Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Nie tylko składanie kwiatów [GALERIA]

Data publikacji: 2017-11-11 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Nie tylko składanie kwiatów
 

Na dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości szczeciński Instytut Pamięci Narodowej po raz pierwszy w swojej historii zorganizował imprezę masową w Arenie Szczecin. Przygotowano wiele atrakcji, frekwencja dopisała. 

- Okazuje się, że Święto Niepodległości to nie tylko składanie kwiatów pod pomnikiem, co jest szalenie ważne, ale to także takie wydarzenie jak to, obecność wielu instytucji i przeżywanie niepodległości na swój sposób – stwierdził prezydent Piotr Krzystek. - Takiego dobrego przeżywania tej naszej niepodległej życzę państwu w dniu dzisiejszym. Świętujmy cały nadchodzący rok. To będzie wspaniały czas przeżywania tej pięknej historii, która doprowadziła Polskę do suwerenności.

W Arenie powstały m.in. strefy edukacyjne, swoje stanowiska mieli policjanci, strażacy, pogranicznicy, żołnierze czy Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Popularnością cieszyła się gra edukacyjna „Droga do niepodległości”. Dzieci chętnie brały także udział w ćwiczeniach z pierwszej pomocy.
Przed Areną powstała strefa militarno-mundurowa. Po raz pierwszy szerokiej publiczności pokazano najnowszy sprzęt – samobieżny moździerz „RAK” na podwoziu KTO Rosomak.

- Dzisiaj chcemy pokazać – jak to mówimy: na spocznij – tych, którzy stoją na straży niepodległej, jak są wyposażeni, jak są zmotywowowani, jak są przygotowani, aby nikt inny na tę niepodległą się nie zamachnął - powiedział generał dywizji Rajmund Andrzejczak, dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. - Zapewniam was, że możecie spać spokojnie. Moja niepodległa jest bezpieczna.

Sprzęt wojskowy przyciągnął tłumy młodych szczecinian.©℗

(as)

Fot. G. Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jaga
2017-11-12 10:41:16
Byłam tam na koncercie zespołu ludowego Szczecinianie. Ale dali występ! pełno ludzi na trybunach i piękny polski folklor a później kilka pieśni wspólnie zaśpiewanych. Szkoda że tu nie ma tych zdjęć.
mieszkanka Świnoujścia
2017-11-11 19:53:44
Wspaniała INICJATYWA. WIELKIE BRAWA !!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA