Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Nie żyje kobieta poszkodowana w pożarze

Data publikacji: 16 maja 2019 r. 13:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Nie żyje kobieta poszkodowana w pożarze
 

Nie żyje 77-letnia kobieta poszkodowana w pożarze, do jakiego doszło we wtorek 14 maja przy ul. Mechanicznej w Szczecinie. Kobieta doznała poważnych obrażeń, zmarła w szpitalu w Gryficach.

Przypomnijmy - tragedia miała miejsce późnym wieczorem w wielorodzinnym budynku na osiedlu Żydowce - Klucz. Pożar objął jedno z mieszkań zajmowanych przez rodzinę z dziećmi - pokój na parterze, klatkę schodową i piętro. Do szpitala przewieziono siedem osób, w tym czworo dzieci. Poważne obrażenia odniosła tylko 77-letnia kobieta. Nieprzytomna, z poparzeniami dróg oddechowych, trafiła do szpitala w Gryficach. Niestety zmarła.

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru, należy do gminy. Uległo znacznemu zniszczeniu, wymaga kapitalnego remontu. Rodzinie zaproponowano już lokal zamienny.

Lokalna społeczność od razu zaczęła organizować pomoc dla pogorzelców. Jeden z sąsiadów w środę uruchomił zbiórkę pieniędzy na stronie pomagam.pl, wciąż można się do niej włączyć. W kilku miejscach, m.in. w siedzibie Rady Osiedla Żydowce - Klucz prowadzona jest też zbiórka rzeczy dla poszkodowanej rodziny.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA