Strefa między szczecińskim „Pasztecikiem”, legendarną „Ścianą Płaczu” aż po kultowy sklep rybny „Atol” na sześć godzin - w niedzielę (23 września) - zmieni się nie do poznania: w miejski deptak, czyli niecodzienne miejsce spotkań i zabawy, pchlego targu, koncertów oraz… degustacji placków ziemniaczanych.
Będzie to już drugie wydarzenie z cyklu „Spotkanie przy GŁÓWNEJ alei”. Jego strefa gier i zabaw podwórkowych z ogrodem dziecięcych atrakcji stanie przy ul. Ściegiennego 55 - za niegdysiejszą „Ścianą Płaczu" a na tyłach Przedszkola Publicznego nr 33. Tam organizatorzy zapowiadają piknik z ciachami, oranżadą i cukrową watą dla każdego, występy artystyczne najmłodszych oraz pokazy: gimnastyczek UKS Błękitna i Klubu Karate Funakoshi-Do. Tam też stanie strefa gier komputerowych z klasyką lat 80-90 (plener N+ Serwis).
Równolegle - w godz. 11-17 - będzie działał „Pchli Targ", w którym udział dla wszystkich będzie nieodpłatny i bez zbędnych formalności. Za to będzie można wymieniać i sprzedawać do woli i wszystko: od książek, zabawek i ubrań po rękodzieło, wypieki i przetwory. Jedyny warunek to: „każdy sprzedający powinien zorganizować we własnym zakresie miejsce sprzedaży, czyli stolik, krzesełka, wieszaki".
Nieco krócej, bo w godz. 12-15, potrwa degustacja placków ziemniaczanych, przygotowanych na 35 sposobów przez miejscową Radę Osiedla Śródmieście Zachód.
W „Spotkaniu przy GŁÓWNEJ alei” działać też będzie strefa koncertowa, z muzyką rozrywkową i dansingową. W niej można się spodziewać występu zespołu Swing Lovers (g. 13.30) oraz Szczecin Brass Quintet (g. 15).
Wśród specjalnych atrakcji organizatorzy wydarzenia - czyli Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki „OBIEKT RAETYWNY JADWIGA 2", wsparty przez STBS - wymieniają prezentacje: Teatru Polskiego, galerii Ewy i Henryka Sawki, Ekspozycję Trafo oraz Katarzyny Górewicz - Kreację Frustrację 37, Pamiętnik Kaleki.
To wszystko i jeszcze więcej - już w niedzielę (23 września), w godz. 11-17.
* * *
Drugie z cyklu „Spotkanie przy GŁÓWNEJ alei” - otwarte dla wszystkich chętnych i nieodpłatne. Natomiast zainteresowani wystawieniem swych dzieł, organizacją pokazu czy stoiska są proszeni o kontakt z przedstawicielami organizatora, pod nr. tel. 506 231 518 lub 884 897 284.
(an)
Fot. Ryszard Pakieser