Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Komunikacja w obliczu pandemii – nie kupisz biletu u kierowcy, nie wsiadaj pierwszymi drzwiami

Data publikacji: 2020-03-13 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-19 12:17
Komunikacja w obliczu pandemii – nie kupisz biletu u kierowcy, nie wsiadaj pierwszymi drzwiami
 

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa przypominamy, że w trosce tak o bezpieczeństwo i zdrowie podróżnych, jak również pracowników spółek przewozowych, w szczecińskich autobusach i tramwajach do odwołania obowiązują zmiany.

Najbardziej tą z widocznych jest choćby wprowadzenie stref buforowych, co polega na wyłączeniu z użytku przednich części z siedzeniami dla pasażerów i drzwi tych najbliżej kabin kierowców. To dotyczy głównie miejskich autobusów, gdzie kierujący nie jest całkowicie odizolowany. Zostały one odgrodzone taśmami ze stosownymi komunikatami.

Prewencja w obliczu ryzyka infekcji polega też na wstrzymaniu sprzedaży biletów przez motorniczych i kierowców w pojazdach. ZDiTM zaleca ich zakup przy użyciu dostępnych aplikacji mobilnych bądź w automatach, a wstrzymanie się z wizytami i ich zakupem w stałych kasach czy punktach dyspozytorsko-kasowych na terenie miasta.

Według zapewnień Hanny Pieczyńskiej, rzeczniczki prasowej ZDiTM, częściej niż do tej pory odbywa się czyszczenie poręczy i uchwytów, czyli najczęstszych stref kontaktu podróżujących z taborem. A składy mają być regularnie wentylowane, w tym wietrzone na pętlach podczas postojów przed kolejnym kursem.

Nie należy też dotykać tzw. ciepłych guzików, czyli przycisków drzwi tych wewnątrz i na zewnątrz - ich otwieranie dla wsiadających lub wysiadających to bezwzględny obowiązek kierowców i motorniczych. Podobnie zresztą jak obowiązek zatrzymania się na wszystkich przystankach na danej trasie autobusu lub tramwaju, również na przystankach na żądanie, tak na liniach dziennych zwykłych i pośpiesznych, jak i nocnych. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Co za głąby
2020-03-17 09:48:23
Jak zabraknie pasażerów to kierowca nie będzie miał roboty "geniuszu".
@Jak u Bareji
2020-03-13 19:03:56
to wsiadaj piątymi , kapusto ! jak zabraknie kierowców to nie pojedziesz wsiadając nawet dziesiątymi drzwiami!!!!!!!!!!!!!
Do jak u Bareji
2020-03-13 17:12:03
Czy zastanowił/a się Pan/Pani czym dojadą ludzie do pracy, np. szpitala. Nie wszyscy dojeżdżają do pracy samochodem i nie wszyscy posiadają prawo jazdy.
Strach rozdaje karty
2020-03-13 15:35:15
Chyba się w tym wszystkim włodarze miast pogubili.Zachowajmy spokój i zdroworozsądkowe logiczne myślenie.To w tej chwili rozum-nas wszystkich jedyna deska ratunku.Jeżeli będziemy postępować i podejmować decyzje wbrew rozsądkowi i logice daleko nie zajdziemy-wpadniemy w spiralę absurdów.Nadgorliwość i przesadne postępowanie wbrew racjonalnemu myśleniu jest gorsze niż zaniechanie.Sami poprzez takie działania doprowadzimy do chaosu i całkowitego paraliżu funkcjonowania miast.Kula śnieżna się toczy bo nie ma spokojnych wyważonych decyzji i komunikatów do mieszkańców.Jest strach obłęd panika które napędzają urzędników w podejmowaniu nieracjonalnych decyzji.Niebawem staniemy pod ścianą.
Jak u Bareji
2020-03-13 15:00:26
Absurdy. Nie mogę wsiąść pierwszymi drzwiami aby nie zarazić kierowcy, ale mogę wsiąść drugimi lub trzecimi i zarazić innych pasażerów. Bareja w czystej postaci. Powinni po prostu wstrzymać całą komunikację miejską.
moja opinia
2020-03-13 14:39:49
Polacy powinni dziękować Bogu że w tych trudnych czasach ministrem zdrowia jest Łukasz Szumowski a nie ten nieudacznik Arłukowicz czy pani od dinozaurów zwana Ewą Kopacz!
na żądanie
2020-03-13 14:14:24
Ale zatrzymywanie się autobusów na wszystkich przystankach jest lekką przesadą, bo nawet jeżeli ma to służyc wietrzeniu pojazdu, to odbywa się ono przez kilka sekund, wydłuża czas jazdy i jest mega irytujące.
Aa
2020-03-13 14:08:26
A kiedy to w tramwajach to będzie tam też są motorniczowie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ