wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie tylko Mikołaj i renifery

Nie tylko Mikołaj i renifery [GALERIA, FILM]

Nie tylko Mikołaj i renifery
Data publikacji: 2016-12-10 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Wywietleń: 2939 182980

Święty Mikołaj opowiadający o swojej krainie przy Wieży Dzwonów, skrzynka, do której każdy (również dorośli) może wrzucić list z życzeniami i najskrytszymi marzeniami oraz najprawdziwsze renifery, pochodzące ze szwedzkiej części Laponii - to niewątpliwie największe atrakcje bożonarodzeniowego jarmarku trwającego od sobotniego poranka (10 grudnia) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. A jeśli któremuś dziecku to jeszcze za mało, na Dziedzińcu Menniczym można wejść do baśniowej karuzeli weneckiej stojącej obok wielkiej choinki.

Ale dwudniowy jarmark na Zamku Książąt Pomorskich może być ciekawy również dla dorosłych. Na świątecznie przystrojonych straganach rozstawionych na zamkowych dziedzińcach można kupić produkty regionalne (ryby, mięsa, wędliny, sery, miody, pieczywo, słodycze...) oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Wyjątkowe prezenty dla najbliższych są do nabycia w zamkowych salach - tam trwa kiermasz rękodzieła artystycznego. Można więc tam znaleźć ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, bombki, przytulanki, oryginalną biżuterię, witraże i wiele innych atrakcyjnych artykułów. Jest też coś do przekąszenia - przede wszystkim polecamy dania regionalne.

Poza tym na mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów czeka mnóstwo innych świątecznych atrakcji – koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów, czytanie bajek oraz kino dla najmłodszych. Jest wystawa szopek. Będzie też koncert kolęd w wykonaniu Chórów Akademii Morskiej, Rapsodia i Akademii Sztuki.

Choć pogoda nie dopisuje, odwiedzających jest sporo. Piąty bożonarodzeniowy jarmark w Szczecinie potrwa w sobotę do godz. 22. W niedzielę znów ruszy. Można przyjść do Zamku już o godz. 11. Zakończenie zaplanowane jest o godz. 20. Wstęp bezpłatny.

(lw)

Film: Paulina Sikora

Fot. Robert STACHNIK

Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery Nie tylko Mikołaj i renifery

Komentarze

guciu
Książe Bogusław by się nie powstydził.
2016-12-11 14:56:01
Patriota
szkoda że Policja konfetti nie przygotowała ...
2016-12-10 22:20:12
miki
Ta impreza to jedna wielka żenada. Szkoda tylko, że na nasze pieniądze.
2016-12-10 20:35:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie