Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Biało-czerwona aleja kwiatowa [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-11 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Biało-czerwona aleja kwiatowa
Fot. Marta Teszner  

11 listopada biało-czerwona była nawet dawna aleja kwiatowa. Był wspólny bieg, zabawy i konkursy z nagrodami, a także fotobudka z patriotycznymi rekwizytami. Wszystko to podczas niedzielnego Szczecińskiego Jarmarku Niepodległościowego, który jest częścią akcji „Codziennie Polskę TworzyMY" oraz projektu „Kolorowa Aleja". 

- Przez cały rok przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, pokazywaliśmy, że „Codziennie Polskę TworzyMY”. Teraz nadszedł czas, aby wspólnie celebrować rocznicę odzyskania niepodległości - zapowiadała Celina Wołosz, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Z tej okazji o godzinie 11:11 wystartował „Bieg Niepodległościowy”. Jego uczestnicy mogli się później posilić w rozstawionych w alei kwiatowej straganach z różnymi przysmakami. Można było także wpisać się do księgi pamiątkowej i złożyć w niej życzenia Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Pomimo brzydkiej pogody, szczecinianie brali udział w zabawie. Zrobili sobie także wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Podczas Jarmarku Niepodległościowego rozstrzygnięto też konkurs plastyczny „Taki Szczecin stworzymy”. Prace uczniów szczecińskich podstawówek można było oglądać w trakcie trwania imprezy. Podobnie jak żaglowce wykonane przez uczniów SP 56, którzy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonali sto modeli różnych jednostek.

(p, lw)

Fot. Marta Teszner

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kropka
2018-11-11 17:52:15
Aleja, niestety, biało czerwona była tylko i wyłącznie dzięki mieszkańcom Szczecina. Organizator nie zapewnił na miejscu wydarzenia biało-czerwonych flag w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapewnił za to tęczowe parasole...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA