Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Nie tylko Mikołaj i renifery [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 10 grudnia 2016 r. 18:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Nie tylko Mikołaj i renifery
 

Święty Mikołaj opowiadający o swojej krainie przy Wieży Dzwonów, skrzynka, do której każdy (również dorośli) może wrzucić list z życzeniami i najskrytszymi marzeniami oraz najprawdziwsze renifery, pochodzące ze szwedzkiej części Laponii - to niewątpliwie największe atrakcje bożonarodzeniowego jarmarku trwającego od sobotniego poranka (10 grudnia) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. A jeśli któremuś dziecku to jeszcze za mało, na Dziedzińcu Menniczym można wejść do baśniowej karuzeli weneckiej stojącej obok wielkiej choinki.

Ale dwudniowy jarmark na Zamku Książąt Pomorskich może być ciekawy również dla dorosłych. Na świątecznie przystrojonych straganach rozstawionych na zamkowych dziedzińcach można kupić produkty regionalne (ryby, mięsa, wędliny, sery, miody, pieczywo, słodycze...) oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Wyjątkowe prezenty dla najbliższych są do nabycia w zamkowych salach - tam trwa kiermasz rękodzieła artystycznego. Można więc tam znaleźć ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, bombki, przytulanki, oryginalną biżuterię, witraże i wiele innych atrakcyjnych artykułów. Jest też coś do przekąszenia - przede wszystkim polecamy dania regionalne.

Poza tym na mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów czeka mnóstwo innych świątecznych atrakcji – koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów, czytanie bajek oraz kino dla najmłodszych. Jest wystawa szopek. Będzie też koncert kolęd w wykonaniu Chórów Akademii Morskiej, Rapsodia i Akademii Sztuki.

Choć pogoda nie dopisuje, odwiedzających jest sporo. Piąty bożonarodzeniowy jarmark w Szczecinie potrwa w sobotę do godz. 22. W niedzielę znów ruszy. Można przyjść do Zamku już o godz. 11. Zakończenie zaplanowane jest o godz. 20. Wstęp bezpłatny.

(lw)

Film: Paulina Sikora

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2016-12-11 14:56:01
Książe Bogusław by się nie powstydził.
Patriota
2016-12-10 22:20:12
szkoda że Policja konfetti nie przygotowała ...
miki
2016-12-10 20:35:52
Ta impreza to jedna wielka żenada. Szkoda tylko, że na nasze pieniądze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA