów skręcać będą w al. Piastów i dalej ul. Jagiellońską, al. Bohaterów Warszawy i ul. Wawrzyniaka zawracać w al. Wojska Polskiego. Składy trójki będą miały wytyczoną trasę Zajezdnia Pogodno – pętla Las Arkoński – pl. Rodła – pl. Szarych Szeregów – al. Piastów – al. Powstańców Wielkopolskich – Pomorzany. Piątki zostaną przekierowane od pl. Rodła do pętli na Niebuszewie.  Siódemki pojadą trasą Krzekowo – Jagiellońska – al. Piastów – pl. Szarych Szeregów – al. Wojska Polskiego - Wawrzyniaka – Krzekowo. Dziewiątki też nie dojadą do pętli na Potulickiej, tak jak jedynki, bo dla nich ustalono korektę na trasę Las Arkoński – al. Wojska Polskiego – Wawrzyniaka - al. Bohaterów Warszawy – Jagiellońska - pl. Szarych Szeregów – al. Wojska Polskiego – Las Arkoński. Jedenastki zaś nie pojadą - jak zwykle - do pętli Ludowa, ale tak jak dwunastki do pętli na Niebuszewie.

Linie 6 i 8 zostaną zawieszone aż do zakończenia akcji związanej z wydobyciem bomby. W ich zastępstwie uruchomione zostaną połączenia autobusami: linii 806 na odcinku Gocław – pl. Rodła (z przystanku linii 70 w kierunku Urzędu Miasta), a na odcinku Gocław – Stocznia Szczecińska trasą autobusu linii 526 i dalej ul. Emillii Plater, Gontyny, Matejki, Malczewskiego, al. Wyzwolenia. Nawrót przez pl. Grunwaldzki i ul. Rayskiego, a dalej ul. Gontyny do ul. Emilii Plater; linii 808 z pl. Zwycięstwa (z przystanku linii 62) do Gumieniec.

Jednocześnie uruchomione zostaną dodatkowo autobusowe linie zastępcze 803 (Pomorzany Dobrzyńska – Dw. Główny z nawrotem w rejonie kładki z przystankami jak dla linii 3 i 6) oraz 808 Gumieńce – pl. Zwycięstwa (przystanek końcowy wspólny z linią 62) i z przystankami jak dla linii nocnej 528.

Autobusy: 52 i 76 - kursy tylko do godz. 6, następnie zawieszone do zakończenia ewakuacji, 807 -  zawieszona – pojazdy tej linii na czas zamknięcia ulic wspomagać będą linię 61,  A (Osiedle Bukowe – Jasna - rondo Ułanów Podolskich – Podjuchy), B (Osiedle Słoneczne – Łubinowa - rondo Ułanów Podolskich – Podjuchy) i C  (Osiedle Kasztanowe – Przestrzenna – Leszczynowa – rondo Ułanów Podolskich – Podjuchy). Autobusy linii A, B, C z dodatkowym przystankiem przy rondzie Ułanów Podolskich, 96 - wydłużona trasa od Basenu Górniczego do pętli Turkusowa przez Most Pionierów, rondo Ułanów Podolskich i ul. Walecznych, 61 i 87 z kursami od pl. Zwycięstwa – ul. Potulicką do pętli tramwajów, 75 skrócona trasa Krzekowo – pl. Zwycięstwa (z przystankiem końcowym wspólnym z linią 62).

Natomiast linia 86 będzie kursować w kierunku osiedla Kaliny z pominięciem przystanków pl. Rodła pl. Żołnierza Polskiego, ul. św. Wojciecha, pl.Zgody, al. Piastów. Z uwagi na częściową zmianę trasy przejazdu alejami Piłsudskiego i Piastów do ul. Jagiellońskiej. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek w al. Piastów zlokalizowany przed ul. Jagiellońską.

Autobusy linii 58, 59, 68, 101 i 107 od przystanku „Matejki" w kierunku pl. Rodła pojadą z kolei ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Przystanek końcowy na placu Rodła zlokalizowany będzie w ciągu ul. Piłsudskiego (przystanek dla linii 70 w kierunku Urzędu Miasta). Nawrót autobusów ul. Mazurską i dalej al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego.

Ponadto zabezpieczone zostaną autobusy rezerwowe. Jednocześnie służby miejskie zastrzegają, że w trakcie prowadzonych działań mogą być wprowadzane na bieżąco korekty zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na potrzeby samej  ewakuacji mieszkańców zabezpieczonych też będzie siedem autobusów rezerwowych, podstawionych przez  SPA Klonowica SPA Dąbie. Pojazdy mają oczekiwać przy ul. Panieńskiej o godz. 4. oraz przy ul. Wyszyńskiego zgodnie z wcześniej przekazanymi ustaleniami i informacjami.

(MIR)

Fot. Urząd Miasta Szczecin

Komentarze

bum
2020-08-22 19:48:00
Jest prawie 20.00, bomba wydobyta?
??
2020-08-22 17:13:19
tzn. jakim autobusem ?!
???
2020-08-22 17:11:29
Ktoś wie jak dojechać z lewego brzegu na prawy brzeg? przez Krygiera ! nikt o tym nie pomyślał
Saper
2020-08-22 06:47:20
A jak walnie podczas transportu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ