Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pomoc dla pogorzelców

Data publikacji: 15 maja 2019 r. 17:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Pomoc dla pogorzelców
 

Jak informowaliśmy, rodzina z dziećmi ucierpiała w pożarze, do jakiego doszło we wtorek wieczorem przy ul. Mechanicznej na osiedlu Żydowce-Klucz w Szczecinie. Lokalna społeczność, poruszona dramatem sąsiadów, organizuje pomoc dla pogorzelców.

Ogień w wielorodzinnym budynku przy ul. Mechanicznej wybuchł tuż po godz. 22. Pożar objął jedno z mieszkań - pokój na parterze, klatkę schodową i piętro. Na ratunek przyjechało siedem zastępów straży pożarnej i sześć zespołów ratownictwa medycznego. Do szpitala przewieziono siedem osób, w tym czworo dzieci. Poważne obrażenia odniosła tylko 70-letnia kobieta. Nieprzytomna, z poparzeniami dróg oddechowych, trafiła do szpitala w Gryficach.

W budynku, w którym doszło do pożaru znajduje się sześć mieszkań, w tym jedno komunalne.

- Pożar wybuchł w mieszkaniu należącym do gminy - informuje Tomasz Klek rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Lokal uległ znacznemu zniszczeniu i na pewno będzie wymagał kapitalnego remontu. Rodzinie, która w nim mieszkała, zaproponowano już lokal zamienny. Pozostałe mieszkania nie zostały uszkodzone w wyniku pożaru. Można w nich bezpiecznie przebywać.

W środę na miejscu pracowała policja i prokuratura, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Działania podjęły też służby socjalne. Lokalna społeczność, poruszona dramatem rodziny, uruchomiła zbiórkę pieniędzy na stronie pomagam.pl. Sąsiedzi apelują o wsparcie, podkreślając, jak potrzebna jest w takich chwilach ludzka solidarność. W siedzibie Rady Osiedla Żydowce - Klucz prowadzona jest też zbiórka rzeczy dla pogorzelców. Szczegóły na facebookowym profilu rady.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2019-05-15 19:41:46
Ten co ma mieszkanie komunalne ma najlepiej bo miasto musi mu zagwarantować lokal zastępczy. Reszta lokatorów będzie musiała się sama o siebie zatroszczyć i zapewne za własne pieniądze wyremontować swoje lokale , bo wątpię czy mieszkanie należące do gminy bło ubezpieczone.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA