Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Niedogodności dla pasażerów w Koszalinie

Data publikacji: 2020-03-14 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-14 14:53
Niedogodności dla pasażerów w Koszalinie
 

Potencjalne zagrożenie epidemiologiczne czyni, że od soboty (14 marca) kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie nie będą prowadzili sprzedaży biletów w autobusach. Brak tej możliwości nie zwalnia jednak pasażerów z obowiązku posiadania ważnego biletu w czasie przejazdu.

To nie jedyne działania profilaktyczne. W autobusach zostanie wydzielona strefa bezpieczeństwa. W efekcie zamknięty pierwszy pomost będzie oddzielony od pozostałej przestrzeni pasażerskiej taśmą wraz ze stosowną informacją. Tym samym pasażerowie nie wsiądą do autobusów pierwszymi drzwiami. Nadto zawiesza się korzystanie przez pasażerów z tzw. ciepłych przycisków i atrybutu przystanków na żądanie, bo kierowcy będą się zatrzymywać na każdym ze znajdujących się na trasie.

Sprzedaż biletów, o czym będą informowały komunikaty głosowe i tekstowe we wszystkich autobusach, odbywa się poprzez aplikacje, strony internetowe (gopay24.pl/buy), biletomaty mobilne i stacjonarne oraz w punktach sprzedaży na wybranych przystankach (Rynek Staromiejski 01, Moniuszki 01, Podgórna 02, Zubrzyckiego 01, Urząd Skarbowy 02, Dworzec PKS, stacje paliw MZK).

Warto dodać, że od poniedziałku (16 marca) w mieście będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy, poza liniami nr 17, 18 i 33, które kursują jak w dni powszednie.

Wcześniej MZK wyposażyło każdego swego kierowcę w spray z płynem dezynfekującym, rękawiczki i papier do czyszczenia poręczy autobusu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Od soboty przed podróżą autobusem MZK warto wcześniej nabyć bilet.

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poznaniak
2020-03-14 14:32:20
A tam w ogóle coś jeździło? Po co? Skoro miasteczko można z kapcia obejść.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ