niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pomoc dla pogorzelców

Pomoc dla pogorzelców

Pomoc dla pogorzelców
Data publikacji: 2019-05-15 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1667 391205

Jak informowaliśmy, rodzina z dziećmi ucierpiała w pożarze, do jakiego doszło we wtorek wieczorem przy ul. Mechanicznej na osiedlu Żydowce-Klucz w Szczecinie. Lokalna społeczność, poruszona dramatem sąsiadów, organizuje pomoc dla pogorzelców.

Ogień w wielorodzinnym budynku przy ul. Mechanicznej wybuchł tuż po godz. 22. Pożar objął jedno z mieszkań - pokój na parterze, klatkę schodową i piętro. Na ratunek przyjechało siedem zastępów straży pożarnej i sześć zespołów ratownictwa medycznego. Do szpitala przewieziono siedem osób, w tym czworo dzieci. Poważne obrażenia odniosła tylko 70-letnia kobieta. Nieprzytomna, z poparzeniami dróg oddechowych, trafiła do szpitala w Gryficach.

W budynku, w którym doszło do pożaru znajduje się sześć mieszkań, w tym jedno komunalne.

- Pożar wybuchł w mieszkaniu należącym do gminy - informuje Tomasz Klek rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Lokal uległ znacznemu zniszczeniu i na pewno będzie wymagał kapitalnego remontu. Rodzinie, która w nim mieszkała, zaproponowano już lokal zamienny. Pozostałe mieszkania nie zostały uszkodzone w wyniku pożaru. Można w nich bezpiecznie przebywać.

W środę na miejscu pracowała policja i prokuratura, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Działania podjęły też służby socjalne. Lokalna społeczność, poruszona dramatem rodziny, uruchomiła zbiórkę pieniędzy na stronie pomagam.pl. Sąsiedzi apelują o wsparcie, podkreślając, jak potrzebna jest w takich chwilach ludzka solidarność. W siedzibie Rady Osiedla Żydowce - Klucz prowadzona jest też zbiórka rzeczy dla pogorzelców. Szczegóły na facebookowym profilu rady.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Pomoc dla pogorzelców

Komentarze

gość
Ten co ma mieszkanie komunalne ma najlepiej bo miasto musi mu zagwarantować lokal zastępczy. Reszta lokatorów będzie musiała się sama o siebie zatroszczyć i zapewne za własne pieniądze wyremontować swoje lokale , bo wątpię czy mieszkanie należące do gminy bło ubezpieczone.
2019-05-15 19:41:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie