czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Niedzielna ewakuacja w Szczecinie. 10 dni od znalezienia niewybuchu

Niedzielna ewakuacja w Szczecinie. 10 dni od znalezienia niewybuchu

Niedzielna ewakuacja w Szczecinie. 10 dni od znalezienia niewybuchu
Data publikacji: 2020-10-17 17:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-18 10:31
Wywietleń: 2069 479621

W niedzielny poranek (18 października) mieszkańców rejonu ul. Jodłowej czeka ewakuacja. Jest podyktowana względami bezpieczeństwa: saperzy będą podejmowali "materiał potencjalnie niebezpieczny", jaki został znaleziony w wykopie opodal skrzyżowania z ul. Santocką.

Akcja odbędzie się po 10 dniach od ujawnienia niewybuchu.

Płonął i dymił

- Na niebezpieczny przedmiot natrafiły ekipy budowlane w trakcie prowadzenia prac wodno-kanalizacyjnych. Z uwagi na wydobywający się płomień oraz dym, obiekt został doraźnie zabezpieczony i obecnie nie stanowi zagrożenia. Po wielokrotnym rekonesansie patrolu saperskiego zdecydowano o wezwaniu na miejsce wojskowych chemików, którzy w niedzielę dokonają ponownego rekonesansu oraz neutralizacji obiektu - przekazuje Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.

Ewakuacja i zakaz przebywania

Ewakuacja z rejonu znaleziska rozpocznie się o godz. 7 rano. Dotyczyć będzie mieszkańców budynków przy ul. Jodłowej 1-3-5-7, ul. Santockiej 30-31, a także ul. Kosodrzewiny 3-4-5-6

- Według rejestrów meldunkowych liczba osób przewidzianych do potencjalnej ewakuacji wynosi ponad 550 - dodaje rzecznik prezydenta Szczecina. - Na miejscu zostaną podstawione autobusy, które przewiozą zainteresowanych mieszkańców do hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12B.

Rozpoczęcie akcji saperów zostało zaplanowane na godz. 9. Wokół rejonu ich działań został wyznaczony tzw. obszar niebezpieczny, o promieniu około 300 metrów. W jego otwartej przestrzeni - na czas działań saperskich - będzie obowiązywał zakaz przebywania.

Zmiany na liniach

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, w związku z koniecznością wydobycia niewybuchu przy ul. Jodłowej, w niedzielę (18 października) od godz. 9 do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Santockiej oraz 26 Kwietnia. Zmiany dotyczyć będą autobusów linii 67 i 75.

Linia 67 - pomiędzy przystankami Witkiewicza a Karola Miarki, w obu kierunkach - pojedzie zmienioną trasą. W kierunku Karola Miarki - ul. Witkiewicza, Derdowskiego, rondem Gierosa, Ku Słońcu, Santocką i dalej od ul. Świerczewskiej do Karola Miarki stałą trasą. Natomiast w przeciwnym kierunku: ul. Ku Słońcu, przez rondo Gierosa, ul. Derdowskiego, Witkiewicza do ul. Poniatowskiego i dalej obowiązującą obecnie trasą.

Linia 75 - pomiędzy przystankami "Witkiewicza Szkoła" a "Turzyn Dworzec", w obu kierunkach pojedzie ul. Witkiewicza i ul. Twardowskiego do ul. 26 Kwietnia. Na trasach objazdu będą obowiązywać wszystkie przystanki.

(an)

Na zdjęciu: Promień 300 metrów - został wyznaczony tzw. obszar niebezpieczny, w którego otwartej przestrzeni - w trakcie akcji saperów - będzie obowiązywał zakaz przebywania.

 

Komentarze

Kamil
Na Łasztowni czekaliście trzy tygodnie bo nie płonął ani nie dymił matołku! Nie był więc tak groźny.
2020-10-18 10:25:12
@Czy ktoś wie?
Dopóki go nie zneutralizują.
2020-10-18 10:21:06
Czy ktoś wie?
Ile godzin taka akcja może mniej więcej potrwać?
2020-10-17 19:40:59
Ludnosc
Na Lasztowni czekalismy trxy tygodnie.
2020-10-17 18:19:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie