czwartek, 21 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Niedawno płytki naprawiano, a teraz parkuje na nich TIR

Niedawno płytki naprawiano, a teraz parkuje na nich TIR

Niedawno płytki naprawiano, a teraz parkuje na nich TIR
Data publikacji: 2018-12-12 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-13 11:12
Wywietleń: 2885 366390

W alei kwiatowej przy placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ustawiono już drewniane kramy, a od samego rana w środę (12 grudnia) budowano kolejkę dla najmłodszych dzieci, która będzie miała trasę częściowo przebiegającą przez zegar słoneczny (szumna nazwa).

Jak widać na zdjęciach, na zegarze zaparkował potężny TIR na holenderskiej rejestracji, a cała konstrukcja kolejki będzie tam stała.  Można sobie wyobrazić, co będzie, gdy ciuchcia będzie jeździła, a płytki drgały.

Niedawno wymieniano w tym miejscu płyty, które zostały połamane przez ciężkie samochody, a teraz znowu zaczyna się ich niszczenie. Czy ktoś z urzędników myśli, zanim wyda zgodę na niszczenie czegoś, co niedawno naprawiono?

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Niedawno płytki naprawiano, a teraz parkuje na nich TIR Niedawno płytki naprawiano, a teraz parkuje na nich TIR

Komentarze

re: naczepa jest ...
Widziałeś wszystkie zdjęcia? Napisz jeszcze, że to nie TIR tylko zestaw, bo jakoś żaden oburzony tirowiec jeszcze tego nie napisał.
2018-12-13 10:42:51
Mieszkaniec
Mam nadzieję ze te zdjęcie gazeta dostarczy dla SM i dla osób odpowiedzialnych za organizacje tego Jarmarku.Z góry powinno się obciążyć i właściciela tej kolejki jak również organizatora za ewentualne szkody.Rada Osiedla powinna to sprawdzić
2018-12-12 21:27:23
@Halo
Szczecińskiej SM, jak nie pokażesz palcem, to możesz zapomnieć o jakiejkolwiek interwencji. Nawet, jak pokażesz, jeżeli ją (interwencję) podejmą, to baaardzo niechętnie.
2018-12-12 17:26:24
xx
...jestem oburzona tym marnowaniem publicznych pieniędzy i zaściankowym myśleniem, że "cel uświęca środki", dla gawiedzi władze (?) miasta zrobią wszystko...co rok, a właściwie kilka razy w roku, ten sam problem, po każdym remoncie nawierzchni, która nie nadaje się na takie użytkowanie, po krótkim czasie nawierzchnia znów nadaje się do wymiany. Czy osoby decydujące/ pozwalające na niszczenie nie mają wyobraźni, gospodarskiej trosko o wspólne dobro...???....ludzie zastanówcie się, albo zrezygnujcie z organizacji wszelkich tego typu imprez (żadnemu obywatelowi miasta nie stanie się krzywda, sklepów mamy zatrzęsienie), albo inaczej to zorganizujcie, tak by nie niszczono wspólnego dobra...
2018-12-12 16:19:52
Naczepa jest holenderska
ale ciągnik nie musi być - naczepa sama nie jeździ...
2018-12-12 15:26:12
123
obciążyc wlasciciela pojazdu kosztami ewentualnej naprawy, dowodu sa na zdjeciu ,tam powinny byc slupki to moze by nie wjechał
2018-12-12 14:40:39
Ocena
Wybraliście na Prezydenta Miasta miernotę i nieudacznika więc nie narzekajcie.
2018-12-12 14:36:56
Oki
Tam można parkować, nikt nie reaguje.
2018-12-12 14:11:32
Roman
Niestety SM prawie nic nie robi, a wieczorami to już wcale. W calym mieście balagan. Jak zglaszalem ok. 21 auta stojące na przejściu dla pieszych to strażnik powiedział mi, że wpisze na listę a rano przyjadą, bo teraz maja inne zadania. Komedia. W weekend to samo. Byłem ostatio w Poznaniu i zobaczyłem porządek. Czemu u nas ten bałagan trwa?
2018-12-12 14:04:52
SimoN
Dlaczego nikt z Redakcji nie wyszedł z budynku z legitymacją dziennikarską w dłoni i nie zadał kilku pytań ; tylko fotki ala szpiegowskie i artykulik ??
2018-12-12 13:55:25
Ciekaff
To jest skandal !! Równie dobrze mógł zaparkować równolegle do zegara na lewym pasie jezdni w kierunku pl.Żołnierza ale w godzinach nocnych, gdzie przy odpowiednim oznakowaniu drogowym nikomu by nie przeszkadzał. Czy ten wjazd na płyty był samowolny czy za zgodą UM ?? Niech KS to sprawdzi !! Urzędnicy Miejscy organizując Jarmark Wielkanocny potrafią zablokować lewy pas w przeciwną stronę (w kierunku Zamku)i to na dwa dni ,w celu postawienia punktów i dostawy towaru ; więc co dzisiaj "nie zadziałało" ?? I pytanie - czy w związku z zamachami terrorystycznymi będzie to miejsce odpowiednio zabezpieczone przed wjazdem pojazdu z Trasy Zamkowej ; zwłaszcza że pierwsza stoi kolejka dla dzieci ?! P.S Te tory tak pozostaną na cegłach ? Strach dziecka na taką konstrukcję puszczać !
2018-12-12 13:40:07
Janusze Szczecina..
Gdybym był wykonawcą, z marszu odrzuciłbym roszczenia miasta wynikajace z tytułu gwarancji.. Problem w tym, że ekipa wykonawcy, który naprawiał chodnik, też jeździ po nim samochodami..
2018-12-12 12:59:39
czytam
Taka kultura w Polsce . Brak troski o " dobro wspólne " . Taki robi swoje i co go reszta obchodzi . Brak gospodarza danego terenu . Mieszkańcy zmęczeni nie reagują / a skoro władze nie działają , to może - "wyp. z trawnika pod blokiem z tym autem ", poparte kopem w d... byłoby oznaką społecznego zaangażowania ?/I tak to już jest i będzie - bo taka jest choroba społeczeństw naszych czasów !
2018-12-12 12:40:29
Fakt
TIR stoi już trzy godziny. Nikogo to nie obchodzi. Pewnie ma pozwolenie
2018-12-12 12:31:11
Miszkaniec
Czy te sygnały docierają do służb prezydenta? I co, bazradność
2018-12-12 12:28:59
Halo
Straży Miejskiej w Szczecinie nie ma?
2018-12-12 12:26:30
wert
Jaka zgoda? Obstawiam że ktoś wjechał tam bo było mu poprostu wygodniej. Mandat załatwiłby sprawę.
2018-12-12 12:14:31
,
Ale o co chodzi, przecież mieszkańcy w wyborach pokazali co ich to obchodzi.
2018-12-12 11:50:13
Waldek
nie myślą niestety, bogate miasto, można w kółko naprawiać hitem są te betonowe półkule, które nie są potrzebne bo nie spełniają swojej funkcji, robią jako ozdoby
2018-12-12 11:49:46
@zgoda
Kolejki na zegarze słonecznym nikt bez zgody nie postawił.
2018-12-12 11:38:13
xxx
Klasyka pod tymi rządami w mieście.
2018-12-12 11:25:00
AXA
Rządów cymbała ciąg dalszy...
2018-12-12 11:21:32
zgoda
a kto powiedział że jakakolwiek zgoda została wydana? może zwyczajnie TIR wjechał tam nielegalnie bez żadnej zgody, czy redaktor to sprawdził?
2018-12-12 11:16:17